بازدید 2606

گردبادهای شدید در آمریکا قربانی گرفت

مجموعه‌ای از گردبادهای شدید روز گذشته (جمعه) چندین ایالت آمریکا را درنوردید و تاکنون دست‌کم چهار نفر در اثر این توفان‌ها کشته شده‌اند.
کد خبر: ۱۱۶۹۵۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۷ 01 April 2023

به گزارش تابناک، ایسنا به نقل از شبکه خبری بی بی سی نوشت:خسارات گسترده‌ای در بخش‌هایی از جنوب و غرب میانه ایالات متحده گزارش شده، وضعیت اضطراری در ایالت‌های آرکانزاس و میسوری اعلام شده و ده‌ها هزار نفر بدون برق ماندند.

بر اساس گزارش مرکز پیش بینی توفان آمریکا، بیش از ۴۰ گزارش گردباد در شش ایالت جمعه شب ثبت شده است.

در آخرین حادثه سقف یک سالن تئاتر در ایلینوی بر اثر توفان ریزش کرد. این حادثه در جریان برگزاری کنسرت رخ داد که یک نفر کشته شد و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. آتش نشانی گفته است که حدود ۲۶۰ نفر در سالن تئاتر آپولو بودند که سقف آن فرو ریخت.

این حادثه حدود ساعت ۱۹:۵۵ دیروز (جمعه) به وقت محلی رخ داد. به گفته رئیس آتش نشانی ایلینوی، حال پنج نفر از مصدومان این حادثه نیز وخیم است.

گردباد بزرگی هم شهر لیتل راک، پایتخت ایالت آرکانزاس را درنوردیده و ماشین‌ها را واژگون و سقف‌ها را ویران کرده و درختان را شکسته است.

مقامات محلی گفته‌اند که یک نفر در شهر لیتل راک کشته شده و شهردار شهر هم از زخمی شدن حداقل ۲۴ نفر خبر داد.

فرماندار آرکانزاس همچنین مرگ دو نفر را در شهر وین، در حدود ۱۷۰ کیلومتری لیتل راک تایید کرده است.

چندین پرواز فرودگاه بین‌المللی شیکاگو همچنین به تعویق افتاده یا لغو شده و به مسافران گفته شد که به دلیل «آب و هوای بد» به پناهگاه بروند.

فرماندار آرکانزاس پس از اعلام «خسارت قابل توجه» در اثر گردباد، گارد ملی را فراخوانده است. براساس اعلام مقامات دولتی در آرکانزاس ۷۰ هزار نفر بدون الکتریسته مانده‌اند.

در ایالت تنسی نیز شهردار کاوینگتون از مردم درخواست کرده که در خیابان‌ها «تردد نکنند» زیرا خطوط برق توسط توفان آسیب دیده است.

مرکز پیش‌بینی توفان آمریکا هشدار داده و پیش‌بینی کرده که برخی از این گردبادها می‌توانند در مسافت‌های طولانی در سطح زمین حرکت کنند.

هفته گذشته نیز گردباد می سی سی پی ۹۴ کیلومتر را طی کرد و حدود یک ساعت و ۱۰ دقیقه به طول انجامید. این دوره زمانی برای ادامه گردباد غیرعادی و طولانی است. به گفته مقامات محلی آن طوفان به حدود ۲ هزار خانه آسیب رساند.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری