بازدید 2352

چگونه یک ارز دیجیتال بسازیم؟

هر کسی می‌تواند یک ارز دیجیتال ایجاد کند، اما این فرآیند مستلزم تعهد زمان، پول و سایر منابع و همچنین دانش فنی پیشرفته است .گزینه های اصلی این است که بلاک چین خود را ایجاد کنید، یک بلاک چین موجود را تغییر دهید، یک ارز در یک بلاک چین موجود ایجاد کنید، یا یک توسعه دهنده بلاک چین استخدام کنید.
کد خبر: ۱۱۶۲۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۹ 01 February 2023

چگونه یک ارز دیجیتال بسازیم؟

آنچه برای ساختن ارز دیجیتال خود باید بدانید

اگر می خواهید یک ارز رمزنگاری شده ایجاد کنید، چند گزینه مختلف دارید:

  • بلاک چین و ارز دیجیتال بومی خود را ایجاد کنید.
  • کد یک بلاک چین موجود را تغییر دهید.
  • یک ارز دیجیتال جدید روی یک بلاک چین موجود ایجاد کنید.
  • یک توسعه دهنده بلاک چین استخدام کنید تا یک ارز دیجیتال برای شما ایجاد کند.

اکثر این گزینه ها به حداقل برخی از مهارت های فنی کامپیوتر، علاوه بر منابع مالی و انسانی نیاز دارند. جایگزین‌های فنی‌تر، بیشترین درجه سفارشی‌سازی را ارائه می‌دهند، که برخی از توسعه‌دهندگان ارزهای دیجیتال آن را ارزشمند می‌دانند.

یافته های کلیدی

هر کسی می‌تواند یک ارز دیجیتال ایجاد کند، اما این فرآیند مستلزم تعهد زمان، پول و سایر منابع و همچنین دانش فنی پیشرفته است.گزینه های اصلی این است که بلاک چین خود را ایجاد کنید، یک بلاک چین موجود را تغییر دهید، یک ارز در یک بلاک چین موجود ایجاد کنید، یا یک توسعه دهنده بلاک چین استخدام کنید.

ساختن یک ارز رمزنگاری شده بخش آسانی است. حفظ آن و رشد آن در طول زمان اغلب چالش برانگیزتر است.

روش های ساخت ارز دیجیتال

چگونه یک ارز دیجیتال بسازیم؟

گزینه 1: بلاک چین و ارز دیجیتال بومی خود را ایجاد کنید

شما می توانید کد خود را برای ایجاد یک بلاک چین جدید بنویسید که از یک ارز دیجیتال بومی پشتیبانی می کند. پیگیری این گزینه معمولاً نیازمند آموزش فنی گسترده برای توسعه مهارت‌های کدنویسی و درک اساسی فناوری بلاک چین است، اما همچنین بیشترین آزادی طراحی را فراهم می‌کند.

اگر می‌خواهید ارز دیجیتالی بسازید که واقعاً نوآورانه باشد، ایجاد بلاک چین برای پشتیبانی از آن کوین احتمالاً بهترین گزینه است. شما می توانید پول بومی خود را به روشی که می خواهید طراحی کنید. ارزهای بومی که بنا به تعریف دارای بلاک چین هستند، برتر از توکن ها در نظر گرفته می شوند که ارزهای دیجیتالی هستند که در سایر شبکه های بلاک چین کار می کنند.

اگر تصمیم دارید که ساختن یک بلاک چین جدید قدم بعدی شماست، در اینجا چه کاری باید انجام دهید: مکانیزم اجماع را انتخاب کنید. پروتکل عملیاتی یک بلاکچین نیز به عنوان مکانیسم اجماع آن شناخته می شود. متداول‌ترین مکانیسم‌های اجماع مورد استفاده، اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) هستند. شما می توانید تصمیم بگیرید و همه چیز به دلایل شما برای ایجاد یک ارز دیجیتال بستگی دارد. بررسی انطباق قانونی این ایده خوبی است که قبل از ضرب ارز دیجیتال جدید، برای مشاوره حقوقی متخصص پرداخت کنید. متخصصان حقوقی می توانند تأیید کنند که ارز دیجیتال شما با تمام قوانین مربوطه مطابقت دارد.

و در نهایت شما آماده خواهید بود تا ارز دیجیتال جدید خود را ضرب کنید. تعداد سکه هایی که در ابتدا تصمیم می گیرید صادر کنید به شما بستگی دارد.شما می توانید تصمیم بگیرید که کل عرضه سکه ها را در یک دسته ضرب کنید یا به مرور زمان با اضافه شدن بلاک های جدید به بلاک چین، عرضه سکه ها را به تدریج افزایش دهید.

گزینه 2: کد یک بلاک چین موجود را تغییر دهید

ممکن است تصمیم بگیرید از کد منبع یک بلاک چین دیگر برای ایجاد یک بلاک چین جدید و ارز دیجیتال بومی استفاده کنید. پیگیری این گزینه احتمالا هنوز به دانش فنی نیاز دارد، زیرا ممکن است کد منبع را مطابق با اهداف طراحی خود تغییر دهید. کد اکثر بلاک چین ها منبع باز است، به این معنی که هر کسی می تواند آن را مشاهده و دانلود کند. شما می توانید کدهای منبع اکثر بلاک چین ها را در پلتفرم GitHub پیدا کنید.

گزینه 3 – یک ارز دیجیتال جدید بر روی یک بلاک چین موجود ایجاد کنید

شما می توانید بدون ایجاد یا تغییر هیچ بلاک چین، یک ارز دیجیتال جدید ایجاد کنید.پلتفرم هایی مانند بلاک چین اتریوم برای نگهداری ارزهای دیجیتال بسیاری از توسعه دهندگان مختلف طراحی شده اند.  ارز جدید به‌دست‌آمده به‌عنوان توکن طبقه‌بندی می‌شود، که هر پول دیجیتالی است که بومی بلاکچینی نیست که روی آن کار می‌کند. ایجاد توکنی که از یک بلاک چین موجود استفاده می‌کند ممکن است به تخصص فنی نیاز داشته باشد، اما هر کسی که مهارت‌های کامپیوتری متوسطی دارد احتمالاً می‌تواند توکن خود را بدون مشکل ایجاد کند. بیایید مراحل ایجاد یک توکن جدید در یک پلت فرم بلاک چین موجود را مرور کنیم:

پلتفرم بلاک چین را انتخاب کنید – اولین قدم شما این است که تصمیم بگیرید کدام بلاک چین باید میزبان توکن شما باشد. شما گزینه های زیادی دارید که پلتفرم اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس از محبوب ترین آنها هستند.

ایجاد توکن: فرآیند مورد نیاز برای ایجاد توکن بسته به میزان سفارشی کردن توکن متفاوت است. ایجاد یک توکن بسیار سفارشی شده معمولاً به دانش فنی پیشرفته نیاز دارد، اما ابزارهای آنلاین رایگان مانند WalletBuilders می توانند فرآیند ایجاد توکن را تنها با چند کلیک آسان کنند.3

رمزارز جدید خود را ضرب کنید - پس از ایجاد ارز دیجیتال، شما آماده ضرب کردن توکن های جدید هستید. استفاده از یک پلتفرم قابل اعتماد مانند زنجیره هوشمند بایننس یا اتریوم به این معنی است که ممکن است قبل از صدور دسته ای از توکن ها به خدمات حسابرس یا وکیل حرفه ای نیاز نداشته باشید.

توکن‌ها معمولاً کمتر از سکه‌ها شخصی‌سازی می‌شوند، اما ساخت توکن معمولاً سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه برای ایجاد یک ارز دیجیتال است. توکن شما ممکن است از مفاد امنیتی یک پلتفرم بلاک چین مستقر بهره مند شود و پلتفرم بلاک چین ممکن است ویژگی های نوآورانه دیگری را برای سازندگان توکن ارائه دهد. ارتباط با یک پلتفرم بلاک چین به خوبی تثبیت شده می تواند به بهبود ارزش و اعتبار توکن شما کمک کند.

گزینه 4 - یک توسعه دهنده بلاک چین را استخدام کنید تا یک ارز دیجیتال برای شما ایجاد کند

با استخدام یک شرکت توسعه بلاک چین می توانید یک سکه یا توکن جدید با هر درجه ای از سفارشی سازی ایجاد کنید. بسیاری از شرکت ها که به عنوان شرکت های بلاک چین به عنوان یک سرویس (BaaS) شناخته می شوند، برای ایجاد و نگهداری شبکه های بلاک چین و ارزهای دیجیتال جدید وجود دارند.برخی از شرکت های BaaS بلاک چین های سفارشی را توسعه می دهند، در حالی که برخی دیگر از زیرساخت بلاک چین موجود خود استفاده می کنند. همچنین می‌توانید با یک شرکت BaaS برای راه‌اندازی یک توکن بسیار سفارشی‌شده بر روی یک پلتفرم بلاک‌چین موجود کار کنید. برخی از برجسته‌ترین شرکت‌های BaaS عبارتند از Amazon Web Services، Microsoft Azure، ChainZilla و Blockstream.

مزایا و معایب ساخت یک ارز دیجیتال

چگونه یک ارز دیجیتال بسازیم؟

مزایای

  1. شما می توانید ارز دیجیتال را به هر شکلی سفارشی کنید
  2. فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری بلاک چین
  3. پتانسیل برای به دست آوردن ارزش ارزهای دیجیتال

سختی ها

  1. به طور کلی به دانش فنی نیاز دارد.
  2. می تواند زمان بر و گران باشد
  3. برای موفقیت ارزهای دیجیتال به نگهداری مداوم نیاز دارد

هزینه ساخت ارز دیجیتال چقدر است؟

هزینه ایجاد یک ارز دیجیتال بسته به میزان سفارشی کردن سکه یا توکن، بسیار متفاوت است.سکه های بسیار سفارشی ایجاد شده بر روی بلاک چین های بومی گران ترین هستند، در حالی که راه اندازی یک توکن استاندارد شده در پلتفرم اتریوم می تواند از طریق برنامه هایی مانند WalletBuilders رایگان باشد.

برای آموزش های بیشتر در خصوص ارزهای دیجیتال می توانید به صرافی تتر مراجعه کنید.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی