بازدید 6083

ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد

ساعت آغاز به کار ادارات سراسر کشور در ایام ماه مبارک رمضان به صورت شناور از ساعت ۷ تا ۹ صبح است.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۲ 23 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، مهدی مشفق - مشاور معاون رئیس‌جمهور و رئیس حوزه ریاست سازمان اداری و استخدامی کشور - با اعلام این خبر گفت: ساعت آغاز به کار دستگاه های اجرایی کشور در تمامی استان‌ها به استثنای واحدهای عملیاتی خدمت‌رسان در ماه مبارک رمضان از ساعت ۷ تا ۹ صبح شناور بوده و ساعت آغاز به کار در روزهای بعد از شب‌های قدر، ساعت ۹ صبح است.

وی افزود: البته لازم است رؤسای ادارات ستادی و استانی به گونه‌ای برنامه‌ریزی و نظارت کنند که ساعات کار شناور، هیچ خدشه‌ای در نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات ایجاد نکند.

مشاور معاون رئیس‌جمهور در خصوص ساعات آغاز به کار مدارس نیز گفت: مدارس مقطع متوسطه ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه و مقطع ابتدایی ساعت ۸ صبح است که مدارس باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که نیم ساعت قبل از آغاز به کار مدارس، پذیرش دانش‌آموزان انجام شود و در فرصت مذکور برنامه‌های فرهنگی، تربیتی و ورزشی را اجرا کنند.

تبصره پیشنهادی سازمان اداری و استخدامی کشور در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل هستند و فرزند محصل در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان دارند، دستگاه‌های اجرایی را در تعامل با یکدیگر مکلف کرده که با شناور شدن ساعت شروع به کار یکی از والدین موافق کنند. کارکنان زن سرپرست خانوار که دارای این شرایط باشند هم مشمول همین حکم خواهند بود. این تبصره ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ به تصویب هیات وزیران رسیده است.

مشفق در خصوص ساعت کاری بانک‌ها در سراسر کشور گفت: ساعت آغاز به کار بانک‌ها همچنان ۷ و ۳۰ دقیقه صبح است و کارمندان بانک‌ها برای انجام مقدمات شروع به کار، نیم ساعت زودتر حاضر خواهند بود تا از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح خدمات بانکی به مردم ارائه شود.

وی در پایان ساعت آغاز به کار دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و همچنین بخش‌های آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را ساعت ۸ صبح اعلام کرد و افزود: ساعت آغاز به کار واحدهای نظامی، انتظامی و امنیتی نیز ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۷
خدایا ! مردم رو از دست مسوولین نجات بده !
کسیکه‌ میخواد‌ با خلوص‌ و برای‌ خدا‌ روزه‌ بگیره‌ باید‌ ساعت‌ کار‌خودشو‌ بیشتر‌ و کارشو‌ دقیقتر‌ و بهتر‌ انجام‌ بده‌ نه اینکه‌ از جیب ملت حقوق بگیره بعد به بهانه‌ روزه‌ کار‌ مملکتو‌ معلق‌ بکنه‌ !
این تصمیمات‌ باعث‌ بی سروسامانی‌ امور‌ و سرگردانی‌ مراجعه‌ کنندگان‌ در نهایت‌ بضرر‌ اقتصاد‌ مملکته‌ پدرجان‌ !
قدرت اول منطقه نمیتونه یه فکری به حال تغییر ساعت موبایلها بکنه؟
شناور یعنی چطور؟یعنی هر وقت خواستن بیایند سر کار؟
مردم هم بايد شناور به ادارات مراجعه كنند!!!
عجب تدبيري!
هر دم بيلي محض
شهر هرت
این کار برای خندیدن از جگ و غیبت بهتراست
ساعت را تغیر ندادیم و لی ساعت کار راشناور کردیم
آقایان لطفا برای مردم دردسر بیشتر درست نکنید ساعات کاری تمامی ادادات و آموزش و پرورش رو نیم ساعت زودتر از برنامه همیشگی شان شروع کنید، با روح و روان آزرده مردم بازی نکنید
اگر کارمندان بانک بچه محصل داشته باشند باید چه کنند؟
افففف کارمندان شناور داریم . یعنی به نظرتون کسانی که همینطور سر کار نمیامدن الان که شناور شدن میان؟
شناور یعنی شنا انجام بشه
تصمیمات خلق الساعه و کارشناسی نشده در بدنه مدیریتی موج می زند. 2ساعت اختلاف در ساعت شروع به کار؟؟؟؟!!!! وای به حال ارباب رجوع بیچاره
شناور سازی ارتباطی با کاهش ساعت کار در ماه رمصان ندارد یعنی من اگر ساعت ۹ سرکار بروم تا ۵ عصر باید سر کار باشم خجالت اوره از دولت انقلابی
پایانش را مشخص نکردند دوستان دولتی مأب
کسانی به شناور شدن ساعات اداری خرده میگیرند که خودشان ساعاتکاریشان بعد از 10 صبج است با این حوق ها همینقدر هم کارمندان کار کنند از سرشون هم زیاده
همون روال قبلی خیلی خوب بود.
هم سحر خیزی هم وقت اضافی داشتیم
الان باید تا لنگه ظهر بخابیم
نزدیک به 70 کشور طرح جلو اوردن ساعت دارن اجرا میکنن حتما خوبه

حالا کی به حرف ما میکنه؟؟
قدرت اول منطقه نمیتونه تورم را مهارکنه؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم