بازدید 3380
۲

وزیر بهداشت: قیمت دارو افزایش نمی‌یابد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با اجرای طرح دارویار قیمت دارو افزایش نمی‌یابد.
کد خبر: ۱۱۶۳۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱ 08 February 2023

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، بهرام عین‌اللهی در پاسخ به این سؤال که "با توجه به اینکه افزایش قیمت دارو سبب نارضایتی و نگرانی مردم شده است، چه برنامه‌ای برای کنترل این حوزه دارید؟ " اظهار داشت: طرح دارویار را به‌منظور واقعی شدن قیمت دارو اجرا کردیم.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه طرح دارویار قیمت دارو را برای بیماران افزایش نمی‌دهد، گفت: طرح دارویار با هدف کاهش هزینه‌های بیماران و افزایش پوشش بیمه‌ای اکثر دارو‌ها اجرایی شد.

وزیر بهداشت با اشاره به حمایت دولت از افراد فاقد بیمه تصریح کرد: طرح ارتقای بیمه همگانی سلامت از پوشش بیمه برای افراد فاقد بیمه آغاز شده است و خوشبختانه امسال، مجلس حدود شش هزار میلیارد تومان برای این طرح، در نظر گرفت که در نتیجه حدود شش میلیون نفر از اقشار کم‌درآمد سه دهک پایین، به‌طور رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند.

وی همچنین در پاسخ به این سؤال که "هدفتان از این سفر چه بوده است و وضعیت حوزه بهداشت و درمان کردستان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ " عنوان کرد: امروز در کردستان طرح‌های ویژه‌ای از جمله مرکز پیوند مغز استخوان در بیمارستان بعثت سنندج به‌ارزش ۲۰ میلیارد تومان که اقدامی منحصربه‌فرد و کم‌نظیر در کشور به‌شمار می‌رود، به بهره‌برداری رسید. این بخش دارای اتاق تمیز (کلین روم) و میزان تهویه هوا و امکانات است و دستگاه‌های مجهزی دارد که در منطقه می‌تواند یک کار استثنایی محسوب شود.

عین‌اللهی درباره کمبود متخصص در بیمارستان‌های کردستان عنوان کرد: رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان بر اساس تبصره ۷ ماده ۱۴، می‌تواند نیرو‌های متخصص بومی را جذب کند و محدودیتی دراین‌باره نداریم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۲
جدی؟ اصلا دارو پیدا میشه که بخواد افزایش هم داشته باشه؟!
مباركه
چند درصد؟
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم