بازدید 2255

هوای اصفهان سالم است

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز دوم فروردین با میانگین ۷۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۵ 22 March 2023

عکس آرشیوی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز چهارشنبه دوم فروردین ماه وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان‌شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۶۲ و بزرگراه خرازی با ۹۰ AQI وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.

امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله شاهین شهر با ۱۹ AQI در وضعیت پاک و در مبارکه با ۵۲ AQI وضعیت سالم ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی سجزی، خمینی شهر، زرین‌شهر، نجف آباد و همچنین منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز چهارشنبه وزش باد به نسبت شدید تا شدید پدیده غالب کلان‌شهر اصفهان است و با فعالیت سامانه ناپایدار و پرقدرت بارشی در استان، برای این شهر نیز بارش‌های رگباری بهاری و وزش باد شدید پیش‌بینی شده که تا صبح پنجشنبه سوم فروردین ادامه خواهد یافت.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه