بازدید 2055
فدراسیون فوتبال پیشنهاد داد؛

روز فوتبال و صلح در تقویم به‌یاد واقعه چوار

کد خبر: ۱۱۶۳۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴ 12 February 2023

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پیشنهاد نا‌م‌گذاری روز ۲۳ بهمن، روز بمباران زمین چوار را با عنوان روز «صلح و فوتبال» ارائه کرده‌ایم.

به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از ‌سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رئیس و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون شنبه شب با حضور در استانداری ایلام با استاندار، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران وزارت ورزش و جوانان، جمعی از پیشکسوتان و اعضای هیئت فوتبال ایلام دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با تشکر از میزبانی صورت گرفته، گفت: این نخستین جلسه‌ای است که همه اعضای هیئت رئیسه فدراسیون در یک استان حاضر می‌شوند و دلیل این رویکرد احترام به مقام شامخ شهداست.

وی ادامه داد: فدراسیون پیشنهاد نامگذاری روز 23 بهمن، روز بمباران زمین چوار را با عنوان روز «صلح و فوتبال» را از طریق دپارتمان مسئولیت اجتماعی و نظارت دبیرکل فدراسیون به شورای فرهنگ عمومی ارائه کرده است و امیدواریم این طرح به‌زودی تصویب شود.

رئیس فدراسیون، با ذکر این نکته که دختران فوتبالیست و فوتسالیست ایلامی سهم مطلوبی در تیم‌های ملی دارند گفت: این برای استان ایلام‌ یک افتخار است و نشان‌دهنده ظرفیت بالای منابع انسانی است. با این وجود توسعه فوتبال نیازمند مدیریت بودجه‌ای بسیار دقیق است.

در ابتدای این نشست، دکتر حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام با عرض خیرمقدم به هیئت اعزامی از فدراسیون فوتبال گفت: قدردان شما عزیزان هستم که به پاسداشت سالگرد حادثه زمین چمن چوار به این استان تشریف آوردید. این حادثه غمبار هر انسانی را سوگوار می‌کند.

وی گفت: این استان ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارد، اما لازم است به آن یک نگاه ویژه شود. حضور شما را به فال نیک می‌گیریم تا به توسعه «صنعت فوتبال» کمک کنید.

در همین حال، سارا فلاحی و علی اکبر بسطامی، دو نماینده استان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی توقعات و انتظارات خانواده فوتبال استان را ابراز کردند.

ضمن اینکه، محمدرضا ساکت عضو هیئت رئیسه  فدراسیون هم در این نشست پیشنهاداتی چون ساخت یادمان شهدای چوار، تهیه کتاب و مستندات دو زبانه واقعه چوار، برگزاری مسابقه به یادبود این روز و میزبانی موزه سپاهان از مستندات این واقعه را ارائه کرد.

در انتهای این نشست رئیس فدراسیون، پیراهن تیم ملی را به استاندار ایلام اهدا کرد.

گفننی است، هیئت اعزامی فدراسیون برای نخستین بار به منظور پاسداشت سی‌وششمین سالگرد شهادت 15 تن از حاضران زمین چمن چوار به استان ایلام سفر کرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس