بازدید 12973
کمتر از دو ماه تا پایان سال

کالابرگ به قیمت شهریور ۱۴۰۰ به سه استان دیگر هم رسید

اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک به استان‌های جدید رسید؛ این خبری است که امروز مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی بیان کرد. این در حالی است که پیشتر استان هرمزگان، نخستین استان برای اجرای آزمایشی این طرح عنوان شده بود.
کد خبر: ۱۱۶۱۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴ 30 January 2023

کالابرگ به قیمت شهریور ۱۴۰۰ به سه استان دیگر هم رسید

به گزارش تابناک اقتصادی؛ ۲۸ دی ماه امسال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با تاکید بر اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در بستر شبکه ملی اعتبار در استان هرمزگان اجرایی شده است، از اجرای کامل در کشور تا پایان سال خبر داد و گفت: تاکنون حدود هزار فروشگاه در این استان به این سیستم مجهز شده اند. سید صولت مرتضوی، حذف یارانه نقدی و تبدیل آن به کالابرگ را منوط به استقبال مردم دانست و گفت: اگر استقبال خوب باشد، طرح استفاده از کارات یارانه جایگزین یارانه نقدی می‌شود.

طرح کالابرگ الکترونیک به عنوان یکی از تکالیف بودجه۱۴۰۱ در هفته‌های گذشته، آزمایشی در استان هرمزگان اجرا شده و حالا مدیر اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی گفته است: پس از اجرای آزمایشی در استان هرمزگان، این طرح از امروز در سه استان دیگر اجرایی می‌شود. وی افزود: استان‌های قزوین، گیلان و مرکزی سه استانی هستند که از امروز اجرای طرح آزمایشی کالابرگ الکترونیکی در آن‌ها آغاز می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استان‌های مورد نظر از مناطق محروم یا مرزی هستند، اظهار کرد: استان‌ها الزاماً محروم و مرزی نیستند، همچنان که استان هرمزگان، هم کیش و هم بشاگرد را شامل می‌شد. این مقام مسئول همچنین گفته است: در نظر داریم برخی استان‌ها که دارای فروشگاه‌ها و پایانه‌های فروشگاهی بسیار هستند، مشمول این طرح قرار گیرند.

سامانه «شما» بستری برای اجرای کالابرگ الکترونیک


شبکه ملی اعتبار که به اختصار با نام «شما» مدتی است در رسانه‌های مطرح شده، به گونه‌ای طراحی و در حال اجرای آزمایشی است تا شخص متقاضی استفاده از کالابرگ به جای یارانه نقدی، بتواند از طریق اپلیکیشن شما (شبکه ملی اعتبار) یک ماه زودتر، یارانه ماه بعد خودتان را خرج کند. یعنی به اعتبار مبلغ یارانه کل خانوار خود می‌توانید کالا‌های اعلامی طرح را خرید کند. این در حالی است که به گفته مسئولان در این حوزه، تضمین قیمت کالا‌های طرح برای اعضای شبکه ملی اعتبار از مزایای این طرح است.

مجری پروژه کالابرگ الکترونیکی نیز گفته است: دولت به منظور اعمال سیاست‌های حمایتی خود به بستر فنی مطمئن و فراگیر نیاز دارد؛ از این روی، جهت رفع این نیاز، شکل‌گیری شبکه ملی اعتبار در دستور کار دولت قرار گرفت و سامانه "شما" راه اندازی شد. سامانه شما (شبکه ملی اعتبار) بستری مناسب جهت مدیریت و اختصاص کلیه اعتبار‌های حمایتی بر اساس هر کد ملی است و در صورت تحقق کامل این سامانه، امکان‌های متعددی برای دولت فراهم می‌شود که در این مقطع یکی از کاربرد‌های این سامانه، اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی است.

ده کالا به قیمت شهریور ۱۴۰۰


همان طور که از ابتدا در قانون بودجه تاکید شده بود، دولت در صورت حذف ارز ترجیحی برای واردات کالا‌های اساسی، موظف است برای جبران زیان رفاه مصرف کننده در بخش کالا‌های اساسی، سازوکار اجرا و ارائه کالابرگ به نرخ پایان شهریور ۱۴۰۰ را فراهم کند. حال با گذشت چند ماه وعده از سوی دولت، سرانجام این راهکار نمایندگان در بستر سامانه "شما" به مرحله اجرای آزمایشی رسیده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز‌های پایانی دی ماه گفته بود: در طرح کالابرگ الکترونیک، خرید موادغذایی که ده قلم کالا و مشمول ارز ۴۲۰۰ بودند را در سبد کالا قیمت گذاری کردیم که پایه قیمت گذاری آن شهریور ۱۴۰۰ بود؛ بنابراین همان طور که وزیر رفاه اعلام کرده بود، در طرح کالابرگ الکترونیک ده قلم کالا به قیمت پایه شهریور ۱۴۰۰ به مشمولان دریافت یارانه تعلق خواهد گرفت. بررسی‌ها نشان می‌دهد، اجرای این طرح آزمایشی که در بستر شبکه ملی اعتبار مدتی است در استان هرمزگان آغاز شده است و کالا‌های «شیر، پنیر، ماست، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند، شکر و برنج» با شرایط زیر به متقاضیانی که در حال حاضر مشمول دریافت یارانه نقدی هستند، ارائه می‌شود.

در اجرای آزمایشی این طرح، مبلغ اعتبار کالابرگ الکترونیک، به میزان یارانه دریافتی خانوار است. هم اکنون خانواری که طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، حساب دریافت یارانه آن‌ها در استان هرمزگان افتتاح شده است، مشمول دریافت یارانه هستند. اعتبار به حساب بانکی واریز نمی‌شود. این اعتبار روی کدملی شارژ می‌شود. با استفاده از کلیه کارت‌های بانکی که متعلق به سرپرست خانوار است، قابلیت خرید وجود دارد. از سوی دیگر، اعتبار به سرپرست خانوار تخصیص داده شده است و از کلیه کارت‌های بانکی سرپرست خانوار قابلیت خرید وجود دارد. هرچند بر اساس اعلام سایت شبکه ملی اعتبار (شما) در آینده نزدیک این امکان فراهم خواهد شد تا سرپرست خانوار بتواند از طریق app شما، افراد دیگر خانواده را نیز معرفی کند تا با اجازه سرپرست، امکان استفاده توسط کلیه اعضای خانواده فراهم شود؛ بنابراین، با استفاده از کلیه کارت‌های بانکی که متعلق به سرپرست خانوار بوده و با مراجعه به فروشگاه‌های مجاز معرفی شده، شخص متقاضی استفاده از کالابرگ، می‌تواند از خرید اعتباری استفاده نماید و امکان این خرید اعتباری در چند مرحله وجود دارد.

ده قلم کالای اساسی زیر و سرانه مشخص برای هریک براساس گزارش کارآمدسازی نظام یارانه‌هاست که با هدف اعلام اولویت‌های اقلام غذایی به منظور تخصیص کالابرگ الکترونیکی توسط دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در تیرماه ۱۴۰۱ تهیه شده است.

میزان اعتبار تخصیصی به ازای سرانه هر قلم از کالا‌ها در جدول زیر از مابه‌التفاوت قیمت فروش مصوب (دی۱۴۰۱) با قیمت مصوب شهریور ۱۴۰۰ (به استناد تکلیف بند س تبصره ۱ قانون بودجه ۱۴۰۱) بدست آمده است.

حین خرید اعتباری در کالابرگ الکترونیکی در شبکه ملی اعتبار شاید این سوال برای شما پیش بیاید که میزان محاسبه اعتبار هر کالا چقدر است یا کدام کالا‌ها دارای امکان خرید اعتباری هستند؟

در جدول زیر میزان و عنوان کالا‌های اعتباری را می‌بینید.

ردیف مشخصات کالا قیمت فروش مصوب هر واحد (ریال) سرانه

 

(گرم)

قیمت فروش مصوب سرانه (ریال) سهم پرداختی مردم (ریال) میزان اعتبار تخصیصی (ریال)
۱ شیر بطری یک لیتری کم چرب ۱۸۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰ ۵۴۰,۰۰۰ ۳۷۵,۰۰۰ ۱۶۵,۰۰۰
۲ پنیر یو اف ۴۰۰ گرمی ۳۷۰,۰۰۰ ۴۰۰ ۳۷۰,۰۰۰ ۱۷۰,۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰
۳ ماست دبه ۲.۵ کیلوگرمی کم چرب ۴۹۸,۰۰۰ ۲,۵۰۰ ۴۹۸,۰۰۰ ۲۱۰,۰۰۰ ۲۸۸,۰۰۰
۴ مرغ کشتار روز ۶۳۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰ ۱,۲۶۰,۰۰۰ ۶۰۰,۰۰۰ ۶۶۰,۰۰۰
۵ تخم مرغ کیلویی ۴۷۲,۰۰۰ ۱,۰۰۰ ۴۷۲,۰۰۰ ۱۵۰,۰۰۰ ۳۲۲,۰۰۰
۶ روغن مایع پخت و پز ۸۱۰ گرمی ۶۲۰,۰۰۰ ۸۱۰ ۶۲۰,۰۰۰ ۱۴۰,۰۰۰ ۴۸۰,۰۰۰
۷ ماکارونی ۷۰۰ گرمی رشته‌ای ۲۴۰,۰۰۰ ۷۰۰ ۲۴۰,۰۰۰ ۷۰,۰۰۰ ۱۷۰,۰۰۰
۸ قند شکسته فله‌ای ۲۰۰,۰۰۰ ۲۵۰ ۵۰,۰۰۰ ۲۱,۲۵۰ ۲۸,۷۵۰
۹ شکر سفید فله‌ای ۲۰۰,۰۰۰ ۲۵۰ ۵۰,۰۰۰ ۲۱,۲۵۰ ۲۸,۷۵۰
۱۰ برنج ۶۰۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰ ۱,۲۰۰,۰۰۰ ۶۰۰,۰۰۰ ۶۰۰,۰۰۰
جمع کل (ریال) ۵,۳۰۰,۰۰۰ ۲,۳۵۷,۵۰۰ ۲,۹۴۲,۵۰۰

جزئیات جدول نشان می‌دهد، در کالابرگ الکترونیک برای خانواری که مشمول دریافت یارانه نقدی ۳۰۰ هزار تومانی است، می‌تواند به گونه‌ای از اعتبار خود برای خرید ده قلم کالای فوق استفاده کند، به گونه‌ای که سقف مجموع قیمت این کالاها، در حال حاضر ۵۳۰ هزار تومان می‌شود که از این رقم، حدود ۳۰۰ هزار تومان (به طور دقیق‌تر ۲۹۴ هزار و ۲۵۰ تومان) به صورت اعتبار در نظر گرفته می‌شود و در نهایت، مبلغی که یک شخص بایستی پرداخت کند، حدود ۲۳۵ هزار تومان خواهد بود. این در حالی است که طبق اعلام شبکه ملی اعتبار، افراد می‌توانند از گروه کالایی اعلام شده و از هر نشان تجاری دلخواه، خرید خود را انجام دهند و در این طرح کالای خاصی ارایه نمی‌شود.

در این میان، طبق گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، انتخاب یک کالا در این مرحله کاملا اختیاری است و یک نفر می‌تواند اگر ضرورت داشت، برنج خرید کند و کل مبلغ اعتباریش را در این مرحله مقدماتی یک قلم کالا بخرد؛ بنابراین، مردم بر اساس نیاز خانوار، مقدار کمتر یا بیشتری از کالا‌های اساسی را به انتخاب خود و تا سقف میزان اعتبار خرید نمایند. همچنین خرید در طرح کالابرگ الکترونیکی همانند خرید‌های عادی هیچ هزینه و کارمزدی ندارد.

این در حالی است که به زودی امکان خرید از فروشگاه‌های مجازی که به سامانه "شما" متصل شده‌اند، فراهم می‌شود.

فروشندگان کدام صنف می‌توانند عضو کالابرگ شوند؟

به گفته مجری پروژه کالابرگ الکترونیکی، شرکت در این طرح برای فروشندگان اختیاری است. فروشندگان صنف خواربار، لبنیات، پروتئین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف می‌توانند با مراجعه به نرم افزار‌های بازار و مایکت یا از طریق درگاه الکترونیکی shoma.sfara.ir نسبت به نصب برنـامه کاربردی «شما» و ثبت نام از قسمت پنل فروشنده به این سامانه متصل شوند. حمید فرداد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: تسویه حساب و واریز مبالغ خرید‌های اعتباری (مابه‌التفاوت مبلغ پرداختی مردم با قیمت کالاها) مشابه تسویه با فروشندگان از طریق کارتخوان است و اتصال به این طرح کاملا رایگان بوده نیازی به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای توسط فروشندگان نیست.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۳۸
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
حالا مردم باید خوشحال باشند که برخی از مواد غذایی با سهمیه و کوپنی می شوند بزرگترین افتخار اقتصادی دولت برای مردم یک کشور ثروتمند با منابع خدا دادی فراوان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اون زمان که احمدی نژآد کپن حذف کرد همین شماها مسخره میکردید حالا دوبار یک جور دیگه مسخره می کنید معلوم نیست از کجا ها خط میگیرید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اشتباه همین است
ما کشور فقیری هستیم که کمی نفت و گاز داریم
اگر افغانی ها از کشور بروند اکثر بخش های کاری می خوابد.
خود شما چن درصد از جوانان کشور را اهل کار می بینی؟
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
در جنگ نیستیم
ولی در جنگیم
به دوران جنگ تحمیلی خوش آمدید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
حقوق و دستمزد با هزینه ها همخوانی ندارد و همپایه هم رشد نکرده و این وضعیت نابسمان به وجود آمده
مثلا بین اجاره یک واحد 80 متری 10 ساله با حقوق یک فرد حقوق بگیر باید یک تناسب را حتما رعایت کند در غیر این صورت هر دو سمت دچار مشکل و تنش می شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
سوالی دارم؟: چه کسی کوشت قصابی ها را می خرد؟
چه کسی این همه خودرو را می خرد؟
چرا مردم مرغ نخریدند ارزان شد و اگر گوشت نمی خرند چرا ارزان نشد؟
چرا قصابی ها خلوت نشدند
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
مردم تصمیم گیرنده نیستند
شما در بازار چرخ بزنید متوجه میشید مردم پول برای خرید ندارند
این دولت است که قیمت ها را مدیریت میکند
دولت از گوشت وارداتی هم مالیات میگیرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
هم اکنون 41 میلیون نفر شهروند آمریکایی آمریکایی از کوپن غذا استفاده می کنند.
چرا عده ای از در نظر گرفتن کالابرگ مواد غذایی در ایران انتقاد می کنند؟
پاسخ ها
حسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
فقط تو این مورد باید با آمریکا مقایسه بشیم تو سطح آسایش و رفاه و تورم مقایسه نشیم و اینکه سرانه مصرف گوشت و مرغ و سایر مواد غذایی تو آمریکا هم مثل اینجاست که به طور مثال هر نفر میتونه 98 گرم شیر در ماه استفاده کنه دوست عزیز و ناشناس انصاف هم خوب چیزیه اگر ندارید خجالت بکشید از مقایسه و حرف بی منطق خودتون
بهتر نیست یکم فکر کنید بعد ......
مهدی م
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
دلیلش اینه 20% اونها مجتاج کپن هستن ما با اذعان خودمون 80% یارانه می گیرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
تلویزیون فرانسه خبر از توزیع کوپن‌های غذایی با مبلغ 5‌، 20 و 30 یورویی برای شهروندان این کشور به منظور جبران کاهش قدرت خرید مردم به دلیل افزایش قیمت‌ها داده است. چرا برخی نمی‌گویند فرانسه هم به شرایط کوپن در دهه 60 ایران بازگشته است؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
بر فرض محال که راست میگی! چرا ایران نباید یکی از بهترین ها باشه و همیشه باید با بدترین وضعیت یه کشور دیگه مقایسه بشه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
بیش از نیمی از مردم سوئیس کوپن گوشت یخ زده میگیرن چرا مردم ایران نارضی اند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اروپا در صف خرید تخم مرغ با هم نزاع خیابانی دارن چرا ایرانی ها قدر این مسیولین را ندارن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
سرتاسر انگلیس گوشت قرمز از حقوق یک سال کارگر بیشتر شده و مردم جهت سیر وسلوک روزه داری میکنند اما در ایران...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
صدر اعظم المان و ریس جمهور فرانسه از استقبال مردم کشورشون نسبت به کوپن شگفت زده اند و این ابتکار را مدیون ایران هستند ولی امان از مردم نا مهربان که قدر این مسئولین کشور را نمیدانن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
دریافت کوپن در کشور فنلاند و دانمارک اجباری شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
آیا دولت این مقدار تشخیص را نیز ندارد که اگر قیمت کالا و محصولی در داخل بالا رفت و عامه مردم قدرت خرید آن را نداشتند جلوی صادرات آن محصول را بگیرد و بتواند بازار را کنترل کند؟
پاسخ ها
محسن
| Belgium |
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
دولت برای کسر بودجه تو را هم صادر می کند ان که مواد غذایی است؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
از ابتدای ریاست جمهوری آقای رئیسی تا الان قیمت ارزاق چند برابر شده است. قشر محروم جامعه با این فشار گرانی و تورم چه بکند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
وزارت جهاد کشاورزی اگر جهادی عمل می‌کرد امروز کشور با بحران گوشت مواجه نمی‌شد. بی‌توجهی مسئولان باعث تعطیلی واحدهای تولید گوشت مرغوب و مقرون به صرفه مثل شترمرغ و... در کشور شد آنها با کمترین علوفه بیشترین تولید گوشت قرمز را داشتند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
یک سوال .... این ۵۳۰ هزار تومن جنس برای یکنفر هست یا برای کل خانوار هست؟.این قضیه رو روشن کنید ، دو زاری مون بیوفته.ضمنا اگه یک خانوار مثلا چهار نفره به اندازه چهار تا سیصد تومن خرید کنه مثلا یک و دویست برنج بخره دیگه نباید از جیب پول بده؟؟یعنی همه مبلغ از یارانه اون ماهش کم میشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اون 530 برای یک نفر هست که البته حدود 230 رو خود شخص باید بده که میشه همون 300 تومن یارانه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اگه تخم مرغا و... تاریخ گذشته باشن چی؟ چرا از سبد کالای روحانی درس نمیگیرین؟ فقط شده‌ایم ملت صف برای اجناس مونده عمده فروشها
خخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اگه مردم استقبال هم نکنند شما هر کاری بخواهید انجام میدهید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
مشکل مردم مگه فقط خوردوخوراک هست مسکن چه ربطی به دولاروسکه وغیره داره چراصابخونه که تادیروزمنزل اجاره میداد۲۰ میلیون پول پیش ماهیانه۱میلیون تومن الان همون خونه۱۰۰میلیون پول پیش ماهیانه۴میلیون تومن فکری به حال این وضعیت کنند نه فقط وعده وعیدمردم روبایه کالابرگ دروغین سرگرم کردن چرا میگم دروغین از وقتی که پیامک برای من اومده تاالان۱۰باررفتم فروشگاه میگه نه به ما چیزی نگفتن بعدتوتلوزیون الکی تبلیغ میکنید
حرفم به اون دوست گرامی بله افغانی بره کشورش راه جوونای این مملکت برای کاربازمیشه الان میرن افغانی میارن چون نصف قیمت یه ایرانی میگیره معلومه که برای یه صاحبکاربصرفه هست کارگر افغانی بایدبومی سازی بشه هرکی توکشورخودش و هرکی توشهرخودش نه اینکه تهرانی بره شیرازشیرازی بره بندروبندری بره اصفهان
مطمعنم هیچکی وطنشوبادنیاعوض نمیکنه ولی قبول کنیم افغانی داره ارباب ایرانی میشه
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
گدا پروری به شیوه ایرانی وریسی
ناشناس
|
United States of America
|
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
کالابرگ الکترونیک، در واقع قطع محترمانه یارانه نقدی هست.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
مردم خودشون رو برای توی صف وایستادن آماده کنند. با درایت مثال‌زدنی مسئولین، به هر ایرانی چند تا دونه برنج، یک نصف تخم‌مرغ، یک نصف لیوان شیر و چند قطره روغن می‌رسد. توی صف شلوغ نکنید.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
همش دروغه و به هیچ‌وجه دولت نمی‌تونه قیمت کالاها را با قیمت شهریور ۱۴۰۰ تأمین کنه. عملاً بعد از یک مدت، میان میگن که قیمت‌‌ها را آزاد باید پرداخت کنید و یارانه کالابرگی مردم پوچ میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
کوپن و صدقه واسه ملتی که پر از منابع و معادن هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
این افرادی که از قیمتها و وضعیت اقتصادی سایر کشورها اطلاع دارند مثل اینکه یک هفته در میون در آن کشور ها میرن و زندگی میکنند. خواهشا ادرس دقیق بدهید.
جواد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اين اقلام كه ليست شده حداقل با15درصد زير قيمت تو بازار به وفور يافت ميشه و راحت ميشه زير قيمت خريد
كوپن بشه دولت15درصد گرونتر و جنس نامرغوب و بدون حق انتخاب مجبور به خريدى
همين رويه واريز نقدى بسيار مطلوب تر از كالابرگه اگه مسوولان فهم و درک داشته باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
فقط یک کلام: خجالت بکشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
واقعا که
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
احساس بدیه آنگاه به زمان جنگ برگشتیم خدا خودش بحالمان رحم کند م ۳۷/۵ درصد افزایش ایش داشتیم کارمندان دولت اخیرا ۹۰ درصد به حقوق شان اضافه شد ۴۲ د صد کسری دا ریم از کجا بیاریم در کنار آنها زندگی کنیم تبعیض نیست
ابوالفضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
خنده داره ،برید از کشورهای خارجی یاد بگیرید چجوری یارانه میدن؟نه یارانه ای که بعد گذشت یه قرن از طرح اولیه هنوزم با یکصدم تورم پیش نرفته..مجبورین اخه ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
مدیران دارند خدمت می کنند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار