بازدید 1461

جمهوری اسلامی به هیچ عنوان با ظلم کنار نخواهد آمد

معاون فرهنگی وتبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به برکت خون شهدا امروز به لحاظ تأمین نیازمندی‌های دفاعی وابستگی به هیچ کشوری نداریم.
کد خبر: ۱۱۶۵۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶ 24 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی ارتش، سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، در بیست و یکمین دوره تئوری هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی که در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری در حال برگزاری است، گفت: راه شهیدانی چون صیاد شیرازی و حاج قاسم سلیمانی تابلویی برای پیمودن صراط مستقیم و جهاد و شهادت است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به هیچ عنوان با ظلم کنار نخواهد آمد، افزود: نخواهیم گذاشت منابع کشورمان توسط طاغوت‌ها و نظام سلطه غارت شود. انقلاب اسلامی ما مدافع مظلومین عالم در مقابل کفار و مشرکین و زورگویان جهان است.

شکارچی ادامه داد: دشمن از ابتدای انقلاب به خوبی متوجه اهداف انقلاب اسلامی شده بود و به همین خاطر جنگ بر ما تحمیل شد تا نظام با وجهه اسلامیت شکل نگیرد.

سردار شکارچی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی ارتش بعث عراق خط مقدم نظام سلطه بود، یادآور شد: ده‌ها قرارگاه مهم و راهبردی نظام سلطه در پشت این خط مقدم حضور داشتند و همه کشورهای ابرقدرت سلاح، تجهیزات، امکانات و ابزارهای لازم را در اختیار ارتش عراق می‌گذاشتند.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در جنگ تحمیلی بیش از ۳۰ کشور جهان و چندین برابر ثروت ملی عراق آنها را تجهیز و به آنها کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی و تبلیغاتی و سیاسی می‌کردند.

وی با بیان اینکه امروزه به برکت خون شهدا به اقتدار بالایی رسیده‌ایم، تاکید کرد: ما در داخل به همت جوانان جهادی و دانشمند و نخبه ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان نیازهای خود را تولید می‌کنیم و به هیچ کشوری وابسته نیستیم.

سردار شکارچی افزود: روحیات شهیدانی همچون صیاد شیرازی، سلیمانی، زین‌الدین، بابایی، دوران، یاسینی، ستاری و شهدای نیروهای هوایی ارتش جمهوری اسلامی متکی به آیه شریفه" ٱلَّذِینَ قَالُواْ رَبُّنَا ٱللَّهُ ثُمَّ ٱسۡتَقَٰمُواْ تَتَنَزَّلُ عَلَیۡهِمُ ٱلۡمَلَٰٓئِکَةُ أَلَّا تَخَافُواْ وَلَا تَحۡزَنُواْ" بودند و در طول دوران دفاع مقدس دچار هیچ مشکل و ابهامی نشدند.

وی تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با عنایات الهی در طول دوران دفاع مقدس حماسه‌های زیادی آفرید و روز به روز قدرتمندتر شد.

سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: متن در دفاع مقدس روح و جان و سرمایه انسانی بود و ابزار حاشیه این متن بود. در نقطه مقابل ما، ابزار و فناوری اصل و متن بود و حاشیه‌ای هم بنام روح و جان در نیروی انسانی وجود نداشت.

وی به بخشی از بزرگترین دستاوردهای دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: به برکت خون شهدا امروز به لحاظ تأمین نیازمندی‌های دفاعی هیچ وابستگی به هیچ کشوری نداریم.

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه امروز دشمن وحشت زده است، افزود: ما در حوزه فناوری و علمی در عرصه‌های مختلف بین اولین‌های جهان هستیم و این از دستاوردهای مقاومت و دفاع مقدس است.

سردار شکارچی با بیان اینکه شما جوانان عزیز نیز از دستاوردهای مهم دفاع مقدس هستید، گفت: شما جوانان جایگزین شهدا هستید که مسیر آن عزیزان را ادامه می‌دهید.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس باید درست روایت شود، یادآور شد: دشمن به دنبال تحریف دفاع مقدس است و باید واقعیت‌های دفاع مقدس تبیین شود.

سردار شکارچی با بیان اینکه توان دفاعی و نظامی ایران اسلامی زبانزد خاص و عام در عالم است، افزود: پیمودن مسیر شهدا موجب افزایش اقتدار دفاعی و افول دشمن شده است

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی