بازدید 6565
۷
برای نامزدی در انتخابات،

اردوغان و قلیچداراوغلو تایید صلاحیت شدند

کمیته عالی انتخابات ترکیه از تأیید صلاحیت رئیس جمهوری فعلی این کشور و رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوریخواه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۹۹۱
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰ 26 March 2023


به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری آناتولی، کمیته عالی انتخابات ترکیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در چارچوب جدول زمان بندی مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی آتی این کشور درخواست‌های نامزدی ارائه شده توسط احزاب سیاسی تا روز ۲۳ مارس را بررسی و درخواست رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور و «کمال قلیچدار اوغلو» رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوریخواه ترکیه برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرده است.

در بیانیه این کمیته آمده است: پس از بررسی‌های لازم مشخص شد که مانعی برای نامزدی اردوغان از سوی حزب «عدالت و توسعه» و «جنبش ملی» وجود ندارد.

طبق این بیانیه، همچنین مدارک و درخواست کمال قلیچدار اوغلو نیز مورد بررسی قرار گرفت و او نیز مشکلی برای نامزدی در انتخابات ندارد.

قرار است که اردوغان و قلیچدار اوغلو به ترتیب به عنوان نامزدهای حزب حاکم و اپوزیسیون در انتخابات آتی با یکدیگر رقابت کنند.

نظرسنجی‌های اخیر حاکی از آن است که طی انتخابات رقابتی تنگاتنگی میان اپوزیسیون و حزب حاکم ترکیه برقرار خواهد بود.

وقوع زمین لرزه‌ها و پس لرزه‌های مهیب از ششم فوریه سال جاری میلادی در ترکیه این شایعه را رونق داد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور شاید به تعویق بیفتد اما ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که این انتخابات ۱۴ مه ۲۰۲۳ به احتمال زیاد بر اساس برنامه برگزار می‌شود. اردوغان هم پیشتر در سخنرانی مقابل نمایندگان حزب حاکم عدالت و توسعه تصریح کرد، انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری ۱۴ ماه مه (۲۴ اردیبهشت) برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۷
شما تایید صلاحیت کردید؟ اونا از این تایید صلاحیت ها ندارند
اردوغان با ٩٩/٩٩٩٩٪؜ أرا برنده اين انتخاباته
به امید آن که قلیچدار پیروز انتخابات ترکیه باشد و منطقه از توهمات مالیخولیایی اردوغان این پان ترک بیسواد ، رهایی یابد ! آن روز گویا روز ایست مغزی کمونیست احمق الهام علیف هم خواهد بود !!!!
اردوغان نمک نشناس
اونها هم شورای نگهبان دارن
توی ترکیه اساسا تایید صلاحیت مانند ایران وجود نداره هرکس از پیش میدونه تایید صلاحیت میشه یا نه چرا که فردی که از طرف دادگاه بر اساس یک مسئله یا جرم کاملا مشخص محکوم شده باشه تایید صلاحیت نمیشه البته برخی جرمها شامل این مسئله نمیشه در دور گذشته صلاح الدین دمیرتاش از داخل زندان کاندیدا شده بود و با اینکه دشمن خونی اردوغان بود ولی در انتخابات شرکت کرد و البته 10 درصد آرا را به دست آورد
اردوغان بای بای...
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
آخرین اخبار