عفو عمومی زندانیان به تقویت اعتماد کمک خواهد کرد

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: قطعا عفو عمومی زندانیان با موافقت مقام معظم رهبری به تقویت اعتماد عمومی و ترمیم گسل های موجود کمک خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۶۳۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸ 07 February 2023

به گزارش «تابناک»، جلال رشیدی کوچی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به عفو عمومی زندانیان از سوی مقام معظم رهبری و تاثیر این اقدام بر ترمیم گسل های اجتماعی ایجاد شده، بیان کرد: این گام یک اقدام کریمانه و حکیمانه از سوی رهبر معظم انقلاب بود و سبب شد تا خیلی از نیرنگ هایی که دشمنان آمده کرده بودند با این اقدام از بین برود. ذکر این نکته ضروری است که قرار است نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر با این عفو عمومی آزاد شوند. خیلی ها این عفو را صرفا به بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر بسط دادند درحالی که اینگونه نیست و زندانیان دیگر را نیز در برمی گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: ما از ته دل باید خدا را شاکر باشیم که چنین رهبر حکیمی داریم. رهبر انقلاب در یک اقدام حکیمانه و پدرانه در شرایطی که کشور به ثبات رسیده و در قدرت است دست عفو بر سر تمام کسانی که بدترین فحاشی ها را به ایشان داشتند ‌کشیدند. قطعا این اقدام به تقویت اعتماد عمومی و ترمیم گسل های موجود کمک خواهد کرد.

نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما دقیقا نقطه مقابل کشورهایی که ادعای دموکراسی داشته اما در عمل جور دیگر رفتار می کنند، گام برداشته ایم. بنده این موضوع را با کودتایی که در ترکیه اتفاق افتاد مقایسه می کنم. به دنبال این کودتا نزدیک به ۸۰ هزار نفر در ترکیه یا بازداشت شدند و یا از کار بیکار شدند. هنوز که هنوز هست اگر ارتباطی بین افراد و کودتاگران کشف شود با آنها برخورد خشنی می شود. در حالی که در کشور ما دقیقا نقطه مقابل این رفتار صورت گرفت و قطعا این عفو عمومی به افزایش اعتماد عمومی کمک خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی