بازدید 5530

برف صبحگاهی آلودگی هوای مشهد را شست

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: بارش برف صبحگاهی در کلانشهر مشهد که از صبح امروز باریدن گرفت کیفیت هوای این شهر را در روز بیستم بهمن ماه ۱۴۰۱ پس از سه روز هوای آلوده در شرایط پاک قرار داد.
کد خبر: ۱۱۶۳۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲ 09 February 2023

مهدی اله‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد طی ۲۴ ساعت گذشته، نشانگر هوای سالم با عدد ۵۲ است و شاخص کنونی هوای این کلانشهر (یک تا ۲ ساعت گذشته) نیز با عدد ۳۶، از پاک بودن هوا نشان دارد.

وی ادامه داد: شاخص کیفیت هوای هفت منطقه مشهد از هوای سالم نشان دارد و کیفیت هوا در سایر ۱۶ ایستگاه‌ دارای سنجش هوای این شهر در شرایط سالم است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: این روزها پدیده وارونگی هوا موجب تخلیه نشدن آلاینده‌ها و ماندگاری آنها در سطح تنفسی می شود و در روزهای آلوده بیماران قلبی، تنفسی، زنان باردار و کودکان برای حفظ سلامتی خود باید از تردد در سطح شهر پرهیز کنند اما در روزهای دارای هوای پاک و سالم شهروندان می توانند پیاده روی و از هوای خوب با هدف حفظ سلامتی‌شان استفاده کنند که امروز یکی از همان روزهاست.

اله‌پور افزود: با این حال همچنان شایسته است که شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود در بهبود کیفیت هوای این شهر را ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای. کیو. آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو. آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو. آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو روزانه در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری