بازدید 4505

صداوسیما با چه تعداد بیننده سال را تحویل می‌کند؟

مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما با انتشار آماری از تعداد بیننده سریال‌های تلویزیونی در روزهای پایانی اسفند ماه، به انتظار سال ۱۴۰۲ و میزان مخاطبان سریال‌های جدید می‌نشیند.
کد خبر: ۱۱۶۸۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸ 16 March 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، آمار اعلام شده از تعداد بیننده سریال‌های تلویزیونی به نظر می‌رسد آخرین آمار در سال ۱۴۰۱ باشد و آمار بعدی به میزان مخاطبان سریال‌های نوروزی و ماه رمضان که امسال با هم تقارن پیدا کرده‌اند، اختصاص خواهد یافت.

هرچند یکی از سریال‌های موجود در این آمار ـ «گیل‌دخت» ـ همچنان در اوایل سال آینده پخش خواهد شد.

نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما پیرامون سریال‌های سیما در نیمه دوم بهمن ماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که ۳۸.۳ درصد مردم در این ماه مخاطب سریال «گیل‌دخت» بوده‌اند.

این سریال که از شبکه‌های یک و آی‌فیلم روانه آنتن می‌شود، با ۳۸.۳ درصد بیننده خالص در صدر جدول پربیننده‌ترین سریال‌های نیمه دوم اسفند قرار دارد. بیننده خالص یعنی مخاطبانی که به هر نحوی از شبکه‌های یک و آی فیلم به صورت مجزا یا گاهی از یک شبکه، آن را دنبال کرده اند. از میان بینندگان خالص سریال گیل‌دخت نیز ۸۸.۳ درصد در حد زیاد از آن رضایت داشته اند.

سریال شهباز از شبکه یک با ۲۰.۹ درصد، حبیب از شبکه ۲ با ۱۸.۶ درصد در رتبه‌های بعدی پربیننده‌ترین سریال‌های تلویزیونی قرار دارند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۲۱
باور کنید اکثرا کانال های اون ور اب را می بینند خودتان را گول نزنید صدا و سیما در حال حاضر تعطیل بشود به صرفه تر است فقط یک کانال اخبار و یک کانال ورزشی
اخبار برای اقایان مسئول که هر چی خواستند بگویند و ورزش برای ورزش دوستان بقیه تعطیل چون بیننده ندارند اون ور ابی ها برنامه ها یشان به روز تر است و شاد تره
پاسخ ها
داور
| Poland |
۲۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
کاملا درست است واقعا اگر به یکی دو کانال بسنده کنند به بیت المال کمک کردند و چون در حال حاضر صدا و سیما بیننده ندارد خوب چرا باید هزینه کنند از جیب مردم به خدا تعطیل بشود به صرفه تر است حالا خود دانید
معمولا این آمار ها ساختگی است
یعنی بقیه مردم چی نگاه میکنند؟شبکه های ماهواره ای و شبکه های معاند و...
واقعا اگر پخش مسابقات ورزشی را از تلویزیون میلی حذف کنیم، میزان مخاطبان بقیه محصولات نازل و غیر مردمی این ارگان دولتی غیرمردمی چند درصد خواهد بود؟؟؟!!! تکلیف این بودجه عظیم و اثربخشی آن در حوزه فرهنگی و اجتماعی کشور چقدر هست؟ اگر رسانه مستقلی بود و بدون جانبداری به اینجور سوالات مردم پاسخ می‌داد حکمرانی شعارزده و غیرشفاف بسمت و سوی رضایت و صلاح مردم حرکت میکرد...
صدا و سیمای میلی فقط با بوجه بیت المال میگرده
با تعطیلی صدا و سیما در هزینه های مملکت صرفه جویی می شود.
بر این اساس 40 درصد دارند این سریال می بینند. من از هر کی پرسیدم که این سریال دیدند هیچ کس از اطرافیان و دوستانم ندیده اند پوست شیر و اکتور حدود 40 درصد دوستانم دیدند اما اینها را هیچدوم ندیدند. این آمار غلط منجر به سیاست گذاری غلط و برنامه ریزی اشتباه و نتیجه اشتباه می شود حداقل ایکاش به ما که آمار غلط می دهند به مسئولین این آمار غلط را ارده ندهند. هیچ چیز راهگشا تر از واقعیت نیست
امار دروغه کسی نگاه نمی کنه
باور کنید حتی اسم این سریال ها را هم نشنیدم چون دقیق یادم نمی آید آخرین باری که تلویزیون را روی کانال های ایران گذاشتم کی بود احتمالا برای جام جهانی بوده
طبق آمار خودشان، ۷ درصد مردم برنامه‌های صدا و سیمای میلی را می بینند. اینها در این ۷ درصد مخاطبین برنامه‌های تلویزیونی مختلف را دسته‌بندی کردند نه ۱۰۰ درصد مردم. بنابراین جای نگرانی نیست.
آمار سی و هشت درصد هم با ارفاق اعلام شده و تلویزیون ببینده بسیار کمی دارد. در هر کشور دیگری اگر همین آمار هم بود تا الان در آن را تخته کرده بودند.
امار بالا میدند بودجه بیشتر بگیرند .
۵درصد درسته
حیف بودجه بیت المال که مردم استفاده ای نمیبرند و مال یک عده خاص میشه
یکی میگفت اشتراکی بشه هر کی خواست اشتراک بخره و از برنامه های جذابش استفاده کنه
در بهترین فرض بر صحت نظرسنجی این فاجعه است که تعداد پربیننده آرین برنامه های صدا و سیما از شرکت کنندگان در انتخابات هم کمتر است. حیف بودجه بین المال که صرف حقوق کارمندان این شبکه بی در و پیکر می شود.
من تنها وقتی که تلویزیون می بینم مسابقات فوتباله این امار کاملا دروغه
صدا و سیما و خودروسازها اگه تعطیل بشه مملکت از صفر میشه 99
هیچکس
مجری مهران رجبی
نقش توپ سال مهران رجبی
خواننده مهران رجبی
خخخخخخخخخخخخخخخ بیخیال
به تعداد خوانندگان کیهان
٣٨.٣ درصد از كدوم مردم؟

مردمي كه برنامه هاي صدا و سيما را تماشا مي كنند؟ مردمي كه فقط سريال هاي صدا و سيما را تماشا مي كنند؟ و يا كل جمعيت مردم ايران؟

به نظر ميرسد نتيجه ي نظرسنجي به صورتي مبهم اعلام شده است.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی