بازدید 8799

خبر مهم امیرعبداللهیان درباره احیای برجام

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری پایانی سال ۱۴۰۱ گفت: ما در دولت آقای رییسی همچنان در تلاش برای بی اثر کردن و لغو تحریم ها هستیم.
کد خبر: ۱۱۶۸۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲ 19 March 2023

به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، حسین امیرعبداللهیان در سومین کنفرانس خبری اش با خبرنگاران داخلی و خارجی در سال جاری به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 

وی‌ در پاسخ به اینکه برخی فکرمی کردند بدون برجام امکان توفیق در سیاست خارجی نیست، اما اخیرا جلوه هایی از موفقیت مثل توافق ایران و عربستان را شاهد بودیم، گفت: در حوزه دیپلماسی اقتصادی شاهد افزایش چشمگیر حجم تبادل تجاری هستیم. در مناسبات سیاسی روابط دو کشور امارات و کویت به سطح سفیر ارتقاء یافت و شاهد بازگشت ایران و عربستان به روابط طبیعی بودیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: پنج دور مذاکره امنیتی با سعودی در بغداد داشتیم و در جریان سفر آقای شمخانی به پکن ابتکار چین مورد موافقت سران دو کشور ایران و عربستان قرار گرفت. در سفر بهمن رییس جمهور آخرین صحبت ها شد و پیشنهاد بود که مدیران کل وزارت خارجه های دو کشور گفتگو هایی را داشته باشند؛ در رفت و برگشت پیام ها پیشنهاد طرف سعودی این بود که هنوز نیازمند مذاکرات سطح بالا هستند.

یمن را مساله ای مرتبط با جهات یمنی می دانیم

وی‌ درباره کمک توافق ایران و عربستان برای حل مساله یمن گفت: ما یمن را مساله ای مرتبط با جهات یمنی می دانیم وآنها باید تصمیم بگیرند.

آقای گروسی از نتیجه کار رضایت داشتند

وی درباره رفع احتمالی اختلاف ایران و آژانس و تاثیر آن بر مذاکرات احیای برجام گفت: پیش بینی ما این است آقای گروسی از نتیجه کار رضایت داشتند و ما در مسیر درست همکاری مشترک هستیم. یکی از توافق ها میان ایران و آژانس این بود که تیم های فنی به رفت و آمد و گفتگو برای رفع سوءتفاهم ها ادامه دهند تا این موضوعات اختلافی برای همیشه از روی میز برداشته شود. این دیدارهای فنی مستمر جریان دارد و نتیجه همکاری آژانس و سازمان در گفتگو برای رفع تحریم ها هم می‌تواند آثار ‌مثبتی داشته باشد.

وزیر امور خارجه در پاسخ به اینکه به زودی شاهد آزادی آقای اسدی خواهیم بود یا نه؟ با اشاره به مواضع غیرسازنده مقامات اروپایی درباره تحولات داخلی ایران گفت: ما در موضوع استرداد محکومان توافق با بلژیک را روی میز داریم و آخرین گفتگوی ما ناظر بر این موضوع کنسولی بود و امیدواریم موانع از سوی طرف مقابل به زودی برداشته شود و شاهد آزادی آقای اسدی باشیم.

درباره احیای برجام ابتکاری روی میز است

امیرعبداللهیان درباره چشم انداز توافق هسته ای و احیای برجام در سال جدید گفت: در شرایطی که الان با شما صحبت می کنم ابتکاری روی میز است که امیدوارم در هفته های آینده بتوانیم اخبار نهایی آن را به اطلاع مردم برسانیم. در سال آینده ما امید فراوان داریم به گشایش های هر چه بیشتر و ان‌شاءالله در بهار آینده در نتیجه اقداماتی که در جریان است و هنوز زمان بیان آن فرا نرسیده، حامل اخبار امیدبخش و خوشحال کننده در راستای گشایش های متنوع برای ملت بزرگ ایران باشیم. ما بسیار خوشبین هستیم و همه تخم مرغ های خود را در سبد برجام قرار ندادیم، اما از همه فرصت ها برای کسب منافع حداکثری استفاده کردیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۸
به امیدخدا دارندسرعقل می آیند .دشمن سازی را تبدیل به دوست سازی کنند.فقر را تبدیل به رفاه کنند
بدون پشتوانه مردمی هر کاری باطل است
اعتبار ندارد
شنیدم خیلی باج قراره بدین به نظرتون برجام روحانی بهتر نبود
هم چوب را می خوریم و هم دوازده کیلو پیاز
آیا همه این مواردِ مثبت که ذکر کردند، در دولت قبل امکان تحقق نداشت؟
تلاش شما دلار و تا 60 تومن هم برد بالا
اقای امیرعبداللهیان لطفا واضع بفرمایید درباره کدام برجام صحبت میکنید برجام اقای روحانی یا برجام رییسی دقیقا مشخص بفرمایید
باز وزیر خارجه یه چیزی گفت. فردا امریکا تکذیب می کنه.
اونموقع که امریکا التماس می کرد شما طاقچه بالا می گذاشتید. حالا هر چی تقلا کنید خیری نیست.
وینتر ایز کامینگ!
توچه کاره ای نیستی آبدارچی
بی برنامه های باری به هر جهت
خسته نباشید دلاور؛ همه منظر اخبار خوشون هستیم؛ تا کور شود هر آنکه نتواند دید!؟
جناب امیرعبداللهیان میذاشتی این مطلب رو روز سیزده بدر می گفتی بهتر بود!
با حلوا حلوا گفتن دهانتان شیرین نمی شود و با تا زمانی که شروط فرابرجامی تان را رفع نکنید برجام احیا نخواهد شد.
دلار چند جناب عبدالهیان؟
چقدر سرمایه خارجی برای صنایع ایران گرفتید؟ بدلار بگید؟
برجام را در نقطه امضا ول کردی که چه تعاملی کنی؟
یکسال بابت تعاملات با عربها ، عقبی؟
الان چقدر دلار های ایران را آزاد کردی و چقدر مانده؟
راستی کلاس زبان تو نوروز یادت نره.
اين بابا فقط حرف ميزنه و عرضه هيج كاري نداره
خیر پیش عمو جان ...
حرام ها در دولت دوازدهم داره حلال میشه در دولت سیزدهم
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری