بازدید 5214

انتقاد آلمان از طرح صهیونیست‌ها برای کرانه باختری

وزارت امور خارجه‌ آلمان در بیانیه‌ای با انتقاد شدید از طرح صهیونیست‌ها برای بازگشت شهرک‌نشینان به کرانه باختری تاکید کرد این طرح گامی خطرناک محسوب می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۸ 23 March 2023

به گزارش «تابناک» به نق از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه آلمان عصر چهارشنبه در بیانیه‌ای از رژیم صهیونیستی به دلیل قانون جدیدی که راه را برای اسکان مجدد شهرک نشینان در مناطق شمال کرانه باختری در فلسطین هموار می‌کند، انتقاد کرد.

وزارت امور خارجه آلمان در این بیانیه افزود: برلین از این بابت بسیار نگران است.

پارلمان رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه طرح لغو قانون موسوم به «قانون قطع تماس» را به تصویب رساند که با لغو یک قانون مصوب سال ۲۰۰۵ امکان بازگشت اشغالگران به شهرک‌های تخلیه‌شده در شمال کرانه باختری و نوار غزه را فراهم می‌کند.

وزارت امور خارجه آلمان تاکید کرد: این تصمیم با هدف توافقی که بین (رژیم) اسرائیل و فلسطینی‌ها به دست آمده در تضاد است که در آن آنها متعهد شدند از اقدامات یکجانبه خودداری کنند.

این قانون در سال ۲۰۰۵ اجرایی شد و دستور برچیدن ۲۱ شهرک صهیونیست‌نشین در شمال کرانه باختری و نوار غزه و تخلیه شهرک‌نشینان اسرائیلی و ارتش رژیم از این منطقه را صادر کرده بود. روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داده است طرح لغو برخی از بندهای «قانون قطع تماس» با ۳۱ رأی موافق و ۱۸ رای مخالف به تصویب رسید.

این وزارتخانه تاکید کرد: حفظ تعهدات پس از انجام تعهدات نیز یک موضوع قابل اعتماد قراردادی است.

وزارت خارجه این کشور اروپایی در این بیانیه مواضع دیرینه آلمان علیه شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را تکرار و تاکید کرد موضع دولت آلمان در مورد شهرک سازی رژیم صهیونیستی بدون تغییر باقی می‌ماند.

وزارت امور خارجه آلمان تصریح کرد: این اقدامات طبق قوانین بین المللی غیرقانونی هستند و مذاکرات آینده برای صلح و زندگی در امنیت و عزت اسرائیلی‌ها (صهیونیست‌ها) و فلسطینی‌ها را به خطر می‌اندازند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی