بازدید 7985

توقف همکاری آلمان با ترکیه برای کمک به زلزله‌زدگان

دو سازمان امدادی آلمان شنبه شب عملیات امداد و نجات در مناطق زلزله زده ترکیه را به دلیل مشکلات امنیتی و گزارش هایی مبنی بر درگیری بین گروه ها و تیراندازی به حالت تعلیق درآوردند.
کد خبر: ۱۱۶۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۳ 12 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از رویترز، سازمان‌های جستجو و نجات بین المللی و آژانس فدرال امداد فنی آلمان اعلام کردند به محض اینکه آژانس حفاظت مدنی ترکیه وضعیت را ایمن طبقه بندی کند، کار خود را از سر خواهند گرفت.

"استیون بایر" مدیر سازمان جستجو و نجات بین المللی آلمان گفت که وضعیت امنیتی با گذشت روزهای پس از فاجعه کمی بدتر شده است و این امر در چنین شرایطی معمول است.

بایر با شرح بدتر شدن وضعیت امنیتی گفت: بدتر شدن شرایط تا حدودی به این دلیل است که غذا و منابع آب در حال تمام شدن است و مردم به دنبال غذا و آب هستند.

پیش از این، ارتش اتریش ادامه همکاری با نیروهای مسلح ترکیه برای کمک به زلزله زدگان را به دلایل امنیتی و خطراتی ناشی از باندهای مسلح در این کشور متوقف کرد.

"مایکل باوئر" سخنگوی وزارت دفاع اتریش شنبه شب اعلام کرد که ارتش کشورش برای مدت کوتاهی عملیات جستجو و نجات در استان زلزله زده های ترکیه را به دلیل خطرات امنیتی ناشی از باندهای مسلح در این کشور به حالت تعلیق درآورده است.

زمین لرزه ی ۷.۸ ریشتری دوشنبه گذشته در ترکیه و سوریه تاکنون بیش از ۲۶ هزار نفر کشته برجای گذاشت و هزاران خانه را ویران کرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی