بازدید 21280
پوتین در سخنرانی سالانه خود عنوان کرد/ در حال به روزرسانی

جهان با تغییرات ریشه‌ای مواجه است/ باید از تهدید نئونازی‌ها در اوکراین خلاص شویم/ شکست روسیه محال است/ ناوگانی از شناورها را برای ارتباط با ایران اختصاص می دهیم

ولادیمیر پوتین در نطق تلویزیونی در آستانه اولین سالگرد جنگ اوکراین اعلام کرد که «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» به منظور حفاظت از منافع روسیه انجام شده است. پوتین در ابتدای سخنرانی خود گفت: جهان با تغییرات ریشه‌ای مواجه است که تاریخ کشور و ملت ما را تعیین می‌کند.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷ 21 February 2023

جهان با تغییرات ریشه‌ای مواجه است/ باید از تهدید نئونازی‌ها در اوکراین خلاص شویم/ شکست روسیه محال است

بین الملل تابناک: ولادیمیر پوتین در نطق تلویزیونی در آستانه اولین سالگرد جنگ اوکراین اعلام کرد که «عملیات نظامی ویژه در اوکراین» به منظور حفاظت از منافع روسیه انجام شده است.

پوتین در ابتدای سخنرانی خود گفت: جهان با تغییرات ریشه‌ای مواجه است که تاریخ کشور و ملت ما را تعیین می‌کند. مسکو تمام تلاش خود را برای حل مسالمت آمیز این مساله انجام داد. ما صبر و تحمل زیادی از خود نشان دادیم اما سناریوی دیگری پشت پرده و در خفا در حال شکل‌گیری بود. ما باید از تهدید نئونازی‌ها در اوکراین خلاص شویم و به همین دلیل عملیات نظامی ویژه را آغاز کردیم. تلاش کردیم که جنگ با اوکراین را از راه‌های مسالمت آمیز حل و فصل کنیم اما رژیم کی‌یف از تروریست‌ها در منطقه دوبناس حمایت کرده و مشکلات را حل نکرد بلکه فقط دست به اتلاف وقت، قتل‌های سیاسی و آزار و اذیت وفاداران به روسیه پرداخت. غرب قبل از آغاز عملیات ویژه سلاح به اوکراین منتقل می‌کرد و تلاش داشت تا سلاح‌های بیولوژیکی و هسته‌ای را در اختیار اوکراین قرار دهد. قول رهبران غربی تبدیل به دروغ‌های توخالی و بی‌رحمانه شد. وعده‌های غرب درباره تمایل اوکراین برای برقراری صلح در دونباس جعلی و دروغی ظالمانه بود، همانطور که اکنون شاهد آن هستیم. قدرت‌های غربی به صورت یکجانیه توافقات مشترک را کنار گذاشتند. هدف سیاست ضد روسی غرب راه‌اندازی یک جنگ نیابتی در اروپا و حذف رقباست. در دهه ۳۰ قرن گذشته و اکنون تنها یک هدف وجود دارد؛ هدایت تجاوز به شرق و شعله‌ور کردن جنگ در اروپا به دست دیگری برای حذف رقبا. نخبگان غرب هدف خود برای شکست استراتژیک روسیه و حذف همیشگی ما را پنهان نمی‌کنند. روسیه قاطعانه نه تنها از منافع خود دفاع می‌کند بلکه نمی‌گذارد جهان به "کشورهای متمدن و بقیه" تقسیم شود. نخبگان غربی به نماد دروغ‌های بی اساس تبدیل شده‌اند. دولت‌های غربی با مردم خود هم با همین تحقیر رفتار می‌کنند.

وی ادامه داد: کشورهای غربی ارتش اوکراین را آموزش داده و به آن تسلیحات داده‌اند. غرب ۱۵۰ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده و این جریان در حال کاهش نیست. کی‌یف قبل از آغاز عملیات روسیه با غرب در مورد تامین تسلیحات مذاکره کرد. غرب در حال آماده سازی اوکراین برای یک جنگ بزرگ بود و امروز آنها این را اعتراف می‌کنند. آمریکا و ناتو به سرعت پایگاه‌های نظامی و آزمایشگاه‌های بیولوژیک مخفی خود را در نزدیکی مرزهای ما ایجاد کردند. آنها برای سناریوی عملیات نظامی آتی در طول مانورها آماده می‌شدند و آنها رژیم کی‌یف را که توسط خود آنها کنترل می‌شد را آماده می‌کردند. آنها برای یک جنگ بزرگ انتخاب شده‌ بودند و امروز بدون هیچ محدودیتی به آن اعتراف می‌کنند. من بار دیگر تاکید می‌کنم کی‌یف و غرب از مدتها قبل از عملیات نظامی مذاکراتی در مورد تحویل سامانه‌های دفاع هوایی، جت‌های جنگنده و سایر تجیهزات نظامی به اوکراین داشتند.

بیشتر بخوانید

این غربی‌ها بودند که جنگ را راه انداختند

پوتین افزود: این غربی‌ها بودند که جنگ را راه انداختند و روسیه فقط برای مهار آن متوسل به زور شد. کسانی که در فوریه ۲۰۲۲ حمله به دونباس را طراحی کردند قصد داشتند در آینده به کریمه نیز حمله کنند. اوکراین در حال تبدیل شدن به ماهیتی ضد روسی شده بود. این یک پروژه جدید نیست. آنها می‌خواستند سرزمین‌های تاریخی ما را از ما بگیرند. روسیه در حال جنگ با مردم اوکراین نیست چراکه آنها گروگان رژیم کی‌یف و اربابان غربی آن هستند که قبلا این کشور را به لحاظ سیاسی، نظامی و اقتصادی اشغال کرده‌اند. غرب مستقیما تمامی تضمین‌های امنیتی روسیه را رد کرد و این کاملا مشخص بود که این تهدید هر روز در حال افزایش است. در دسامبر ۲۰۲۱ ما رسما برای آمریکا و ناتو توافقنامه‌هایی درباره تضمین‌های امنیتی ارسال کردیم اما در مورد تمامی مواضع اساسی و کلیدی در واقع یک امتناع مستقیم را شاهد بودیم. ما همه این اقدامات را پیش از اجرای طرح تهاجمی خود انجام دادیم اما آنها نخواستند که متوقف شوند و تهدید همچنان در حال افزایش بود.

جهان با تغییرات ریشه‌ای مواجه است/ باید از تهدید نئونازی‌ها در اوکراین خلاص شویم/ شکست روسیه محال است

وی اظهار کرد: القای ارزش‌های نئولیبرالی و اساسا توتالیتر، هدف سیاست غرب است. در دهه 1930، غرب راه را برای قدرتمند شدن نازی‌ها در آلمان باز کرد و در زمان ما اوکراین را "علیه روسیه" تشویق کرد. نئونازی‌ها در اوکراین با استفاده از نشان صلیب شکسته روی تجهیزات و استفاده از نام‌های نازی، پنهان نمی‌کنند که وارثان چه کسانی هستند. به درک ما، غرب قصد دارد یک درگیری محلی را به رویارویی جهانی مبدل کند. شکست روسیه در میدان نبرد غیرممکن است. به این دلیل حملات خبری هر چه شدیدتر می‌شود. آنها دائماً دروغ می‌گویند، حملات به فرهنگ ما، به کلیسای ارتدکس روسیه متوقف نمی‌شود. ما هرگز مانند کی‌یف و نخبگان عمل نخواهیم کرد و شبیه آنها نخواهیم بود. با کسانی که یک گام به عقب برداشتند و از وطن خود عقب نشینی و آن را ترک کردند تسویه حساب نخواهیم کرد. بگذار وجدانشان پاسخگوی اعمال آنها باشد. نکته اصلی این است که شهروندان کشور اعمال آنها را مورد ارزیابی اخلاقی قرار خواهند داد. ما مفتخریم که جامعه چند ملیتی ما موضعی اصولی در رابطه با عملیات ویژه روسیه اتخاذ کرده و از اقدامات ما برای محافظت از دونباس حمایت کرده‌اند.

رئیس جمهور روسیه با تشکر از تمام مردم روسیه به خاطر "شجاعت و عزم آنها"، به نیروهای امنیتی، داوطلبان، به مبارزان نیروهای جمهوری‌های خلق لوهانسک و دونتسک اشاره کرد و گفت: ساکنان دونباس با وجود تهدیدات و ترور، خودشان به تعیین آینده خود دست زدند و تصمیم گرفتند با سرزمین مادری خود باشند. افرادی که در راه خیانت به روسیه قدم گذاشته‌اند طبق قانون پاسخگو خواهند بود، اما ما "شکار جادوگر" را سازماندهی نخواهیم کرد. حالا ما دوباره با هم هستیم، یعنی قوی‌تر هم شده‌ایم. ما هر کاری از دستمان برآید انجام خواهیم داد تا آرامش دیرانتظار به سرزمین‌های ما بازگردد. قهرمانان ما برای دستیابی به این آرامش، برای اجدادشان، برای آینده فرزندان و نوه‌هایشان، برای اتحاد دوباره مردم ما می‌جنگند.

ولادیمیر پوتین، هم‌چنین یک دقیقه سکوت به احترام "قهرمانان" اعلام کرد و همه حاضران در سالن برخاستند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه خاطرنشان کرد: این عملیات برای همسران و والدین قهرمان ما بسیار سخت است. این وضع به همان اندازه که برای افرادی که در طول جنگ جهانی دوم از دونباس دفاع کردند دشوار بود، سخت است. وظیفه ما حمایت از خانواده‌هایی است که عزیزان خود را از دست داده‌اند.

پوتین از ایجاد صندوق ویژه‌ای برای رساندن کمک هدفمند به خانواده‌های سربازان کشته شده و مجروحان عملیات ویژه خبر داد.

ما در حال دفاع از میهن خود هستیم

رئیس جمهوری روسیه در این سخنرانی که خطاب به جمع گسترده‌ای از نمایندگان مجالس روسیه و دیگر شخصیت‌های سیاسی و دینی و مطرح این کشور انجام شد، گفت: ما می‌دانستیم که قدم بعدی پس از دونباس حمله به کریمه است. ما در حال دفاع از میهن خود هستیم، غرب حدود ۱۵۰ میلیارد دلار برای مسلح کردن اوکراین هزینه کرد و این درحالی است که در طول سال ۲۰۲۰ فقط ۶۰ میلیارد دلار به کشورهای فقیر اعطا شد. این ارقام را مقایسه کنید! هیچ کشوری در جهان به اندازه آمریکا در خارج از کشورش پایگاه نظامی ندارد. تعداد آنها به صدها پایگاه می‌رسد که در کل سیاره زمین پراکنده است. غرب از اوکراین به عنوان نوک پیکان علیه روسیه استفاده می‌کند و بیشتر ملت ما اقدامات انجام شده برای دفاع از دونباس را تایید می‌کنند. کل سیاره زمین در پیله پایگاه‌های نظامی آمریکا قرار گرفته است.

وی افزود: روسیه برای گفت‌وگو با غرب در زمینه امنیت آماده بود اما در عوض با واکنش ریاکارانه و تلاش‌ها برای گسترش ناتو مواجه شد. اجرای اهداف عملیات نظامی ویژه در اوکراین گام به گام، پیوسته و با دقت انجام خواهد شد. یک سال پیش برای محافظت از مردم در سرزمین‌های تاریخی‌مان برای تضمین امنیت کشورمان و از بین بردن تهدیدی که از سوی رژیم نئونازی پس از کودتای سال ۲۰۱۴ در اوکراین پدیدار شد، تصمیم گرفته شد که عملیات ویژه نظامی انجام شود. ما قدم به قدم و با دقت در حال انجام کار هستیم و وظایفی را که پیش رو خود داریم انجام می‌دهیم. شکست دادن روسیه در میدان نبرد غیرممکن است و ما به شکل مناسبی با تلاش برای تبدیل این درگیری به یک رویارویی جهانی برخورد می‌کنیم.

پوتین ادامه داد: ما یک مسیر را آغاز کرده‌ایم و همچنان به حمایت از مناطق جدید ادامه خواهیم داد و برای گسترش جاده‌ها تلاش خواهیم کرد و همه این برنامه‌ها را اجرا خواهیم کرد. ما امنیت و ثبات را برای این مناطق فراهم خواهیم کرد. ما به توسعه نظامی پیشرفته نیازمندیم. سطح تجهیز نیروهای هسته‌ای روسیه در مجموع ۹۱.۳ درصد است که این سطح باید در تمامی جهات محقق شود و اکنون با توجه به تجربه‌مان باید به سطح کیفی بالاتر در همه سطوح برسیم. هرچه برد تسلیحاتی که غرب به اوکراین‌ می‌دهد بیشتر باشد ما مجبور خواهیم بود این تهدید را از مرزهای خود دور کنیم. این یک ضرورت است. کسانی که تحریم‌هایی علیه روسیه وضع کرده‌اند در واقع خود را مجازات کرده‌اند. تورم را در کشورهایشان افزایش می‌دهند و در عوض روس‌ها را به خاطر آن سرزنش می‌کنند. اعمال تحریم‌ها نشان داد اقتصاد روسیه انعطاف پذیرتر از آن چیزی است که غرب تصور می‌کرد. غرب تلاش کرد که جامعه روسیه را از درون بی ثبات کند اما شکست خورد. غرب تلاش کرد با اعمال تحریم روسیه را از درون بی ثبات کند اما شکست خورد. تحریم‌های علیه روسیه یک وسیله است هدف همانطور که خود رهبران غربی‌ گفته‌اند رنج دادن مردم روسیه است، آنها را رنج بدهند تا جامعه از درون بی ثبات شود. اما محاسبات آنها غلط از آب در آمد. غرب سعی خواهد کرد با شرط بندی کردن روی خائنان ملی روسیه را تجزیه کند.

رئیس جمهوری روسیه درخصوص شرایط اقتصادی کشورش گفت: در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ روسیه ۵۵ تا ۶۰ میلیون تن غلات صادر کرد که پیش از این دست‌نیافتنی به نظر می‌رسید. روسیه سهم پرداخت‌ها به روبل در تجارت را دو برابر کرده که این یک سوم از کل پرداخت را تشکیل می‌دهد. ما پرداخت‌ها به دلار را کاهش نداده‌ایم، غرب خودش این کار را باعث شده است. پیوندهای اقتصادی جدید و موثر و کریدورهای پشتیبانی باید در روسیه شکل بگیرد و بنادر دریای سیاه و آزوف توسعه یابد. مسئولان اقتصادی ثبات اقتصاد را حفظ کرده و مانع از بروز کسری بودجه و فروپاشی نظام مالی کشور شدند. همه فرصت‌ها برای پیشرفت وجود دارد. ما به همکاری شرکای خود برای تشکیل یک سیستم پرداخت بین‌المللی با ثبت و امن مستقل از دلار آمریکا و سایر ارزهای غربی تلاش خواهیم کرد.

کریدور شمال جنوب باعث گسترش روابط با ایران، هند و چین می شود

وی افزود: روسیه کریدورهای لجستیکی جدید خواهد ساخت، مسیرهای داخلی و خروجی به آسیا را توسعه خواهد داد. دولت توجه ویژه‌ای به کریدور بین‌المللی "شمال-جنوب"، "راه آهن ترانس سیبری"، مسیر بایکال - آمور، مسیر دریای شمال نشان خواهد داد. این امر باعث گسترش و تعمیق همکاری با چین، هند، ایران و سایر کشورهای دوست خواهد شد. مهمترین عنصر حاکمیت اقتصادی، آزادی کارفرمایی و کارآفرینی است. این تجارت خصوصی بود که سازگاری را نشان داد، بنابراین از هر ابتکاری که به نفع کشور باشد باید حمایت شود.

رئیس‌جمهوری روسیه در ادامه عنوان کرد: کریدور شمال جنوب را امسال گسترش می دهیم و ناوگانی از شناورها را برای ارتباط با پاکستان و ایران اختصاص خواهیم داد.

ولادیمیر پوتین تصریح کرد: تصویر غرب به عنوان یک پناهگاه امن، شبحی بیش نیست و یک فیک است. تجارت‌های بزرگ، به جای ایجاد فناوری و شغل در روسیه در بخش قایق‌های تفریحی سرمایه گذاری می‌کرد. وقت آن فرا رسیده تا درک شود که روس‌های ثروتمند برای غرب، غریبه‌های درجه دو هستند و هر کاری که آنها دلشان بخواهد می‌توانند با این روس‌های ثروتمند انجام بدهند. آنها شهروند درجه دوم در آنجا به حساب می‌آیند. تلاش برای دویدن با دست‌های دراز، تحقیر خود، التماس برای گرفتن پولتان، بی معنی است. شما نباید به گذشته بچسبید، باید دست به بازسازی کارها و فعالیت تجاری خود بزنید، شما که افراد قوی‌ای هستید، پس بیائید پروژه‌های جدید خود را در روسیه راه‌اندازی کنید و در روسیه سرمایه‌گذاری کنید.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: همه به یاد دارند که چگونه روسیه اولین کشوری بود که در طول همه گیری کووید -۹» از ایتالیا حمایت کرد. این نمونه‌ای از شخصیت مردم روسیه است.

پوتین در سخنرانی خود در مجلس فدرال هم چنین گفت: انتخابات مجالس قانون‌گذاری شهری و منطقه‌ای در سپتامبر امسال و انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۲۴ بر اساس قانون، همه رویه‌های دموکراتیک و قانون اساسی برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه "غرب مستقیماً در برنامه‌هایی برای ضربه زدن به اهداف استراتژیک ما دخالت دارد"، افزود: ایالات متحده از طریق ناتو به مسکو در مورد پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک جدید اولتیماتوم می‌دهد. واشنگتن خواستار تحقق همه نکات است، در حالی که خود او قصد دارد "آنگونه که می‌خواهد رفتار کند".

پوتین تاکید کرد که پیش از بازگشت به بحث پیمان، باید بدانیم که چگونه زرادخانه‌های هسته‌ای فرانسه و انگلیس را به حساب آوریم.

وی خاطرنشان کرد: غربی‌ها انسان‌های احمقی نیستند که می‌خواهند یک شکست استراتژیک به روسیه وارد کرده و قصد بازرسی از تاسیسات نظامی ما را دارند. واشنگتن به آزمایش سلاح‌های هسته‌ای فکر می‌کند، چنین اطلاعاتی از قبل در دسترس است. اگر آمریکا ابتدا این کار را انجام دهد، وزارت دفاع روسیه و "روس اتم" هم باید آماده آزمایش تسلیحات هسته‌ای باشند. ناتو با درخواست از روسیه برای از سرگیری بازرسی از سایت‌های هسته‌ای، در واقع تمایل خود را برای عضویت در معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک (استارت جدید) اعلام کرد، مسکو از این تصمیم ناتو حمایت می‌کند که به تاخیر افتاده است. با صدور بیانیه جمعی خود، ناتو در واقع درخواستی مبنی بر عضویت در معاهده کاهش تسلیحات استراتژیک ارائه کرد. ما با این موافق هستیم.

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵۸
نتایج دوستی و حمایت روسیه از ایران را مردم کاملا متوجه شده اند نیروگاه و انرژی هسته ای که فقط تحریم و دلار 50 هزار تومانی برای مردم داشت و حالا شب ها چراغ های خیابان ها و اتوبان ها خاموش هستند و برای تولید برق مازوت می سوزانیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
داداش قیمت دلار ربط چندانی به تحریم نداره. اگه تحریم نباشیم هم با این سیاستهای ارز و پولیمان و فساد بانکی موجود ارزش پولمان سقوط خواهد کرد. مگه ترکیه تحریم هست که ارزش پولش روز به روز بیشتر سقوط میکنه؟
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
دنیا کلا همینه ......بده بستونه ... شرایط ما هم که به خاطر تحریم ها سخت تره مسلما بیشتر باید امتیاز بدیم ... فقط اینقدر بیخود نباید غر بزنیم هر روز

البته برای کمی حقوق ها باید غر بزنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
هر تغییری که بنفع دولت امریکا نباشد ولی به بنفع ملت های جهان باشد سرکوب می شود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
ما میخوایم استناد کنیم به حرف انسان کم عقلی رو که قرار بود اوکراین و یک هفته ای بگیره الان یکساله هیچ غلطی هم نتونسته بکنه
روسیه متجاوز است
عاشق ایران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
روسیه ار ۳۰۰ سال پیش بدترین دشمن ایران و ایرانی

بوده است و خاطرات تاریخی جنگهای مدام آنها از دوران

صفویه و افشاریه و زندیه تا قاجاریه و تصرف و ضمیمه

کردن ۶۰۰ هزار کیلومتر از آباد ترین و سرسبز ترین خاک

وطن که الان در غالب ۵ کشور در شمال رود ارس قرار

گرفته است جزو آخرین خیانتهای روسها نبوده

که تاخیر ۲۲ ساله و گرانفروشی در راه اندازی نیروگاه

اتمی بوشهر که قبل از انقلاب آماده راه اندازی بود

و عدم تحویل اس ۴۰۰ و واکسن اسپوتنیک و کار

شکنی در توافق برجام و تصویب اف ای تی اف و

مداخله در عادی سازی روابط ما با دنیا و این آخر هم

که دزدیدن مشتریان اندک نفت تحریمی ما از دست ما

با تخفیف ۳۰ درصدی به آنها، باعث شدند تا ما با ضعف در آمد دلاری به تورم و گرانی عجیب هر دلار ۵۰

هزار تومانی برسیم و معلوم نیست که چه به روز اقتصاد

کشور و مردم بیاید میباشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
سقوط پوتین حتمی است
اما هنوز لحظه موعود فرا نرسیده.
جنگ فقط برای تخلیه حباب انرژی روسیه بود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
تنها دوست وفادار ما فقط امریکاست که سالهای سال پشتیبان ما بوده و هست
همچنین بهترین و مهربان ترین رفیق دوران تحریم های ضد ایرانی روسیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
زیاد اینر نشنال نگاه میکنی ..تحریم ۴۳ ساله که هست در حالی که ما ۲۰ ساله که اولین سانترفیوژ را ساختیم . چراغ خیابانها و اتوبان ها هم شبها روشنه ، میتونی بری دور دور .. اینقدر اینترنشنال نگاه نکن خودت برو تو خیابون تماشا کن .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
ترکیه اگر تحریم بود سرعت و شدت سقوط ارزش پول ملیش مثل ریال چند هزار برار شده بود
تحریم برای رانت خوارها برکته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
دوستی ایران و روسیه راهبردی و دراز مدت است و اصولا همکاری اقتصادی زیادی هنوز شکل نگرفته که ثمراتش را تحریم، دلار و برق برشمردید.
ضمنا حرف شما یک مغالطه آشکار است چون تحریم و قیمت دلار و ... اصولا هیچ ربطی به روسیه نداره و توسط ارباب برخی یعنی آمریکا اعمال شده.
جالبه که من در این سایت تابناک هیچ گاه ندیدیم کسی بر خلاف آمریکا مطلبی بنویسه و مورد استقبال سایرین قرار بگیره.
بابا یک کم دست از غرب زدگی بردارید. غرب دشمن ماست نه دوست. این همه جنگ و قتل و عارت آمریکا توی ایران و دنیا برای بازکردن چشم هاتون کافی نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
سطح تحلیل در حد
تاریخ را از روی متن سخنرانی دیکتاتورها نمی نویسند. دوران آنکه تاریخ را فاتحان می نویسند هم به پایان رسید. امروز در عصر ارتباطات هر شهروندی یک تاریخ نگار است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
البته تاریخ را احمق های غرب گرا و بدون تفکر هم نمی نویسند. حکایت اون بابایی که صداش تو حموم اکو میشد خیال میکرد خوانندست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
تمام دنیا یه چیز دیگه میگن
یه جور از اولیانوف و پوتین حرف میزنن که انگار اینا آخرت درایتن.یادتون رفته نصف دنیا در اختیارشون بود؟
چه غلطی کردن همه رو به باد دادن.الان برای پس گرفتنش پول خرج میکنن و کشته میدن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
پیشرفته ترین دیکتاتور دیکتاتوری نرم است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
نه عزیزم. تاریخ را رسانه ها دارن مینویسن... و به امثال شما القا میکنند که خیلی میفهمید... در حالیکه هیچی نمی فهمید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
جمله من دراوردی خوبیه دوست عزیز
قول میدم خودتم نفهمیدی چی نوشتی
همه انسان ها در هر جایگاهی که هستن جزعی از وقایق تاریخ هستن.
عیسی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
درود بر شما
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
دورانی که تاریخ را می نوشتند تمام شد.
فعلا رسانه ها دیجیتال همه را ضبط ثبت و ضبط می کنند
تا بعدا تحریف نشود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
من از حرفت خوشم اومد
شيطان بزرگ: آمريكا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
شیطان اکبر
چین و روسیه
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
درود بر امریکا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
دشمنی های ۳۰۰ ساله روسها و اشغال و ضمیمه کردن

حدود ۶۰۰ هزار کیلومتر مربع از بهترین و سر سبز ترین

خاک ما در قرار داد های ننگین گلستان و ترکمنچای را

هیچ ایرانی وطن دوست و غیرتی فراموش نخواهد کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
مرگ بر آمریکا و انگلیس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
فهرست جنایت های آمریکا در ایران و دنیا که میلیون ها برابر از روسیه بیشتر هست. ضمنا تجاوزات روسیه مال بیش از 100 سال پیش هست. شما الان را باید ملاک بگیرید.
چطور برای آمریکا که اینهمه هموطنت رو کشته درود فرستادی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ احتمال ایرانی بودن خیلی کمه عباس.
خرس بیدار شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
جوون
ناشناس
| United States of America |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
خرس در دنیای توهمی خودش غرق شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
خرس پخمه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
خرس بی پشم بی دندون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
شما خودت چی خوابی یا بیدار......
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
جوهره سخنان پوتین شبیه سخنرانی آدولف هیتلر قبل از سقوط برلین است.
اي ول
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
ایول نه اویل
راست میگه اوکراین باید برای ارتباط با آمریکا از پوتین اجازه می‌گرفت و حقشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
خوب عزیزان ما برای از دست دادن باکو و ارمنستان و هرات و مرو و بحرین که برای صد و پنجاه تا دویست سال پیش بوده ماتم سرایی می کنند .
اکراین تا سی سال پیش جزو روسیه بوده . روسها ۲۵ ملیون نفر کشته در جنگ دوم جهانی دادند تا اکراین رو حفظ کنند . بعد پت و مت های خودفروخته ای مثل گورباچف و یلتسین وارد شدند . و بدون شلیک گلوله شوروی یا همان روسیه رو تبدیل به پانزده کشور کردند .
در این میان روسها خصوصا برای از دست دادن اکراین به تمام معنا سوختند چرا چون مثل اینکه به ما ایرانی ها بگن استان فارس و اصفهان از ایران جدا بشن . دقیقا این مثال حال و روز روسها بعد فروپاشی شوروی بود . هزار سال بخش اعظم اکراین به جز ناحیه ی غربی به مرکزیت لووف در مرز اسلواکی و مجار و کریمه که خانات تاتار دستشون بود جزو روسیه بود .
آره داستان اینه حالا هی بگید اکراین کشور مستقل بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
فعلا که روسیه تو منجلاب اوکراین گیر کرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
چه ربطی داره عزیز جان
ناتو بر خلاف تعهدی که رعایت مرز امنیتی بوده عمل کرده
. العانم با این کارش جرقه جنگ زده
شما خوشحالی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
پوتین با حمله به اوکراین و اشغال و ضمیمه کردن شرق

اوکراین و شبه جزیره کریمه به خودش و کشتار زنان و

کودکان بیگناه و آواره کردن میلیونها نفر از جمعیت

کشور اوکراین ثابت کرد که نئون نازیسم خود پوتین

است و با هیتلر خونخوار فقط یک سبیل هیتلری تفاوت
دارد و بس
اگر هدف از حمله نظامی. دفاع از منافع روسیه بود خب همین الان چنان تخریبی در اوکراین واقع شده که تا بیست سال آینده اوکراین تهدیدی برای روسیه نخواهد بود همین امروز جنگ را پایان بده
لعنت و مرگ بر پوتین حرام لقمه و غارتگر و ویرانگر ملت و مملکت همه چی زیر سر این کافر کمونیسته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
ولادیمیر پوتین مسیحی ارتدوکسه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
پوتین ناسیونالیسته
صمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
تو واربابت مًثلا خداروقب دارید؟اگه خداروقبولدارید پس منم کافرم.
عالیجناب پوتین که خودش بزرگترین جنایتکار جنگی بعد از جنگ جهانی دوم است و برای کشورگشایی و امپراتورسازی به همسایه کوچکترش تجاوز کرده و هزاران نفر را به خاک و خون کشیده و میلیون ها نفر را آواره کرده و شهرهای اوکراین را به تلی از خاکستر تبدیل کرده است دارد دوباره دروغ ها و توجیه های خودساخته جنایاتش را تکرار می کند. در روسیه هر کس که با این اراجیف مخالفت کند بازداشت می شود، همانطور که هزاران نفر شده اند. یک دیکتاتور واقعی،توهم زد که در یک هفته اوکراین را تصرف خواهد کرد ولی شجاعت، از خودگذشتگی و توان مدافعان اوکراین و کمک های تسلیحاتی یارانش، در این یک سال ارتش روسیه را شکست داد و زمین گیر کرد و از بسیاری از مناطق اشغالی بیرون راند. تا سالگرد بعدی تجاوز به اوکراین، احتمالا دیگر نه اثری از اشغالگران روس در اوکراین خواهد ماند، نه از دیکتاتور پوتین.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
اربابت آمریکا چیه که مردم یه شهر و با بمب اتم جزغاله کرد؟ ببخشید یادم نبود نوکری و...
حامد الوفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
و نه اثری از آبادانی های اوکراین، در واقع هدف رسیاستمداران وسیه همینه
ای دوصد لعنت بر این فاسد باد. در هیچ مرحله ای از تاریخ ایران خیری از تزار و این بچه تزار نبرده است.
پاسخ ها
مهران
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
ایران با تجزیه روسیه و ترکیه و عراق آرامش پیدا می کنه
نابود باد متجاوز
در حال به روز رسانی
خخخخخخخخخ
حق با روسیه هست در واقعیت ولی هستند کسانی که به حق بها نمی‌دهند،پوتین اگر حمله نمی‌کرد،آمریکا سامانه موشکی را در مرز روسيه الآن راه انداخته و هر روز روسيه را با تهدید مواجه می‌کرد،خلاصه آمریکا نمی‌خواهد صلح شود چون به نفعش نیست،والا تا الان صلح کرده بودند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
دقبقا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
نمیدونم واقعا اینا رو جدی نوشتی یا شوخی کردی اگه جدی نوشتی و بابتش پول نمی گیری پس شک نکن مغزت ایراد داره
شرط بندی روی اسب بازنده یا شاید بهتر اسب مرده ، سیاست ویرانگری است که ایران را به گرداب جنگ اوکراین کشانده و در نهایت با سقوط پوتین جلاد اتش ان دامنگیر ایران میگردد همانگونه که اکنون نشانه های ان به اسانی قابل مشاهده است
فجایع روسها را در جنگ های با ایران و عهد نامه های گلستان و ترکنمچای لکه های ننگی است که همواره بر پیشانی انها ، حک گردیده است
نئو نازی تو اوکراین به تو چه ربطی داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
داعش بیاد دم مرز ایران به ما ربط نداره؟
علیرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
همون ربطی که القاعده در افغانستان به آمریکا داشت و داعش در عراق به ایران داشت.عدم رعایت تعهدات ناتو در عدم گسترش به شرق و درخواست عضویت اوکراین در ناتو بر خلاف تعهدات و در نتیجه پیمان شکنی.
آقای دیکتاتور در جمع بیکاران توهمات درونی خود را ابراز می دارند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
پوتین دیکتاتور کشور خودشه اما آمریکا دیکتاتور جهانیه ... تحریم
پوتین سوراخه
زائیدی توی اوکراین ۵ قلو
دیکتاتور متوهم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
دیکتاتور واقعی آمریکاست
سلام.فقط عنوان مطلب را خوندم.اینترنت گرونه و همراه اول برخلاف ایرانسل تعهدی نسبت به مردم عادی و اقشار کم درآمد ندارد ولی چه کنم که روستای ما دکل ایرانسل ندارد و ما مجبوریم هزینه های بالای اینترنت همراه اول را بپردازیم.
خواستم بگم بله جهان واقعا در حال تغییره و البته تنها جنک اکراین و کرونا و زلزله ترکیه زیرساخت پیدایش جهان نوین نیست بلکه این تغییر از یک دهه قبل شروع شده..جهان و بهتر بگویم سران پشت پرده جهان در حال غربالگری نسل بشر هستند.طی پنجاه سال گذشته صنعت پیشرفت کرد و تکنولوژی های نو مثل موبایل و اینترنت و وبالا رفتن سطح فکر عمومی مردم جهان و کمتر شدن فقر و بالا رفتن استقلال اقتصادی و فرهنگی و سیاسی ملت‌ها تا قبل از کرونا فوبیا و ترس و وحشت در میان افکار صاحبان ثروت و قدرت انداخت که جایگاه خود را در خطر از هم پاشیدگی و انحلال دیدند و دکترین ایشان سناریو بسیار خطرناک و هولناکی را برای بشر کنونی نوشتند و حاکمین ظاهری در حال اجرای بند بند این سناریوی خطرناک هستند.جهان در حال تغییر است و خداوند خودش همه ما را عاقبت بخیر کند.آمین.
ادمی به کثیفی این پوتین در دنیا نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
چرا هست تو کاخ سفید نششیته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
هست خوبشم هست
مرگ بر پوتین
درود بر زلنسکی
پوتین یک دیکتاتور کودن
همینکه جنگ با کشور کوچک اوکراین رو یک ساله که طول دادی یعنی شکست خوردی دیکتاتور
مادر پوتین به عزاش نشسته در اوکراین
آقا جان تو قرار بود اوکراین رو شکست بدی نه اینکه حالا میگی شکست روسیه ممکن نیست اوناهمچین ادعای نداشتند
نفسای آخر خودت رو هم بکش دیکتاتور
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
دیکتاتور = آمریکا
سلام از ترجمه سخنرانی ممنون عالی بود
حقایق خوبی پوتین گفته همون حقایقی که ما خیلی قبل تر در مورد غربی ها می گفتیم اما ایشون پذیرا نبود و در جریان تحریم ایران همراهی کرد و العان که خودش گرفتار شده خط به خط کلاه هاییی که سر روسیه گذاشته شده بیان می کنه...
دست خدا بالای همه دست هاست
ناوگان ات هم سوراخه مثل سوخوهات
اگه میخوای اکراین و روسیه رو از شرنئونازی ها خلاص کنی برو خودتو دار بزن مردتیکه روانی
ایران باید از روسیه دور بمونه و‌گرنه آسیب جدی ازش میبینه
آمریکااختاپوسی است که بایدمهارشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
آمریکا رو به افوله
پوتین با زور در قدرت است .
او مردمی نیست
رفتار روس ها در فرودگاه با ایرانی ها اصلا خوب نیست.
انگلیسی شون از ایرانی ها هم بدتره.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۴
هر ایرانی ی که به هر دلیلی به روسیه میره حقشه که اینطور باهاش رفتار بشه. روسیه یک نظام و ملت جهان ستیز است و از همه نفرت و کینه دارند.
فعلا یک سال است دستور تجاوز به اوکراین روصادر کردی نتونستی اوکراین رو کامل تصرف بکنی و به نام روسیه بزنی .
پوتین توانست روسیه را ۸۰ سال به عقب براند
پاسخ ها
حامد الوفی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
من میگم 79 سال، شما چطور محاسبه کرد؟
زلنسکی خوب پوزه ات رو به خاک اوکرتین مالیده
از ترسش مجازی داره صحبت میکنه
ایران بزرگ گول ورود به جنگ غرب وشرق را نمیخورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
ایران بزرگ خوب اومدی
مستبد کرملین در سخنان مالیخولیایی اش می گوید «شکست روسیه در میدان نبرد غیرممکن است»، در حالی که همین الانش هم شکست خورده است و از هزاران کیلومتر تحت اشغال ارتش خونخوارش از حومه کی‌یف گرفته تا همه منطقه خارکیف تا شهر استراتژیک خِرسون با تلفات نجومی و به جا گذاشتن صدها تانک و هزاران ادوات نظامی دیگر مجبور به فرار شده است. پوتین، به پایان سلام کن!
با گوگل ترنسلیت ترجمه کردید
کلی ایهام هست
لاف نزن دوره سر اومده کوتوله جهان فهمید که روسیه هیچی نیست ناتو کمتر از یکماه روسیه رو با خاک‌یکسان‌میکنه هنوز سلاحها و سیستم فرماندهیشو رو وارد نکرده آمریکا عراق رو کمتر از دو هفته گرفت یکساله تو اوکراین گیر کرده
برو بابا

کی تو رو دیگه تحویل میگیره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
نکنه قراره تو تحویلش بگیری :))
پوتین هیچ غلطی نمیتواند بکند
اين شما بوديد كه به اكراين تجاوز كرديد
اینجاشو نفهمیدم:
اما ما "شکار جادوگر" را سازماندهی نخواهیم کرد.
مخالف جنگ هستم ولی بعضی جنگ ها اجتناب ناپذیره ... جنگ اکراین که واقعا تحمیل شد به روسیه و کار انگلیس و آمریکای کثیف و خون آشامه که یک عمر با ایجاد جنگ برای دیگران و چپاول کشورها خودشونو آقا نگه داشتن ... لوله گاز روسیه به اروپا رو هم منفجر کردن ... حتی اروپا مخصوصا آلمان هم در امان نیست از خباثت آمریکا ولی فعلا مجبوره سکوت کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
جنگ کریمه چی؟ لابد اونم به عالیجناب پوتین تحمیل شد؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
درسته ولی فعلا مغزها تعطیله رسانه ادمها رو به زامبی های بی مغز تبدیل کرده
پوتین قرار است دیکتاتوری منطقه ای را تحکیم بخشد و اتحاد جماهیر شوروی و بلوک تازه پیوسته را جشن بگیرد
قشنگ هم شکست میخوری وپوزهه ات به خاک مالیده میشه ودرس عبرتی برای تو میشه که ازاین به بعد دنبال تصرف کشوری مستقل نباشی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
نمی دونم چرا همه مخالفان پوتین از کلمه پوزه استفاده می کنند همین چند تا لغت و بلدین ؟
حالا پوتین خون خوار ،کودک کش برای ما شده قدیس
روسیه کشور متجاوز یست و کشور ما نقش بی طرف را بازی نکرد
زنده باد ولادیمیر پوتین مسیحی
مرگ بر ولادیمیر زلنسکی یهودی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
حماقت تو از شعارهایی که دادی عیانه
هنوز تو یهودی و مسلمان و مسیحی گیر کردی
خیلی عقب مانده ای
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
۱۹:۱۵
باشه تو پیشرفته ای
مرگ بر زلنسکی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
بی ادب گستاخ
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۳
۱۷:۴۹
زلنسکی فامیلته؟
زنده باد ولادیمیر پوتین
مرگ بر انگلیس
این اقای پوتین را به چه چیز قسم میشه داد؟
به خدا و پیغمبر که ایشون فی المفلس مشرک هستن چون معتقد به ماتریالیست هستن
به انسانیت می‌شود قسم داد که دیدیم با مهد کودک کریمه و اوکراین چه کرد و‌چه میکنه
واقعا به چی به هر چی که میشه قسم داد به همون قسم دست از سر ما بردار همین ممنون خون ما را مکیدی با فلج کردن اقتصاد ما ابرومون را بردی با اون داستان ‌پهبادها حتی به ریس جمهور ما هم احترام نزاشتی با اون میز و تاکسی گرفتن تو‌اون‌هوای سرد دولتمردان بدانند که روسیه بدتر از امریکاست به مراتب بد تر
مرگ بر نازیسم
این روانی آخرش کار دست ما میدهد. خذا به خیر برساند !!!!!
لعنت خدا بر پوتین متجاوز اشغالگر
سرتاسر صحبت های پوتین یه چیز مشهوده. اون هم ترس و باخت بقیه بلوف حاکمان شکست خورده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
چطور شکست خورده وقتی یه ترقه جرأت نکردن بزنن تو روسیه :)) لامصب رسانه غربی مفهوم شکست و پیروزی در ذهن شما جابجا کرده
طبق تحلیل های موجود آخر تابستان امسال شاهد جنگ جهانی سوم خواهیم بود . همه چیز ساده به نظر می‌رسد ولی اتفاق می افتد
فعلا که به غلط کردن افتادی....تهدیدمیکنی اگه به شکست نزدیک بشی ازبمب اتم استفاده میکنی
پیش به سوی امپراتوری روسیه مسیحی
چه خوابی برای ما دیده خدا میداند
اصلا هم معلوم نیست نصف کامنتها رو یک نفر با ۵ کلاس سواد نوشته.
مردک جنایتکار روان پریش......
بخش نظرات سایت تابناک به روشنی نشان می دهد که چرا وضعیت مملکت ما این است. یک مشت آدم احساسی که بدون هیچ تحقیق و اطلاعاتی دنبال جو راه افتاده و هر چه از رسانه می شنوند عین طوطی تکرار می کنند. بین 50 تا نظر شاید یک نظر منطقی و منصفانه وجود داشته باشد.
پوتین عزیزم اگر درایت هیتلر را داری
همیشه یک هفت تیر تو کشو میزت نگه دار
یه روز به دردت می خوره
پو تین پوست خربزه زیر پای ایران میندازه وایران رو میخواد شریک جرمش کنه
دلش برای ایران نسوخته
نفرین بر پوتین جنایتکار
ننگ بر پوتین کمونیست
در دوران معاصر، همه جنایتها به رهبری امریکا بوده است و گاها شوروی سابق هم زیر بلیط امریکا بر دنیا جنایت کردند ولی آنچه که مسلم است الان هم امریکا و مزدور او زلنسکی هم دارند مانند هیتلر عمل می کنند و انصافا این حرف پوتین هم شاید درست باشد!!!
من نمیقهمم این سیاستمدارا ما به چه چیز این پوتین دل بستن
مردم کشورهای شمال ایران که زمانی جزایران بودن وشوروی بازورازایران جداکردبایدخداراشکرکنن که شوروی جداشون کردازایران اگه جزایران بودن مثل بقیه ایرانی تحریم بودن وباخفت وخواری زندگی میکردن
این بابا مثل اینکه فیلم سینمایی درباره جنگ جهانی و هیتلر زیاد دیده ...کلا تو فاز نازی..نیو نازی و اس اس هست...یه روان شناس میخواد
بزودی پوتین توسط یکی از ژنرالهایش کشته می شود و حکومت نظامی مستقر می گردد. شک نکنید
مرگ بر پوتین .بلایی که رئیس علی دلواری سر انگلیسیها آورد را حتما بر سر روسها در ساحل خزر خواهیم آورد.بی صبرانه منتظرتان هستیم
افسر ک گ ب شوروی که زمان جنگ موشکهایش توسط صدام بر سر ایرانیان آوار می شد حالا شده متحد ما!!!شما باور می کنید که پوتین متحد مردم ایران است.
به عنوان یک اقدام حداقلی باید رئیسی استعفا دهد . تا راه برای رسیدگی‌های بعدی فراهم شود . خسارات واردشده به مردم و کشور قابل محاسبه نیست. اگر اشکالی ندارد می‌خواهم بگویم: جانم فدای ایران.
عجب‌ رویی‌ داره‌ این‌ پوتین‌ جنایتکارکله‌ پوک‌ !
لعنت بر لنین واستالین ومرگ بر پوتین
آمریکا در کل دنیا به دنبال باج خواهی و غارت ثروت ملت ها به هر وسیله هست گاهی با ترور گاهی با کمک به مخالفین دولت های غیر همسو گاهی با تجاوز نظامی و ...
آمریکا واقعا یک کشور زور گو و ظالم و ستمگر است ولی با تبلیغات فریبنده خود را منجی و خیر خواه ملت ها نشان میدهد اصلا قابل اعتماد نیست نمونه اش خارج شدن از توافق برجام است
مقایسه روسیه فعلی با روسیه تزاری و صحبت از خیانت به ایران نشان دهنده نداشتن فهم عمیق از مسایل است.
از آن موقع تا الان چند بار کل سیستم سیاسی روسیه عوض شده.
آمریکا و انگلستان دشمنان ایران هستند که هنوز هم بر همون اساس سابق حکم رانی می کنند.
جهان در حال تغییر است. و نظام تک قطبی آمریکا رو به افول
اگر کشوری از این تغییر جا بماند بدجوری باخت میدهد. مشکل منتقدین ایرانی روسیه و چین این هست که نهایتا و در بهترین شرایط یک دهه پیش رو را می‌بینند. عزیز جان یک دهه برای تاریخ و شکل گیری تمدن ها مثل یک چشم بر هم زدن هست
دنیا در حال پوست انداختن بزرگی است آقای پوتین در طرف درست تاریخ ایستاده است و ماحصل این مقاومت بزرگ ایشان دنیایی نو است حال چه خوشتان بیاید یا بدنتان بیاید دوران قدیم به تاریخ وزباله دانی آن پیوست
تمامی مناسبات ونگرشها عوض خواهد شد اروپا طعمه جنگ سالاران وبانک داران بزرگ شد و مردم اکراین با گوشت و خون هزینه دادند .اربابان رسانه هنوز القا می کنند که همه چیز تحت کنترل است فاجعه در تمدن بشری در حال انفجار است و دیگر راه برگشتی نیست .
پوتین با یک رفتار عوام فریبانه می کوشد تا خود را حق به جانب نشان بدهد. به تازگی برای بهانه سازی جنگ اتمی, ادعا می کند که آمریکامواد رادیو اکتیو به اکراین می دهد. بشکه های معمولی با نشان رادیو اکتیو و ساخت آمریکا را در خبرگزاری ها به تصویر می کشد تا مردم ساده باور کنند که واقعا مواد رادیو اکتیو هستند. در حالی که مواد رادیو اکتیو در کپسول های به شدت ایزوله شده جا به جا می شوند نه در یک بشکه معمولی. این گونه خبرهای خنده دار نشان از بازی پوتین برای بهانه سازی حمله اتمی خود به اکراین است.
پوتین شخصیتی است بسیار خطرناک و همراهی با چنین انسان خطرناکی یا از سر ساده لوحی و یا از سر شیطنت ذاتی است.
امریکا کشورهای اروپایی را در وضعیتی قرار داده که نه راه پیش دارند نه پس . در گل فرو رفتن . امریکا به تنهایی بیشتر از کلیه کشورهای اروپایی برای ناتو پول خرج میکنه . تا اهدافشو در جهان پیش ببره . این شیطان بزرگ بر هر کشوری نظر انداخته جز بدبختی و فلاکت رهاوردی نداشته . ویتنام . افغانستان . عراق . سوریه و حالا هم اکراین .
روسه وجین هم مثله آمریکا فقط به فکر منافع خودهستند..ولی خدایی روسیه یک طرفه کل اتحادیه اروپا وآمریکا وچند کشور قاره آسیا (ژاپن استرالیا کره جنوبی )یک طرفن..یعنی اگه اوکراین بدون پشتیبانی این سی یاچهل کشورجهان به تنهایی بجنگه وپشتش نباشن ده روزه اوکراین ضمیمه روسیه میشه..
پوتین و الیانوف
بدون جنگ هزار برابرا اگراین
به ایران ضربه و ضرر زده اند
فقط برای منافع خودشان
پوتین زیر پوتین له میشود.
پوتین قدیس نیست ولی بعضی ایرانیها از غربیها غربی ترند
من که در بدتر و کثیف تر بودن غربیها علی الخصوص آمریکا شکی ندارم
نمونه بارزشم همین تحریمهاست که نه به دولت مصدق که ملی بود رحم کردن نه الان و میخوان تا وقتی دست خودشون کوتاهه ما هم نفعی از نفت و گاز نبریم
لازم به ذکر است که توسعه ناتو به سمت شرق برای منافع ملی ایران هم خطرات بسیار گسترده ای دارد. بنابراین عدم محکومیت حمله نظامی پوتین در راستای منافع ملی ایران است و اینکه شما به پوتین فحش و ناسزا بدید تاثیری در اصل ماجرا نداره.
واقعیت اینه که هر چیزی که از طرف رسانه های غربی به ایرانی ها تزریق بشه براشون مقدس خواهد بود وگرنه این همه آمریکا و عربستان و سایر کشورها جنگ به راه انداختند اما از شما دم بر نیامده. من که ندیدم کسی به بن سلمان یا رئیس جمهورهای آمریکا در تابناک بد و بیراه بگه. سعی کنید ذهنتون رو از استمار و استثمار آمریکا و غربی ها نجات بدهید.
بهترین کامنت
پوتین بعد از یکسال از شروع جنگ هیج استناد معتبری برای این جنگ ارائه نداده و تنها استنادش قصد و نیت غرب هست عجب منطقی دارن روسها که بخاطر همچین دلیلی جان خود را در کف دست پوتین می گذارند.
او جنایت کار است.
من تعجب میکنم که ما خودمان رنج واگذار کردن سرزمینهامون به روسیه را چشیده ایم 40 درصد از سهم خزر را از ترس روسیه خودمان بخشیده ایم اونوقت از تجاوز روسیه به اوکراین که قصد تصرف سرزمینهای متعلق به اوکراین را داره حمایت میکنیم
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری