حکم شکایت قالیباف از میرسلیم اعلام شد / قالیباف رضایت و میرسلیم درخواست اعاده دادرسی می دهد

در پی شکایت «محمد باقر قالیباف»، دادگاه، «مصطفی میرسلیم» را بابت ادعای رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به نمایندگان مجلس برای رأی ندادن به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس دهم، مجرم شناخت و او را محکوم کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱ 07 March 2023

حکم شکایت قالیباف از میرسلیم اعلام شد/قالیباف رضایت و میرسلیم درخواست اعاده می دهد

تابناک _ در پی شکایت «محمد باقر قالیباف»، دادگاه، «مصطفی میرسلیم» را بابت ادعای رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به نمایندگان مجلس برای رأی ندادن به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس دهم، مجرم شناخت و او را محکوم کرد.

در همین زمینه، وکیل محمد باقر قالیباف گفت: مصطفی میرسلیم، نماینده تهران به دنبال شکایت محمدباقر قالیباف درباره طرح ادعای رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به نمایندگان مجلس برای رأی ندادن به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس دهم، محکوم شد، اما قالیباف رضایت داد.

 علی اصغر قهرمانی، وکیل محمد باقر قالیباف در این باره به ایسنا گفت: این ادعای دروغ آقای میرسلیم مورد سوء استفاده دشمنان و تخریب کنندگان داخلی قرار گرفته بود؛ هرچند دیگر افرادی هم که این تهمت را تکرار کرده بودند، قبلاً محکوم شده بودند، اما این حکم بیش از گذشته دروغ بودن تهمت مطرح را روشن کرد.

وی ادامه داد: با روشن شدن کذب بودن این اتهام، آقای قالیباف نسبت به آقای میرسلیم که به نظر می‌رسید بر اساس اطلاعات نادرست اظهار نظر کرده بود، اعلام رضایت کرد.

بیشتر بخوانید

میرسلیم: درباره شکایت «قالیباف» درخواست اعاده دادرسی می‌کنم

میرسلیم نماینده تهران گفت که نسبت به حکم صادره برای خود درباره شکایت قالیباف درخواست اعاده دادرسی می‌کند.

سیدمصطفی میرسلیم در جمع خبرنگاران درباره موضوع شکایت قالیباف از او در خصوص ادعای رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به نمایندگان مجلس دهم برای رای ندادن به تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: موضوع ۶۵ میلیارد تومانی داده شده، درست است.

وی در پاسخ به این پرسش که دادگاه با شکایت قالیباف، شما را محکوم کرده است، گفت: ما کاری با آقای قالیباف نداشتیم. گفتیم آن زمان که تحقیق و تفحص صورت گرفته، باید به نتیجه می‌رسید؛ اما بین شروع تحقیق و تفحص تا نتیجه‌گیری آن یعنی در بازه زمانی شش ماهه یکی از نمایندگان ۶۵ میلیارد تومان از شهرداری و سازمان‌های وابسته به شهرداری که در راس آن شریفی قرار گرفته بود، پول گرفته که خودش هم اعلام کرده این کار برای تاثیر گذاشتن بین نمایندگان انجام شده و بعد هم شریفی محکوم شد و آن بنده خدا هم با وثیقه آزاد است؛ من نمی‌دانم شکایت برای چه بوده است!

میرسلیم در پاسخ به این پرسش که با این توضیحات، علت محکومیت شما چه بوده است، اظهار کرد: عده‌ای برای آبروی خود از حیثیت ما استفاده می‌کنند.

وی درباره این‌که آیا ادعای شما درباره شخص آقای قالیباف بوده است، ادامه داد: بالاخره آن زمان قالیباف شهردار بوده و مسئولان نمی‌توانند بگویند مسائلی که در شهرداری می‌گذرد، شهردار در این زمینه اطلاعات ندارد و آگاه نیست. ممکن است به ایشان خیانت کرده باشند اما به هرحال آنچه اتفاق افتاده مسلم است، چون قائم مقام و معاون ایشان به بیست سال زندان محکوم شده و الان هم محکومیت خود را پشت سر می گذارد؛ بنابراین، تخلف و انحراف در شهرداری بوده و دادگاه هم نسبت به این قضیه حکم داده است. من گفته بودم که موضوع تفحص چیزی نیست که آدم بخواهد از انجام ندادنش خوشحال شود یا از انجام دادنش ناراحت. تحقیق و تفحص‌های بسیاری در مجلس شورای اسلامی صورت می‌گیرد که برخی به نتیجه رسیده و مشخص می‌شود واقعیت دارد و برخی هم به نتیجه نمی‌رسد پس چرا وقتی یک تحقیق و تفحص رای نمی‌آورد یکی از مسئولان اظهار خوشحالی می‌کند؟

میرسلیم در پاسخ به این پرسش که آیا شما از حکم صادر شده اطلاع دارید یا خیر، گفت: هنوز حکمی به من نرسیده است.

وی درباره این‌که آیا حکم را به وکیلش هم نداده‌اند، اظهار کرد: به وکیلم داده‌ام و ابلاغ کرده‌اند، ولی من هنوز ندیده‌ام؛ باید به خودم ابلاغ شود.

میرسلیم با بیان این‌که مراحل قضایی تنها یک مرحله ندارد، تصریح کرد: در مرحله اول، قاضی ایشان را محکوم کرد. ما گفتیم اشکالی ندارد و قصد آبروریزی نداریم و قضیه را مطبوعاتی نکردیم. بعد ایشان درخواست تجدیدنظر کرد و در این مرحله رسیدگی و بررسی صورت می‌گیرد. البته معمولا در مسائل مربوط به افترا و تهمت به تجدید نظر نمی‌رسد، چون قضیه روشن است.

وی اظهار کرد: از نظر حیثیتی خوب نیست که شکایت کردند. وقتی قبل از آن به جایی نرسیدند و بعد هم درخواست تجدید نظر کردند، حالا ظاهرا در تجدید نظر گفته شده که تهمت زده شده است. حالا ما مراحل بعدی را طی کرده و به این حکم اعاده دادرسی می‌کنیم، چون نمی‌شود وقتی دو مخالف هستند این طور شود.

میرسلیم در پایان در پاسخ به این‌که با توجه به رضایت قالیباف آیا پیگیری می‌کنند، گفت: اینها بازی است و درست نیست. مگر من با آبروی ایشان بازی کردم که ایشان این کار را می‌کنند؟ من این موضوع را پیگیری می‌کنم.

 

 

اتهام میرسلیم چه بود؟

 مصطفی میرسلیم چندی پیش ادعایی را درباره پرداخت رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شهرداری تهران برای خارج کردن طرح تحقیق و تفحص از این نهاد از دستورکار مجلس دهم، مطرح کرده بود.

از آنجا که این موضوع نه تنها به شخص قالیباف بلکه به شماری از نمایندگان مجلس مربوط می‌شد، هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان به ماجرا ورود کرد. «موسی غضنفرآبادی» رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی درباره نشستی که برای بررسی ادعای میرسلیم برگزار شده بود، گفت: «آقای میرسلیم در نشست هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس حاضر شد، اما اسناد و مستندات قابل قبولی درباره ادعای پرداخت ۶۵ میلیاردی توسط شهرداری برای رأی نیاوردن طرح تحقیق و تفحص شهرداری ارائه نکرد؛ بنابراین، هیأت نظارت دلایل ایشان را قانع‌کننده تشخیص نداد.»

با این حال، میرسلیم همچنان به صحت ادعای خود اصرار داشت، تا جایی که موضوع پرداخت رشوه ۶۵ میلیاردی برای کنار گذاشتن تحقیق و تفحص مجلس دهم از سوی شهرداری تهران اختلافات زیادی را باعث شد و جنجال در رسانه‌های داخلی و خارجی بالا گرفت. ادعای میرسلیم از طرفی بستری برای حملات رسانه‌های فارسی زبان خارج‌نشین به مسئولان جمهوری اسلامی فراهم کرد و از طرف دیگر، به اصلاح‌طلبان فرصتی برای هجمه علیه اصولگرایان به اسم رقابت سیاسی داد.

تا اینکه قالیباف رسماً از میرسلیم بابت این ادعا شکایت کرد و سرانجام پس از آنکه دستگاه قضا ابعاد پرونده شهردار سابق را بررسی نمود، حکم محکومیت برای میرسلیم صادر شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۹
ناقلا، نظر خوانندگان کو ؟؟؟؟؟؟
میرسلیم را جدی نگیرید . این اخر عمری میخواهد اسمش سر زبانها بیفتد . چه حمله به مردم چه مقامات . مثل اقای مهران رجبی
بین خودشون هم درگیری زیاده!
این قبیل رشوه ها و مفاسد هم کار دشمن بوده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
حتما لابد
خدا می داند.
گاهی برای خیلی از اتفاقات مستندی وجود ندارد.
میر سلیم همون مدافع دو اتیشه نظام نیست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
میرسلیم مرد حق و حقانیته
میر سلیم فکر کرده مخاطبانش بجه هستند. یعنی چه به وکیلم ابلاغ شده به من ابلاغ نشده!!!!!؟؟؟ خوب ازطریق سامانه ثنا برایت پیامک آمده حتما داخل سامانه ابلاغ رادیدی دیگه!!! اینرا دیگه همه مردم بلذند.
جنگ زرگری نتیجه آن نامعلوم
چه انسان شریفی هست قالیباف یکی مثل خودش میاد انگه رشوه دادن بهش میزنه و در نهایت خضوع و خشوع میرسلیم رو میبخشه و رضایت میده واقعاً هر دو این بزرگواران سرلوحه و الگو انسانیت و شرافت و....... هستند . امیدوارم خدا از سر تقصیرات جفتشون بگذره
آقای سردار دکتر خلبان رییس ، چرا طرح شفافیت و مالیات رو پیگیری نمی کنید.
پس کی وقت میکنید به فکر چاره مشکلات ملت باشید پیاز هم دلاری شد وای بحال کشور وانقلاب واسلام وما مردم
عجب
همان قدر که در ماجرای عنابستانی و سیسمونی و املاک نجومی عدالتی اجرا شد در این مورد هم اجرا می وشد
باید خندید یا گرییت به این مملکت؟؟
در بانک ، قانون و بخشنامه میگوید در صورت رسیدن چهار پنجم از دسته چک قبلی ببانک ، بانک مجاز به اعطا دسته چک جدید به مشتری میباشد اما برای ریاست شعبه هم این اختیار را داده اند تا در مواقعی که مصلحت بانک ایجاب میکند این قانون را نادیده بگیرد و مشکل آنجاست که در قانون برای واژه " مصلحت بانک" تعریف صریح و مشخصی در نظر گرفته نشده است ! آیا اگر ریاست بانک به مشتری دسته چک جدید ندهد او ببانک دیگری متوسل میشود و یا اینکه مثلا هنگام مراجعه برای خرید گوشت از مشتری مورد بحث ، دیگر بمانند قبل گوشت ارزانتر و بهتر نصیبش نمیشود / بیشتر مشکلات ما در کشور حول همین بخش از قوانین باز میگردد . عدم تعاریف شفاف در اختیارات مدیران
اقای قالیباف انسان بسیار شریف و درستکاری هستند که چفیه بر گردن می اندازند و از قشر نود و شش درصدی حمایت میکنند . حساب های بانکی خودش و مایملکهاشون رو منتشر میکنند که واقعا دل هر انسانی رو از فقر و ساده زیستیشون بدرد می اورد .
اون بیست چمدان یا سیصد کیلو سیسمونی برای نوه متلد نشده هم ایشان اصلا اطلاعی نداشتند که زن و دختر و دامادشون یه توک پا رفته بودن ترکیه .
چون به شهادت یکی از همکاران بسیار بسیار بسیار راستگو شون , کرونای کذایی گرفته بودن که البته نیاز به پزشک و ... نداشته حتما و در مجلس ساکن بودند .
اخی الان باید بگیم قالیباف خیلی خیلی ادم خوبی هست
میخوای از الان رای های ریس جمهوری اش رو بنویسیم بزاریم کنار
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
آخرین اخبار
وب گردی