بازدید 4730
۴

آمار وحشتناک ؛ مرگ روزانه ۴۰ نفر در نوروز امسال!

رئیس پلیس راهور فراجا ضمن اعلام افزایش ۱۱ درصدی ترددهای نوروزی نسبت به سال گذشته، آخرین فوتی‌ها و مجروحان تصادفات را بیان کرد.
کد خبر: ۱۱۶۸۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳ 25 March 2023


به گزارش تابناک، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا در تشریح آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی کشور بیان داشت: در هشت روز شروع طرح نوروزی امسال تقریبا ۲۰۵ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی به ثبت رسیده است که فقط ۲۵ میلیون تردد در روز پنجشنبه گذشته بوده که این رقم در مقایسه با سال ۱۴۰۰، ۵۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

سردار هادیانفر اظهار داشت: موضوع نگران کننده در تصادفات این است که تاکنون ۳۸۵ نفر از مردم خوبمان را از دست داده‌ایم و بالغ بر ۷هزار و ۱۰۰ مجروح و مصدوم داشته‌ایم. یعنی روزانه حدود ۴۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس پلیس راهور گفت: آنچه تأکید داریم، حتماً رانندگان عزیز و تمام سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده کنند و طی بررسی‌ها همچنان سرعت، بیشترین عامل تصادفات و متأسفانه عدم توجه به جلو نیز از دیگر عوامل مهم هستند. همچنین در مناطق بارانی سطح معابر لغزنده است و خستگی و خواب آلودگی نیز از عوامل مهم تصادفات به شمار می‌آیند و هنوز ۲۷ درصد از تصادفات مربوط به واژگونی است.

وی در پایان توصیه کرد: امیدواریم رانندگان عزیز حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند و در مسیرهایی که جداشونده نداریم یعنی مسیرهایی که راه‌های فرعی و روستایی ندارند که غالباً بیشتر تصادفات مربوط به این مسیرهاست، امیدواریم که رانندگان بیشتر دقت کنند و با آرامش رانندگی کنند که ما شاهد کمترین حوادث و تصادفات باشیم.

منبع: پایگاه خبری پلیس

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
بنازم ارابه های جدید مرگ رو
برای ازبین بردن نسل ایرانیها نه نیاز به جنگ هست ،نه داعش ،نه کرونا همین تصادفات جاده ای به تنهایی کافی هست !!
سهم جاده ها خودروهای بی کیفیت چقدر؟
شما هم فقط جریمه کنید
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری