بازدید 15612
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

نفوذ سامانه بارشی جدید و بارش دو روزه باران

احتمال طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی به‌ویژه گردنه‌ها کولاک برف و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی از جمله اثرات مخاطره آمیز این سامانه است.
کد خبر: ۱۱۶۷۴۰۷
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳ 11 March 2023

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی در صدور هشدار زرد، از نفوذ سامانه بارشی از روز دوشنبه و تداوم فعالیت آن تا روز سه‌شنبه در ۱۸ استان از جمله سمنان، یزد، بوشهر، همدان و اصفهان خبر داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد با خیزش گردوخاک، ارتفاعات و نواحی با اقلیم سرد بارش برف و رخداد مه از جمله مخاطرات فعالیت سامانه بارشی جدید اعلام شده است.

این سامانه روز دوشنبه در خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، اصفهان، یزد، نیمه جنوبی همدان، جنوب کردستان، جنوب مرکزی، غرب کرمان و نیمه غربی هرمزگان فعال است که موجب آب‌گرفتگی معابر اهش دید، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی می‌شود.

روز سه‌شنبه در فارس، کرمان، هرمزگان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، نیمه شرقی سمنان، خراسان جنوبی و جنوب شرق استان‌های بوشهر و اصفهان نیز همین شرایط آب و هوایی را خواهیم داشت.

احتمال طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی به‌ویژه گردنه‌ها کولاک برف و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی از جمله اثرات مخاطره آمیز این سامانه است.

احتیاط در سفر‌های برون‌شهری، به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، در نواحی سردسیر آمادگی برای برف‌روبی توسط دستگاه‌های مربوطه و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی از توصیه‌های هواشناسی است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری
آخرین اخبار
وب گردی