بازدید 3304
۲

کانادا : دخالت چین در امور داخلی را تحمل نخواهیم کرد

ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا جمعه شب گفت اتاوا هیچ گونه مداخله چین در انتخابات و امور داخلی این کشور را هرگز تحمل نخواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۷ 04 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، جولی وزیر امور خارجه کانادا در صفحه توییتر خود واکنش تندی به موضع این کشور در مورد مداخله ادعایی چین در انتخابات فدرال کانادا در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ نشان داد.

براساس بیانیه منتشر شده توسط جولی در توییتر، وزیر امور خارجه کانادا به کین گانگ همتای چینی خود در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در دهلی گفت: "کانادا هرگز هیچ گونه مداخله خارجی در دموکراسی و امور داخلی ما توسط چین را تحمل نخواهد کرد. "

جولی افزود که اتاوا نقض تمامیت ارضی و حاکمیت ملی را نمی پذیرد و همچنین هرگونه نقض کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک توسط دیپلمات های چینی مستقر در کانادا را تحمل نخواهد کرد.

دولت کانادا سه شنبه گذشته گزارشی در مورد انتخابات این کشور منتشر کرد. بر اساس یافته‌ها، اگرچه هیچ نشانه «قابل توجهی» از مداخله ایالتی در طول انتخابات فدرال ۲۰۲۱ مشاهده نشده است اما آژانس‌های اطلاعاتی کانادا نسبت به مداخله خارجی از جمله چین ابراز نگرانی کردند.

چین بارها هرگونه دخالت در انتخابات گذشته در کانادا را رد کرده است. 

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲
شما هم در امرو داخلی دیگر کشورها از جمله ایران دخالت نکنید. خیلی پر رو هستید در همه زندگی ما ایرانیان سرک می کشید و مداخله می کنید و پناهگاه مفسدان اقتصادی ایران شده اید انوقت ذر ه ای تحمل ندارید که دیگران در مورد کشورتان سخن بگویند.
دخالت ؟!!! عجب . پس دخالت چیز بدیه ...
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم