بازدید 1517

شمار قربانیان سیل در برزیل به ۴۴ نفر رسید

پس از بارش باران سیل آسا در برزیل که موجب سیل و رانش زمین در منطقه ساحلی ایالت سائوپائولو شد، عملیات نجات ادامه دارد.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۰ 22 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از الجزیره، در برزیل و پس از سیل مرگبار این کشور، در حالی که نیروهای امدادی به جستجوی بازماندگان ادامه می‌دهند، شمار قربانیان سیل و رانش زمین در ایالت سائوپائولو به ۴۴ نفر افزایش یافت.

در بیانیه‌ای که در روز سه شنبه، دولت ایالتی اعلام کرد، نزدیک به ۲۵۰۰ نفر در اثر این فاجعه بی خانمان یا آواره شده‌اند و عملیات نجات ادامه دارد. همچنین بسیاری از جاده‌های منطقه نیز به دلیل رانش گل مسدود شده است.

شهر سائو سباستیائو بیشترین ضربه را از سیل اخیر متحمل شد و ۴۳ مورد از ۴۴ مورد مرگ پس از سیلاب اخیر متعلق به این شهر است.

این سیل پس از آن اتفاق افتاد که این شهر تنها در ۲۴ ساعت در رکوردی عجیب ۶۰۰ میلی متری (۲۴ اینچ) باران دریافت کرد. لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور برزیل با بررسی خسارت‌ها و دیدار با مقامات محلی در روز دوشنبه گفت که این فاجعه بر نیاز به اقدامات دقیق‌تر ساختمانی تاکید می‌کند.

بلایای طبیعی وقتی با عواملی مانند ساخت و ساز ضعیف یا توسعه در مناطق مستعد سیل همراه شوند می‌توانند مرگبارتر شوند.

تخمین زده می‌شود که حدود ۹.۵ میلیون نفر در برزیل در مناطق در معرض خطر سیل و رانش زمین زندگی می‌کنند که بسیاری از آنها در جوامع فقیر با ساخت و سازهای ابتدایی هستند.

لولا روز دوشنبه در پستی در توئیتر قول داد که سائو سباستیائو می‌تواند روی کمک دولت فدرال حساب کند و در اظهاراتی در همان روز گفت که شهر با مسکن‌هایی که در مناطق امن تر ساخته شده بازسازی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی