بازدید 2178

عقاب ۴۴ فرمول محاسباتی جنگ را تغییر می‌دهد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور پیامی به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی از پایگاه راهکنشی عقاب ۴۴ را تبریک گفت.
کد خبر: ۱۱۶۳۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷ 07 February 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار جلالی در این پیام با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران با اتکا به آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی امروز یک ارتش مستقل، مردمی و الهی است، افزود: زمانی ما در قبل از انقلاب اسلامی برای تولید یک اسلحه ژ-۳ وابسته به دشمن بودیم، اما امروز ارتش با اتکا به توان داخلی در سایه خودباوری تبدیل به نماد قدرت ملی ایرانیان شده است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت زیرساخت اصلی پیشرفت کشور است، افزود: دستاورد امروز ما در حوزه امنیت نشات گرفته از گفتمان انقلاب اسلامی و کلام امامین انقلاب اسلامی است که به نیروهای مسلح آموخت ما میتوانیم اراده خود را به دشمن تحمیل کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه دشمن امروز ما همان دشمن قدیمی است و هر زمان که احساس کند می‌تواند از حوزه نظامی به ما لطمه بزند حتماً این اقدام را خواهد کرد، گفت: مجموعه اقدامات نیروهای مسلح چه در حوزه تولید تسلیحات بومی پیشرفته و چه در حوزه طراحی زیرساخت‌های آفند و پدافند سبب شده تا مفهوم بازدارندگی نظامی در کشور به حد قابل قبول برسد.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح هیچگاه تهدید دشمن را دست کم نخواهند گرفت، افزود: رونمایی از پایگاه راهکنشی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با در نظر گرفتن اصول پدافند غیرعامل طراحی و توسعه پیدا کرده یک اقدام راهبردی است که می‌تواند معادلات جنگ را تغییر دهد.

سردار جلالی با تاکید بر اینکه دشمن از این پس می‌بایست در محاسبات نظامی خود بازاندیشی کند، تاکید کرد: قدرت‌های استکباری مانند امریکا دیگر نمی‌توانند با اتکا به توان فناورانه خود معادلات منطقه جنوب غرب آسیا را مبتنی بر خواست خود رقم بزنند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پایان این موفقیت را به فرمانده محترم کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده محترم نیروی هوایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی تبریک گفت.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022