بازدید 2554

فتح الله زاده: تا عید باید ۳۰۰ میلیارد پول بدهم

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: تا عید باید ۳۰۰ میلیارد پول بدهم بتوانم مجوز بگیرم.
کد خبر: ۱۱۶۵۳۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷ 24 February 2023

به گزارش تابناک، فارس نوشت:  علی فتح الله زاده در مورد اینکه آیا با ورود بازیکنان خارجی بیشتر شود قیمت بازیکنان متعادل می‌شود، اظهار داشت: باید سیستمی برای فوتبالمان درست کنیم که دولتی، غیردولتی، خصوص و.. جمع شود. همه با یک مکانیزم واحد تعریف شده کار را شروع کنند. در اروپا اول سال کارشناسان فوتبال به باشگاه می‌گویند شما که می‌خواهید به لیگ برتر بیایید، چقدر درآمد دارید، از کجا می‌آورید و می‌خواهید کجا خرج کنید؟

وی افزود: براساس درآمد و بررسی‌ها به آن تیم اجازه می‌دهند که مبلغ مشخصی را خرج کند. اگر از آن مبلغ بالاتر برود و بعدا کشف کنند، یک پله پایین‌تر می‌برند. قبلا هم در آلمان این اتفاق افتاده است. همه جای دنیا همین است. بررسی می‌کنند و می‌گویند این تیم می‌تواند انقدر خرج کند. اینجا اینطور نیست. بخشی، پول‌هایی را در اختیار دارند و خرج می‌کنند. وقتی ساختارشان را نگاه می‌کنید اثری از ان پول‌ها نیست، ولی اگر فدراسیون فوتبال بخواهد، کارشناسانی دارد. مثلا بازیکنی از استقلال ۱۰ میلیارد طلب می‌کند. به شهرستان می‌رود می‌گوید ۵ میلیارد گرفته‌ام.

فتح‌الله زاده گفت: این اصلا قابل قبول نیست. چطور ممکن است؟ شما پیشنهاد ۱۰ میلیاردی از استقلال یا پرسپولیس داشته باشید قبول نکنید، به شهرستان بروید ۵ میلیارد بگیرید. معلوم است در این تبانی و اشکال است. باید این‌ها را رفع و رجوع کنیم. عقیده من این است که مکانیزم را خوب تعریف کنیم. کارشناسان بسیار زیادی داریم. پروتکلی بنوسیم و بر اساس آن مدیران را موظف کنیم بر اساس آن رفتار کنند. با همین دلاری که سرسام اوج گرفته و پرواز می‌کند، ما هم دمش را گرفته‌ایم و به آن نمی‌رسیم، بازهم بازیکن خارجی می‌آوریم از بازیکن ایرانی ارازن‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: البته نباید در را باز کنیم. باید بازیکنان با کیفیت بالا بیاوریم تا به فوتبال ما کمک کنند. شما خواهید دید که عربستان و دیگر همسایه‌های ما که رونالدو را می‌آورند بعد از چند سال اوج می‌گیرند. ما هم باید فضا را باز و مراقبت کنیم تا فوتبال ما از این حالت بیمار گونه بلند شود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد پرداخت طلب استراماچونی، گفت: پرداخت پول استراماچونی از عهده یک باشگاه به تنهایی بر نمی‌آید. به تنهایی ۱۰۰ میلیارد پول است. از کجا بدانیم دلار در دو سه ماه ناگهان چندین برابر می‌شود. این سنگین است. اینکه به تیم پرسپولیس یا هرتیم دیگری، دولت‌ها کمک کنند من دستشان را می‌بوسم. خیلی هم کار خوبی بود که برای کالدرون کمک کردند. استقلال را هم اینطور ببیند.

فتح‌الله زاده افزود: اگر کمک نشود ما این همه پول نداریم. من تا عید باید ۳۰۰ میلیارد پول بدهم بتوانم مجوز بگیرم. من را تنها در یک باشگاه انداخته‌اند هیچکس هم کمک نمی‌کند. این انصاف نیست. چقدر می‌توانم بیاورم؟ ۴ ماه آمده‌ام، ۱۳۰ میلیارد خرج کردم وپول به بازیکنان داده‌ام، هنوز عقب هستم. این ۲۰۰ میلیارد را از کجا بیاوریم؟ باید همه کمک کنند. امدوارم دولت و محمد مخبر کمک کنند. همانطور که سفارش کردند ایرانسل با پرسپولیس قرارداد ببندد، این طرف هم سفارش کنند، همراه اول با ما ببندد.

وی افزود: همه باید کمک کنند. این یک پروسه ملی است. اگر استقلال از آسیا حذف شود، ۴۰-۳۰ میلیون هوادارا را ناامید می‌کنید. این درست نیست. انتظار داریم دوستان کمک کنند تا از این پیچ تند هم عبور کنیم. امیدمان اول خدا و بعد به هوادارمان است. سعی می‌کنیم یکشنبه دو شنبه فراخوانی بگذاریم، حسابی را اعلام کنیم که هواداران کمک کنند تا این مشکل را رفع کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو