بازدید 4424
۵

بایدن لایحه افشای منشا ویروس کرونا را امضا کرد

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا لایحه‌ای را امضا کرد که بر اساس آن باید اطلاعات مربوط به منشاء ویروس کرونا از حالت محرمانه خارج شود.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۲ 21 March 2023

به گزارش تابناک، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت که با درخواست کنگره برای انتشار هر چه بیشتر اطلاعات در مورد منشا کرونا هم عقیده است.

بایدن افزود: در راستای اجرای این قانون، دولت من تا حد امکان، اطلاعات را از حالت محرمانه خارج خواهد کرد و آنها را به اشتراک خواهد گذاشت. این اقدام مطابق با اختیارات قانونی من برای محافظت از افشای اطلاعات مخرب برای امنیت ملی آمریکا است.

این لایحه قبل از ارسال به کاخ سفید بدون مخالفت در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا تایید شد.

بایدن خاطرنشان کرد که به آژانس‌های اطلاعاتی در سال ۲۰۲۱ دستور داده است تا درباره منشأ کرونا تحقیق کنند و این تحقیقات ادامه دارد و دولت او به بررسی همه اطلاعات محرمانه در این خصوص، از جمله ارتباطات احتمالی کرونا به مؤسسه ویروس‌شناسی ووهان ادامه خواهد داد.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این در ماه مارس سال ۲۰۲۱ گزارش خود در مورد منشا ویروس کرونا را منتشر کرده بود. در آن گزارش آمده بود که انتشار ویروس از طریق یک حادثه آزمایشگاهی به بیرون بسیار بعید در نظر گرفته می شود.

با این حال وزارت انرژی آمریکا در ماه فوریه (بهمن) اعلام کرد که نشت تصادفی اطلاعات از یک آزمایشگاه چینی ممکن‌ترین علت همه‌گیری کرونا است، اگرچه سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا همچنان در این مورد اختلاف نظر دارند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
کار چین هم تمام شد .......
ساخت چین
وقتی آمریکا و انگلیس در مورد ماهیت پژوهش های « آزمایشگاه » های خود در اوکراین و گرجستان و ... نه خبر می دهند و نه می گذارند که سازمان ملل و نهادهای بی طرف تحقیق کنند ، پخش اطلاعات محدود جنبه تبلیغ سیاسی دارد . فرض من این است که منشأ اولیه ویروس هایی چون ابولا و سارس و کرونا ، مراکز ساخت اسلحه بیولوژیک انگلوآمریکن است که محصولات آن از جمله در عراق و مراکز فعالیت چینی ها در آفریقا پخش شده است .
زیاد طول نخواهد کشید تا اطلاعات محرمانه مربوط به دلیل ترتیب دادن این تحقیق منتج به:

"با این حال وزارت انرژی آمریکا در ماه فوریه (بهمن) اعلام کرد که نشت تصادفی اطلاعات از یک آزمایشگاه چینی ممکن‌ترین علت همه‌گیری کرونا است،"

افشا گردد. که معلوم شود قراره کدام برش از حقیقت تلخ برای همیشه پنهان بماند! با یک هسته بتونی از اطلاعات تو در توی ابتر درست وغلط و یه رویه رسی از انکار بر مبنای چماق توهم توٓطئه. وقتی که آدم برای لختی دلش برای دیوونه بازی های ترامپی این بهلول آمریکایی دوران مدرن تنگ میشه.
باشه جناب بایدن، باور میکنیم
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی