بازدید 5684

داعش مسئولیت انفجار دیروز کابل را به عهده گرفت

به دنبال انفجار روز گذشته مقابل ساختمان وزارت خارجه افغانستان، گروه داعش مسئولیت عملیات انتحاری ناموفق مزبور را به عهده گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۹۱۳۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲ 28 March 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، گروه تروریستی داعش مسئولیت دومین حمله تروریستی ناموفق خود مقابل وزارت خارجه افغانستان در سه ماه گذشته را به عهده گرفت.

منبع رسانه‌ای داعش مدعی شده است در عملیات انتحاری روز گذشته در کابل، 20 کارمند وزارت خارجه افغانستان جان باخته‌اند، اما بیمارستان ایمرژنسی کابل دقایقی پس از این عملیات انتحاری اعلام کرده بود، 2 کشته و 12 زخمی از جمله یک کودک به این بیمارستان منتقل شده‌اند.

به دنبال انفجار روز گذشته ، منابع محلی و شاهدان حادثه از کشته شدن 6 غیرنظامی و مجروح شدن 12 نفر خبر داده بودند و اذعان داشتند انفجار زمانی رخ داده است که کارمندان در حال ترک ساختمان‌های دولتی بودند.

پلیس کابل دیروز اعلام کرد انفجار روز گذشته پس از آن رخ داده است که مواد منفجره همراه فرد انتحاری پس از کشته شدن وی، منفجر شده است و در واقع علمیات داعش ناموفق بوده است.

داعش بمبگذار انتحاری کابل را «عبدالحمید خراسانی» معرفی کرده است. منابع در افغانستان می‌گویند این حمله در واکنش به عملیات ضربتی نیروهای امنیتی طالبان در بلخ بوده است که منجر به هلاکت سه عضو سرشناس داعش خراسان در افغانستان شده است.

وزارت اطلاعات افغانستان به تازگی اعلام کرد بود در یک عملیات موفق سه عضو مهم داعش را در بلخ به هلاکت رسانده است. منابع امنیتی طالبان گفته بودند در حمله بلخ، «ضیاالدین»، والی قبلی و فرد شماره دوم داعش، «ابوعمر افریدی»، یک عضو شورای شاخه خراسان و «سلمان تاجیکستانی»، یکی از مسئولان آموزش‌های نظامی داعش به هلاکت رسیده‌اند.

حکومت افغانستان طی هفته‌های اخیر بارها اعلام کرده است مخفیگاه‌های داعش را در شهرهای کابل، مزارشریف و میمنه هدف قرار داده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری