بازدید 2693

بارش باران در دامنه‌های جنوبی البرز

کد خبر: ۱۱۶۷۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷ 09 March 2023

یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش میزان،‌ امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی، به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز پنجشنبه ۱۸ اسفند و روز‌های آتی پرداخت و گفت:  امروز برای نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات نقاط سردسیر نیز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: برای نیمه شمالی فارس و بوشهر نیز رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: فردا بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می‌شود و بارش در مرکز شمال غرب و سواحل دریای خزر تداوم خواهد داشت.

به گفته نقشینه، روز شنبه فعالیت سامانه بارشی در شرق و شمال شرق وجود دارد و در بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور به صورت پراکنده خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی برای روز‌های یکشنبه و دوشنبه آسمان بیشتر مناطق کشور را صاف و آفتابی پیش‌بینی کرد و گفت: اواخر وقت دوشنبه برای شمال غرب بارش پراکنده رخ می‌دهد.  

وی افزود: طی دو روز آینده خلیج فارس مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه اظهار کرد: برای تهران امروز، امشب و فردا در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.

کارشناس هواشناسی بیشینه دمای امروز پایتخت را ۱۷ درجه و فردا ۱۶ درجه اعلام کرد و گفت: برای شنبه یکشنبه و دوشنبه نیز روند افزایش دما پیش‌بینی شده است و کمینه دمای مهرآباد امروز به ۱۲ درجه رسید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی