بازدید 9427

فرار نتانیاهو از دست معترضان برای سفر به ایتالیا

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با یک بالگرد اختصاصی، محل اقامت خود در قدس اشغالی را به مقصد فرودگاه بن گوریون ترک می‌کند تا از آن‌جا به ایتالیا برود.
کد خبر: ۱۱۶۷۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰ 08 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی  امروز (چهارشنبه، ۸مارس) محل اقامت خود در قدس اشغالی را به مقصد فرودگاه بن گوریون ترک می‌کند تا از آن‌جا به ایتالیا برود.
بازار

طبق گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «روسیا الیوم» و به نقل از رسانه‌های عبری‌زبان همچون «تایمز اسرائیل»، نتانیاهو با یک بالگرد اختصاصی به فرودگاه می‌رود، چرا که انتظار می‌رود معترضان راه‌های اصلی و مسیرهای منتهی به فرودگاه را مسدود کنند.

رسانه‌های عبری گزارش دادند در حالی نخست‌وزیر تل‌آویو از سرزمین‌های اشغالی فرار می کند که سازمان‌دهندگان جنبش اعتراضی علیه طرح اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو در حال آماده شدن برای برگزاری مراسمی تحت عنوان «روز ملی مقاومت در برابر دیکتاتوری» برای فردا (پنجشنبه، ۹مارس) هستند.

در این گزارش‌ها آمده است که معترضان قصد دارند جاده‌های منتهی به فرودگاه بن گوریون را مسدود کنند و این مصادف با روزی است که نتانیاهو می‌خواهد برای یک سفر رسمی به ایتالیا برود. به همین خاطر او با هلیکوپتر اقامتگاهپش در قدس اشغالی را به مقصد فرودگاه ترک می‌کند تا به موانع احتمالی در مسیر جاده نخورد.

معترضان به دنبال برهم زدن زندگی روزمره به عنوان بخشی از اعتراضات جاری هستند تا همانند روزهای ناآرام هفته گذشته در سرزمین‌های اشغالی تظاهرات گشترده برپا کنند؛ تظاهرکنندگان بعد از تمرد نظامیان از خدمت و تحریم پزشکان،  به دنبال اعتصابات کارگری و بستن بزرگراه‌ها هستند.

شبکه صهیونیستی «کان» نیز در گزارشی در این باره اعلام کرد: «معترضان به دنبال ایجاد اختلال در ۱۰۰ پرواز طی تظاهرات‌های آتی هستند و حالا حتی اسرائیلی‌های مقیم ایتالیا نیز قصد دارند در طول اقامت نتانیاهو در رم علیه او تظاهرات کنند».

این در حالی است که این هفته منابع خبری رژیم صهیونیستی گزارش دادند که در نهمین شنبه متوالی، صدها هزار نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند؛ بر اساس گزارش‌ها تنها در تل‌آویو بیش از ۲۲۰ هزار نفر به خیابان‌ها آمدند.

شبکه خبری صهیونیستی «آی۲۴» دیروز گزارش داده بود که دو روز قبل از تظاهرات بزرگ شنبه، «سارا نتانیاهو» همسر بنیامین نتانیاهو چهارشنبه شب (اول مارس) در یک آرایشگاه در شهر تل‌آویو توسط تظاهرکنندگان محاصره شده بود؛ این امر موجب نگرانی نیروهای امنیتی رژیم اشغالگر شده است و حالا «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رصهیونیست‌ها به دنبال یک اقامتگاه امن برای خانواده نتانیاهو می‌گردد.

همسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بعد از خروج سالم به کمک نیروهای امنیتی تل‌آویو با انتشار مطالبی در شبکه‌های اجتماعی، ضمن انتقاد از معترضانی که در مقابل سالن آرایشگاه او در تل‌آویو تظاهرات می‌کردند، درباره آن درگیری نوشت: «این رویارویی می‌توانست به قتل ختم شود».

روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» بعد از این درگیری‌ها در یادداشتی نسبت به عواقب خطرناک «دیوانگی» نخست وزیر هشدار داده و نوشت: «او مسلماً منجر به ویرانی، تجزیه و فروپاشی اسرائیل خواهد شد. روزهای گذشته، روزهای خشم در خیابان‌های اسرائیل بود. این روزها به طور قطع روشن کردند که تظاهرات علیه دولت تروریستی بنیامین نتانیاهو یک جنگ است؛ جنگی که دو ماه پیش تشکیل شده اما حالا به عملیات سپر دفاعی خود پناه برده است».

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی