بازدید 1880

نصرالله: مقاومت می‌تواند عصر اسرائیل را از بین ببرد

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: در سال ۱۹۸۲ میلادی پس از حمله اسرائیل، دشمن تلاش کرد روحیه یأس و ناامیدی را بپراکند. مقاومت در همه لبنان از موضع امیدواری آغاز شد و اعلام کرد می‌تواند عصر اسرائیل را از بین ببرد.
کد خبر: ۱۱۶۷۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ 10 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از شبکه تلویزیونی المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سی امین سالروز تاسیس موسسه اسلامی آموزش و پرورش و میلاد با سعات حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف گفت: در سال ۱۹۸۲ میلادی پس از حمله اسرائیل، دشمن تلاش کرد روحیه یأس و ناامیدی را بپراکند. مقاومت در همه لبنان از موضع امیدواری آغاز شد و اعلام کرد می‌تواند عصر اسرائیل را از بین ببرد. مقاومت، امیدی است که پیروزی‌های سریعی را علیه دشمن اسرائیلی ساخت. سال ۲۰۰۰ میلادی مقاومت با این امید آغاز شد و در سال ۲۰۰۶ میلادی مقاومت با همین امید ایستادگی کرد.

سیدحسن نصرالله در ابتدای اظهاراتش ضمن تبریک روز معلم به همه معلمان لبنانی از تلاش‌های این قشر به ویژه در دوران کرونا و اوضاع سخت معیشتی که مردم لبنان با آن مواجه هستند تشکر و قدردانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان به خطر برخی رسانه‌های تحت حمایت غرب و تلاش آن‌ها برای هدف قرار دادن ارزش‌های دینی اشاره کرد و گفت: در گذشته، نظارتی بر روی رسانه‌ها از سوی خانواده‌ها وجود داشت، ولی امروز وجود ندارد. امروز هر ارزش دینی که وجود دارد، تلاش می‌شود کنار گذاشته شود. این مسئله در شیوه‌های درسی مشهود است.

آمریکا به دنبال ترویج همجنسگرایی در مدارس و دانشگاه هاست

وی ضمن هشدار در مورد شیوع مواد مخدر در مدارس و دانشگاه‌ها گفت آمریکایی‌ها با نفود در آموزش تلاش کردند فرهنگ همجنسگرایی را ترویج دهند و آن را به یک فرهنگ عادی در مدارس و دانشگاه‌ها تبدیل کنند. پرورش یکی از مهمترین وظایف معلمان است؛ لذا معلمان نباید به آموزش فقط به عنوان یک شغل نگاه کنند، بلکه باید روحیه انسانی و جهادی را به آن بیافزایند.

دبیرکل حزب الله لبنان بر اجرای وعده‌های دولت به بهبودی معیشت معلمان در شرایط اقتصادی کنونی لبنان تاکید کرد و گفت: دولت باید به وعده‌های خود در قبال معلمان عمل کند. آنچه دولت برای آنان انجام داده است، کافی نیست. البته وضعیت مالی دولت هم بسیار سخت است. من به دنبال دفاع از دولت نیستم، ولی شرایط دشوار است.

مقاومت پیروزی‌های عظیمی با امید به دست آورد

دبیر کل حزب الله لبنان امید را مهمترین درس مکتب غیبت امام عصر (عج) دانست و گفت: مهمترین پیام و فرهنگ امید است. امید به آینده، یعنی در‌های بسته شده وجود ندارد و تاریکی برای همیشه نیست و به دنبال آن نور و روشنایی است و ظلم مطلق وجود ندارد و عدالت است. امید جزئی از فرهنگ دینی است. برای کسی که به خداوند ایمان دارد، چیزی به نام ناامیدی نیست.

وی گفت: خطرناکترین یاس و ناامیدی، قبول اشغالگری و قبول شروط اشغالگری و تسلیم شدن است. اما مقاومت در لبنان با همه گروه‌ها از منظر امید به حرکت درآمد حزب الله در سال ۲۰۰۰ به مقاومت ادامه داد و در سال ۲۰۰۶ با این امید، ایستادگی کرد. ما گفتیم که می‌توانیم ارتش شکست ناپذیر اسرائیل را شکست دهیم. مقاومت نتیجه امید بود و تسلیم شدن نتیجه یاس. مقاومت پیروزی‌های عظیمی با امید به دست آورد.

دشمن آمریکایی و اسرائیلی به دنبال تقویت روحیه یاس است

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه آمریکا در عراق و افغانستان شکست خورد و طرحش در خاورمیانه در هم شکسته شد، گفت: دشمن با کشتار و کوچاندن و ویران کردن خانه‌ها به دنبال تقویت روحیه یاس و ناامیدی در ما بود. در کشتار بئر العبد در سال ۱۹۸۵ میلادی بیش از ۷۵ نفر شهید و ۲۷۰ نفر زخمی شدند و هدف از این کشتار که با دستور آمریکا بود، ایجاد یاس و ناامیدی در قلوب ما بود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: به همه کسانی که ما را به کشتن و محاصره تهدید می‌کنند تاکید می‌کنیم که با کشتن تسلیم نمی‌شویم و اراده ما اصلا متزلزل نمی‌شود. ما احساس ضعف نخواهیم کرد، زیرا به خداوند، ملت و نسل و جوانان خود ایمان راسخ داریم. مقاومت همان امیدی است که پیروزی‌های سریعی در برابر دشمن اسرائیلی رقم زد و موجب شکست آمریکا در طر ح  خاورمیانه خود شد.

وی با اشاره به بحران سیاسی در لبنان، مخالفت خود را با هرگونه تسلیم به شروط بین المللی و منطقه‌ای اعلام و تاکید کرد کسانی که تسلیم شدند، موفق نشده اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی