بازدید 21887
با سیصد و سی و هفتمین روز از حمله روسیه به اوکراین

لابی گسترده برای ارسال جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین/ درخواست اوکراین از آلمان برای ارسال زیردریایی به جنگ

سیصد و سی و هفتمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۱۶۱۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰ 29 January 2023

لابی گسترده برای ارسال جنگنده های اف-16 به اوکراین

بین الملل تابناک: سیصد و سی و هفتمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

کی‌یف: ناتو در نشست بعدی درباره ارسال جنگنده به اوکراین تصمیم می‌گیرد
۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۳۴

«یوری ایگنات» سخنگوی نیروی هوایی اوکراین روز یکشنبه از زمان احتمالی موافقت ناتو برای ارسال جنگنده به اوکراین خبر داد.

وی در ادامه سخنانش گفت: «کی‌یف انتظار دارد که در نشست بعدی وزیران دفاع ناتو در رامشتین آلمان، شرکای کی‌یف درباره تامین جنگنده به اوکراین تصمیم گیری کنند».

کرملین: پوتین آماده گفت‌وگو با شولتز است
۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۳۳

سخنگوی کرملین روز یکشنبه گفت که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه آماده تماس با «اولاف شولتز»، صدراعظم آلمان است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با اشاره به این موضوع گفت که تاکنون هیچ تماس تلفنی با او شولتز ریزی نشده است. پسکوف گفت که پوتین آماده تماس‌ است.

آلمان در روزهای گذشته اعلام کرد که ۱۴ تانک «لئوپارد- ۲» خود را به کی‌یف خواهد فرستاد، اقدامی که خشم کرملین را به همراه داشت.

این در حالی است که روزنامه «برلین تاگس اشپیگل» روز یکشنبه به نقل از شولتز نوشت: «من نیز دوباره با پوتین صحبت خواهم کرد زیرا صحبت کردن ضروری است.»

شولتز در این مصاحبه گفت: «وظیفه پوتین است که نیروهایش را از اوکراین خارج کند تا به این جنگ هولناک و بی‌معنا پایان دهد که تاکنون جان صدها هزار نفر را به گرفته است.»

پوتین و شولتز آخرین بار اوایل دسامبر با یکدیگر تلفنی صحبت کردند. پوتین در آن زمان گفت که خط آلمان و غرب در مورد اوکراین «مخرب» است و از برلین خواست در رویکرد خود تجدید نظر کند.

بر اساس گزارش موسسه «کیل»، آلمان پس از ایالات متحده، دومین کشور بزرگ کمک کننده سخت افزار نظامی به اوکراین و بالاتر از دیگر قدرت‌های اروپایی مانند فرانسه و انگلیس است.

مسکو اقدامات خود را «عملیات نظامی ویژه» برای دفع تجاوز غرب می‌داند. کی‌یف می‌گوید مذاکرات صلح تنها در صورتی امکان‌پذیر است که روسیه حملات خود را متوقف کند و همه نیروها را از خاک اوکراین خارج کند.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در مقاله‌ای تحلیلی تحت عنوان «تانک‌ها به تنهایی نمی‌توانند روند جنگ اوکراین را معکوس کنند»، نوشت تانک‌های ناتو راه‌حل معجزه‌آسا نیستند که به کی‌یف اجازه می‌دهد پیروز جنگ شود. اما ارتش آمریکا یکبار دیگر تلاش خواهد کرد ارتش اوکراین را بازسازی کند تا شانس کی‌یف برای شکستن دفاع محکم روسیه را تقویت نماید.

درخواست اوکراین از آلمان برای ارسال زیردریایی به جنگ
۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۳۲

در میانه جنجال‌ها برای وادار کردن آلمان به ارسال تانک‌های «لئوپارد 2» به اوکراین برای نبرد با روسیه، «آندریج ملنیک» سفیر اوکراین در آلمان خواستار زیردریایی‌های آلمانی برای نبرد با روسیه شده است.

وی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، در این خصوص نوشت: «سلام بچه‌ها، می‌دانم که یک طوفان شدید جدید در انتظارم است اما یک ایده خلاقانه دیگر دارم. آلمان (شرکت تیسن کروپ) یکی از بهترین زیردریایی‌های جهان "اچ دی دابلیو کلاس 212A" را تولید می‌کند. ارتش آلمان 6 زیردریایی "او-بوت" از این مدل را دارد. به چه دلیل یکی از آن‌ها را به اوکراین نمی‌فرستد؟ آن‌وقت ما می‌توانیم با اقتدار ناوگان روسیه را از دریای سیاه بیرون کنیم».

این دیپلمات اوکراینی در حالی چنین درخواستی را مطرح کرده است که کشورهای غربی به خصوص ایالات متحده آمریکا در حال اعمال فشار به آلمان هستند تا تانک‌های لئوپارد را برای نبرد با روسیه به اوکراین ارسال کند.

با اینحال، گزارش‌ها نشان می‌دهد که برلین نگران است که این کمک‌های یکجانبه به کی‌یف با اقدامات تلافی‌جویانه روسیه مواجه شود.

لابی گسترده برای ارسال جنگنده های اف-۱۶ به اوکراین

نشریه آمریکایی «پولیتیکو» شنبه (۲۸ ژانویه) به نقل از منابعی گزارش داد، مقام‌های آمریکایی بی سر و صدا به وزارت دفاع فشار می‌آورند که برای ارسال جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین چراغ سبز نشان دهد. تاکنون به رغم درخواست‌های مکرر اوکراین، هیچ کشوری هواپیماهای جنگی مدرن ساخت غرب برای کی‌یف ارسال نکرده است.

به گفته یک مقام پنتاگون و دو منبع دیگر آشنا به موضوع که با این رسانه آمریکایی مصاحبه کردند، کارزار داخل وزارت دفاع آمریکا برای ارسال هواپیما به اوکراین شتاب گرفته است. طبق این گزارش، خوشبینی تا حدی در پی تصمیم اخیر برای ارسال تانک‌های آبرامز ام۱ و سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت به کی‌یف افزایش یافته است.

یک مقام ارشد پنتاگون در اشاره به ارسال بالقوه اف-۱۶ به اوکراین، ضمن بیان این که هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده، گفت «فکر نمی‌کنم ما مخالف باشیم.» وی افزود :کی‌یف هنوز بر ارائه جنگنده به عنوان اولویت اصلی اصرار نکرده و توضیح داد آمریکا بر کمک به اوکراین برای رفع نیازهای فوری آن متمرکز است.

یک منبع پولیتیکو گفت: ممکن است چند هفته طول بکشد تا آمریکا درباره ارسال جنگنده‌های خود به اوکراین یا تایید صادرات مجدد اف-۱۶ از سایر کشورها تصمیم بگیرد.

بعد از موافقت آمریکا و آلمان با ارائه به ترتیب ۳۱ تانک آبرامز و ۱۴ تانک لئوپارد به اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین درخواست‌های خود برای موشک دوربرد و جت‌های جنگنده را دوچندان کرد.

در حالی که آلمان اعلام کرده هواپیمای جنگی در اختیار اوکراین قرار نخواهد داد، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت، واشنگتن در حال مذاکره دائمی با کی‌یف درباره توانایی‌های نظامی آن است. این نخستین بار نیست که کی‌یف چنین درخواستی را مطرح کرده اما چیزی برای اعلام در این خصوص ندارد.

کشورهای غربی از آغاز جنگ اوکراین، در حال ارائه حمایت‌های همه‌جانبه تسلیحاتی به کی‌یف و تشدید فشارها علیه مسکو هستند و این روند همچنان ادامه دارد. روسیه در پی اعلام تصمیم واشنگتن و برلین برای ارسال تانک به اوکراین هشدار داده‌ که این تانک‌ها مانند سایر تسلیحاتی ارسالی ناتو در آتش نیروهای ارتش روسیه خواهد سوخت و بارها گفته که این اقدامات به معنای مشارکت مستقیم در جنگ علیه مسکو است.

«دیمیتری مدودوف» معاون شورای امنیت روسیه شنبه (۲۸ ژانویه) در انتقاد از ارسال گسترده سلاح به اوکراین برای مقابله با ارتش روسیه اظهار داشت: برخی وزیران دفاع از جمله وزیر دفاع ایتالیا، عرضه خودروهای زرهی و سایر سلاح‌ به اوکراین را راهی برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم دانسته‌اند. آن‌ها می‌گویند تمام تسلیحاتی که ناتو دارد، باید هم اکنون در اختیار کی‌یف قرار گیرد؛ از جمله جنگنده‌ها و صدها تانک و سامانه‌های موشکی دوربرد. این تنها راه برای سد راه روسیه و جلوگیری از جنگ جهانی است.

وی ادامه داد: اول اینکه حفاظت از اوکراین، که هیچکس در اروپا به آن نیاز ندارد، دنیای قدیمی را از مجازات نجات نخواهد داد. دوم آنکه اگر جنگ جهانی سوم شروع شود، نه روی تانک و نه حتی جنگنده‌ها نمی‌توان حساب کرد. پس به یقین همه چیز نابود خواهد شد.

«ویاچسلاو ولودین» رئیس دومای دولتی روسیه نیز گفته، ارسال تسلیحات به اوکراین توسط ایالات متحده و ناتو برای حملات به روسیه به استفاده تلافی‌جویانه از تسلیحات قدرتمندتر منجر می‌شود.

مقام نظامی ناتو: آماده مقابله با روسیه هستیم

رئیس کمیته نظامی ناتو گفت، این ائتلاف تحت رهبری آمریکا آماده "مقابله مستقیم" با روسیه است.

به گزارش خبرگزاری تاس، راب بائر، رئیس کمیته نظامی ناتو طی مصاحبه‌ای با تلویزیون پرتغالی آرتی‌پی عنوان داشت: ما آماده هستیم. اگر روسیه از خط قرمز عبور و به یکی از کشورهای عضو ناتو حمله کند، در این صورت این ائتلاف پاسخ خواهد داد.

وی افزود: ناتو باید آماده باشد، زیرا در حال حاضر روسیه ابتکارات و نقشه‌های نظامی دارد. این واقعیت که دشمن شما تسلیحات بهتری دارد، مشکل دشمن نیست بلکه مشکل خود شماست.

خبرنگاران طی این مصاحبه مساله "جنگ اقتصادی در دوران صلح" را مطرح کردند؛ اما با این حال راب بائر اذعان داشت که چنین روندی دشوار خواهد بود.

همچنین ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز پنجشنبه ضمن ادعای اینکه احتمالا روسیه حملات جدیدی علیه اوکراین انجام خواهد داد، گفت که افزایش حمایت‌های نظامی از کی‌یف مهم است.

پس از این اظهارات، وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور حملات گسترده موشکی و پهپادی را به اوکراین، به ویژه علیه تسلیحات و مهماتی که از کشورهای ناتو وارد شده‌اند، انجام دادند.

 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
مقام نظامی ناتو: آماده مقابله با روسیه هستیم
بدبختا جرات دارید یه گلوله به خاک روسیه شلیک کنید، 6000 تا کلاهک اتمی داره، 100 تاش برای نابودی کل اروپا و آمریکا کافیه، اگرچه خودشم به طور کامل نابود میشه
ولی به هر حال شماهم از کره زمین محو میشید
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
خوشبختانه مسئولین اروپا مثل شما فکر نمی‌کنند برای همین
هم پیشرفته ترین کشورهای دنیا رو دارند. البته زور روسیه رو هم دیدیم تو این جنگ بندگان خدا بنزین برای تانک ندارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
زلنسکی دلقک زمانیکه به کنگره آمریکا دعوت شده بوداونجابهش یاد دادن که ازناتو درخواست تانک وجنگنده بکنه. اینهاهمه برنامه ریزی شده هست که امریکای خبیث مجری اونهاست. بالاخره پول خوبی به شرکتهای تسلیحاتی سرازیرمیشه. لعنت برامریکا وناتو
هموطن
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
سلام من موندم توچراسنگ روسیه رابه سینه میزنی همین روسیه که به کشورتوآب وخاک تو تجاوزکرد.
روس داغون
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
اصلا جرات زدن موشک اتمی ندارد در ثانی بزنه سیستم تاد رهگیری و نابود میکنه. فعلا جلوی یه کشور زاغارت زاییده. اگر زودتر صلح نکنند بعید نیست اوکراین تا مسکو پیش روی بکنه. شرقگدایی بد دردیست
عضطالله
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
دکتر با این تفسیر جنابعالی فکر کردی پس کشورهای غربی ببوگلابی هستند ؟ خوب روسیه بمب اتم بزنه امریکا هم خواهد زد اوتوقت شما سرنوشت مملکت ما رو مشخص نکردی که بشین بابا اراجیف نباف هیچ کدام از کشورهای اتمی جرات همچنین غلطی رو ندارند
نوشته
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
غربزدگی بدتر
افشین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
روسیه و غرب در اوکراین مشغول جنگ هستند یک عده به جای فکر کردن برای استفاده تحلیل می‌کنند که کدام یکی قوی‌تر است و ابراز خوشحالی می‌کنند. کمی واقع بین باشید و تحلیل آبکی ندهید هر کس در کار خودش که تخصص دارد لطفن اظهار نظر کند.
عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
ما نفهمیدیم به روسیه چه ربطی داره اوکراین بخواد شریک آمریکا بشه؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
بخش کسترده ای از اوکراین روس تبار بودن و این کشور متحد روسیه بود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
یعنی تونفهمیدی این جنگ بخاطراین هست که پای کثیف ناتو رو تومنطقه که روسیه قراردارد میخواد قطع کنه ولی دولت غربگرایی اکراین میخواد ناتو تامرز های روسیه نفوذ داشته باشه.که البته واسه روسیه خوشایند نیست. حق داره. ایران هم بیزاره ازناتو واسرائیل که نزدیک مرزهاش لانه کردن. آذربایجان یک نمونه اش.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
و ما هم نفهمیدیم به امریکا چه ربطی داره که با گسترش ناتو به سمت شرق،روسیه را تحریک میکنه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
ایا امریکا می ذاره مکزیک و کوبا شریک روسیه بشن؟
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
بچه پررو به این میگن،.
با هزار کلک تانک گرفت از آلمان، حالا همپگه زیردریایی هم میخام. لابد فردای زیردریایی گرفتن هم میگه بیزحمت بمب اتمی هم بهم بدین.

بعدش هم میگه دیدید، چون هیچ کمکی نکردین، پوتین اوکراین را نابود کرد! خداییش سنگ‌پا از رو رفت ولیاین بچه پررو نه!
پاسخ ها
ارومیه
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
منم ایم قضیه رو درک نمیکنم که احداث کریدور زنکه زور چه ربطی به ما داره؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
مرگ بر پوتین دیوانه
محمد فقیه نوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
آینده این جنگ مشخص نیست ولی ویرانی یک کشور را به چشم می‌بینیم و متاسفانه اون کشور اوکراین است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
نابودی نئونازیهای داعشی نزدیک هست. البته یک بمب اتمی به مقیاس کوچک علاجه کاره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اوکراین قربانی جنگ امریکا با روسیه شد.دقیقا...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
چه عجب یه نظر منصفانه ازت دیدیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
ویرانی دو کشور نه یک کشور. هم کشور متجاوز هم کشور مورد تجاوز .البته پوتین احمق کمک کرد آمریکایی‌ها به هدفشون که نابودی قدرت روسیه بود. برسند.روسیه اوکراین رو نابود میکنه و غرب و آمریکا هم روسیه رو
محمد فقیه نوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
نظر منصفانه دادم ولی چند تا منفی خودم همیشه حرف حق منفی زیاد داره برای من منفی یا مثبت مهم نیست رسالت خود را ادامه میدم و مانع از جنگ جهانی میشم که به ضرر همه ماست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
طبق منشور ملل متحد هرگونه کمک به کشوری که مورد تجاوز قرارگرفته دفاع جمعی مشروع میباشد
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
روسیه با پیشروی های غیرقانونی ناتو به سمت مرزهایش مورد تهدید. و تجاوز قرار. گرفته بود. حماقت بود. که بیش از این صبر. کنند.
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
وای بر من
وای بر تو
وای بر او
وای بر ما
وای بر شما
وای و وای و وای... بر ایشان@
ا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
مرگ بر امریکا. باعث و بانی تمام بدبختیهای دنیا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
اوکراین یه تنه گند زد به اروپا رفت..همه رو آلوده کرد..خاک تو سر اروپا که شده بازیچه دست یه جوجه یهودی کمدین
کرامت سلیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
در اینده ای نزدیک ، شهرهای مهم روسیه از جمله مسکو توسط موشک و هواپیما مورد حمله قرار خواهد گرفت و روسیه هم نمی تواند هیچ عکس العملی نشان د هد و تلافی کند. فقط یک مشکل حل نخواهد شد و ان هم اینکه با بمباران شهرهای روسیه و ناتوانی روسیه در مقابل حمله به شهرهایش، باز هم رسانه ها سلاح هسته ای را باور خواهند داشت و باز هم به انتشار اخبار بیهوده در مورد سلاح هسته ای و موضوع برجام ادامه خواهند داد.
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
روسیه عامل مرگ صد ها هزار نفر در اوکراین،علت وعامل اصلی جنگ خود روسیه است،نه موضوع دیگه ای،اونا فقط میخوان مردم بدبخت لوهانسک و دونتسک،سپری برای روسیه باشند ،گوشت جلو توپ روسیه باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
پوتین ترسیده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
جنگ ویرانگری در پیش است. روسیه ایران را با خود به گرداب جنگ می برد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
ارسال این حجم گسترده سلاح به اوکراین موجب شکست روسیه خواهد شد بخصوص که این سلاحها از جنگنده F16 تا تانک لئوپارد و حالا هم در خواست زیردریایی پیشرفته همه گویای تهاجم به روسیه است
پاسخ ها
ارومیه
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
دندانهای این خرص قطبی رو باید کشید.اگه مجال پیدا کنه ترکمنچای دیگه ای رو به ما تحمیل میکنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
پیروزی در جنگ به پیشرفته بودن سلاح نیست وگرنه کچیت یک روزه توسط صدام اشغال نمیشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
اوکراین قربانی سیاست‌های پیوستن زلنسکی به اتحاد اروپا ناتور وزیر پا گذاشتن حریم مرزی روسیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
ویرانی اوکرایان و بد بختی اقتصادی و عقب افتادگی بیشتر برای روسیه پیروز میدان کیست ؟ اگر عقلی در سر پوتین باشد جلوی ضرر را باید بگیرد
فریدون محمدی
|
United States of America
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
ناتو بیاید اکراین مثل اینکه رفته تو روسیه برای این خاطر روسیه هرگز نمی خواهد همسایه هایش عضو ناتو بشوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
نظر دادن کاری از پیش نمی برد لعنت بر سیاست مداران کشورهای بزرگ
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
شماکه میگیدروسیه بمب اتم داره اعضاناتوهم مثل فرانسه،انگلستان،آمریکاهم بمب اتم دارندپس اگرروسیه غلطی کنه وازبمب اتم استفاده کنه درواقع گورخودش روهم کنده.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
این اکراین هم خیلی پروو.ازهمه تانک واسلحه وپهپاد گرفته بازم میخواد زیردریایی بگیره ..همش هم انبارمیکنن تو انبارهاشون ..بدبخت المان وفرانسه وبقیه کشوهابجز امریکا که ککشم نمیگزه ..حقتونه بازم به اکراین بی عرضه که هیچی از خودش نداره کمک کنید بجای برقراری صلح
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
تو اخبار یود که اکثرش و تو بازار سیاه فروختن به گروهک . های تروریستی.
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
لعنت ب روسیه و پوتین . شک نکنید روسیه شکست میخوره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
باشه :)))
محمد
|
United States of America
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
این نامرد خیلی اعتمادبه سقف داره،دیگه داره خیلی قیف میگیره وداره دستور و سفارش میده نمیدونه کار آمریکا که باهاش تمام شد،سرش رو میکنه زیرآب
پاسخ ها
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
نه سرش رو زیر اب میکنند نداریم ،اون پوتین که مادام عمر حکومت میکنه،بعد جنگ زلنسکی دوره ریاست تمام میشه،و کنار میره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
هیچ سیاستمداری تویه جنگ کشته نمیشه فقط ملت فقیر و بدبخت گشته میشه قانون دنیا اینجوریه
عدالت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
غرب و آمریکا می خواهن سلاح هاشون بفروشن بعد پوتین همه اونور نابود می کنی روز پنج شنبه معلوم میشه ساعت ۶ صبح آماده تمام اوکراین زمین به هوا نابود کنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
اگه روسیه ۶۰۰۰ کلاهک اتمی داره .اروپا و امریکا ۱۱۰۰۰ کلاهک اتمی داره .روسیه با خاک یکسان میشه .
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
مطمئنم اگه جنگ روسیه و اوکراین به جنگ مستقیم روسیه و غرب منتهی بشه که با این اتفاقا مطمئنم میشه حتما، ۱۰۰ درصد از خاک ترکیه بخشی سربازاشونو یهویی میارن تو آذربایجان و ارمنستان( شاید به بهونه جلوگیری از درگیری احتمالی ) بعد به مرور میان سراغ ایران که خیلی تلاش دارن متحد روسیه نشون بدن. طالبان که شک ندارم با امریکا دست به یکیه و رفتن امریکا از افغانستان و باقی گذاشتن سلاح هاش تو افغانستان بی دلیل نبود احتمالا از شرق بما حمله کنه که صد در صد محتمله چون به تازگی طالبان از نقشه جدید خاک افغانستان رو نمایی کرده و تو گوگل سرچش کنید میفهمید حرفمو! این وسط کشور های عربی مثل عربستان هم تا جایی که بتونن زهرشونو میریزن و نباید دست کم بگیریمشون همونطور که روسیه اوکراین رو دست کم گرفت...
پایگاه های امریکا که برچیده نشدن و پایگاه اسرائیل تو جمهوری اذربایجان هم که هست.
فکر میکنید چند وقت پیش نشست کشور های عربی متحد امریکا برای چی بود؟ شاید چیزایی که تو متنم بخونید رو خیلی بعید تصور کنید ولی مطمئن باشید این همه تدارک از سال ها پیش بی دلیل نبوده همونطور که از مدت ها قبل برای روسیه تو اوکراین برنامه چیده بودن. فکر میکنید داعش از مدت ها قبل برای چی کشور های مسلمان و عربی رو تضعیفشون کرد برای اینکه ایران ارتش چند میلیونی نداشته باشه.
مطمئنم بعدا چین رو هم با مریضی جدید همونطور که کرونارو امتحان کردن و نقشه های دیگه مثل درگیری با هند تا حدود زیادی از پا در میارن...
فعلا دارن ارتش روسیه رو تا جای ممکن بواسطه اوکراین و شاید بعدا لهستان و چند کشور اروپایی تحلیل میبرن که روسیه از نظر قوای ارتش شانسی نداشته باشه و در نهایت اگر هم از بمب هسته ای استفاده کرد پاسخ متقابل میگیره. کره شمالی هم که اخیرا با کره جنوبی درگیره و چون خیلی به هم نزدیکن و کوچیک هستن، کره شمالی نمیتونه از بمب اتم استفاده کنه و امریکا تو کره جنوبی تازه پایگاه مرموزی زده که میگه برای ناسا هست اما معلوم نیست برای چیه.
با کارایی که غرب تو کل دنیا بخصوص اوکراین علیه روسیه کرده مشخصه که جنگ جهانی اجتناب ناپذیره و احتمالا با کم شدن سرما در فرودین ماه مصادف با اوریل و حمله اتمی روسیه به اوکراین شروع بشه و مطمئنا بعدش دخالت غرب و جنگ جهانی که احتمالا تو بهار یا تابستون پیش رو باید منتظرش باشیم. که در اونصورت بیشتر از هیجان جنگ روسیه و اوکراین نگران ایرانم.
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
بایدم زلنسکی همچین بودجه ای رو برای خرید پهپاد اختصاص بده چون پهپاداش تو روسیه موفق بودن و خیلی جاهارو با موفیقت بمب بارون کردن و روسیه نتونسته شکارشون کنه خبر جدیدش هم اومده که دوباره تو خاک روسیه حمله پهپادی موفق شده بدون کوچکترین شناسایی و واکنش ضد هوایی روسیه.
از طرفی تو اصفهان هم حمله شده با پهپاد و نتونستن بزننش میگن ریز پرنده بوده...
مشخصه پهپاد های پیشرفته امریکا و غرب در تور سامانه های ضد هوایی ایران و روسیه گیر نمیوفتن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
بدبخت اکراین بینوا اکراین گوشت قربانی اکراین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
یکی از اخباری که رسانه های فرانسوی چند هفته پیش مطرح کردند و رسانه های بزرگ بهش نپرداختند خبر کشف ویلای آقای زلنسکی در ایتالیا بود. ظاهرا یکی از پولدارهای معروف برای تعطیلات کریسمس یک ویلای چند میلیون دلاری رو در جنوب ایتالیا اجاره می کنه و موقع امضای قرارداد متوجه می شه که مالک ویلا زلنسکی رییس جمهور اکراین هست و به خبرنگارها اطلاع می ده و در نهایت کاشف به عمل می آد که تاریخ خرید ویلا طی سال اخیر بوده یعنی بعد از شروع جنگ... دنیا همینه دوستان مردم معمولی آواره و پناهنده و زیر بمب و موشک ، سران کشورها در حال سود بردن از جنگ خدا می دونه چقدر از کمک کشورها صرف خرید امثال این ویلا شده
احمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
متاسفانه کشور من همیشه در طرف شکست خورده ی جنگ قرار می گیرد. نمونه اش جنگ های جهانی اول و دوم و نمونه ی """"""اخیر جنگ روسیه با جهان!!!"""""""""
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
و جنگ هشت ساله که جز ویرانی و اینهمه زیان اقتصادی خسارت بار به کشور چیز دیگری نداشت .
ناشناس
| United States of America |
۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
البته قبل جنگ غربگداها رو می فرستیم خط مقدم تا به اربابشون خوشامد بگن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
ایران در هر دو جنگ جهانی بی طرف بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
حتی حزب کمونیست چین هم عاقل است و خود را وارد تنشهای بی پایان نمیکند .

وقتی شوروی سقوط کرد . حداقل 10 سال بود که از درون دچار اضمحلال شده بود و این چند تا پیر کمونیست روسیه که خیال میکنند شوروی را میشود احیا کرد به زباله دان تاریخ افکنده خواهند شد ..
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
آلمان ها ظاهر دارند انتقام پدرانشان را ازطریق اکراین ازروسیه میگیرند...
محمد فقیه نوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
وقتی جنگ جنگ جهانی شد و وقتی دوباره کشورمان اشغال نظامی شد آنوقت نه مثبت دهنده ای باقی می ماند نه منفی دهنده ای دوستان کلاه خودتان را قاضی کنید آیا اوکراین ویران نشده آیا مردم آن آواره نشده آیا دنیا در آستانه جنگ قرار نداره بجای تفکر گلوبالیستی یا چپی بفکر منافع ایران باشید دوست عزیز از کانادا همه مثل شما از چند سال قبل از ایران خارج نشدن بخاطر سهمیه بازی در ایران احتمالا به شما کار ندادند ولی ما مردم ایران باید دوباره یک جنگ تحمیلی دیگر را تحمل کنیم یا یک جنگ جهانی دیگر آیا آمریکا می‌زاره ایران مثل زمان شاه قدرتمند باشه آیا روسیه می‌زاره ایران قدرتمند باشه ما اشتباه کردیم به روسیه پهباد دادیم ولی تهدید جمهوری آذربایجان در نزدیکی ایران از تهدید طالبان خطرناک تر است هر کشوری یک دوران اوج دارد و یک دوران افول متاسفانه ما در دوران افول هستیم به چند دلیل معتقدم که نه آمریکا و نه اروپا مایل به شکست روسیه نیستند اول از طرف آمریکا میگم وجود یک کشور گشنه کشور گشایی مثل روسیه در اروپا باعث نفوذ آمریکا بر اروپا میشه و کلی سود مالی نظامی از این کار میگیره با سازمان هایی مثل ناتو می‌تونه اهرم فشار باشد بر اروپا و حالا از نظر اروپایی ها میگم برای اینکه اروپا مستعمره آمریکا نشه همیشه نیاز به روسیه دارند وجود گاز روسیه نه از سر وابستگی بلکه اهرم فشار برای باج خواهی از آمریکا است اگر روسیه تضعیف بشه روسیه جدیدی می‌سازند مهم این چرخه است که باید باقی بماند هر کشوری برای منافع خود می‌جنگد نه منافع دیگران اتفاقا اگر روسیه در اروپا قدرتمند نباشد اروپایی ها باهم می‌جنگند ولی اگر روسیه که دشمن مشترک است باقی بماند بنفع امنیت اروپا است بدون روسیه دیر یا زود اروپایی ها به روی هم اسلحه می‌کشند این حقیقت است چه طوری در دو جنگ جهانی قبلی بر سر چی باهم جنگیدن اروپا وابسته به آمریکا یا روسیه نیست اتفاقا مستقل است بر خلاف نظر سیاستمداران ایرانی پس اروپا برای استقلال خود نمی‌گذارد روسیه شکست بخورد پس چرا به اوکراین کمک می‌کنند یک دلیل دارد و آن این است که به روسیه و آمریکا بفهمانند که ما هم هستیم دقت کردید که این کمک ها به پیروزی اوکراین کمکی نکرده است روسیه در نهایت پیروز این جنگ است ولی با خسارت زیاد چین تهدید جدی برای اروپا و آمریکا است نه روسیه روسیه اتفاقا از خودشان است ولی چین نه پس بجای شعارهای توخالی گلوبالیستی و چیز دیگه منطقی حرف بزنید و یک دلیل دیگر اگر واقعاً ایران را دوست دارید بدانید برای پیشرفت ایران نیاز به روابط دوستانه هم با روسیه و هم با آمریکا داریم هر کدام قوی تر از دیگری باشد به ضرر ماست پس توازن جهانی نباید بهم بخورد سایت محترم تابناک لطفاً بی کم کاست چاپ کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
برای برقرار توازن قوا لازم است که خیال نظم نوین آمریکایی بترکد و شاخ انگلوآمریکن در اروپا شکسته شود .
ارشیا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
هر جنگی بشه در آینده نزدیک دودش در چشم ایران میره.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۳
اینها به بهانه کمک به اوکراین دارن تمام تجهیزات مورد نیاز برای یک جنگ جهانی قریب‌الوقوع را آماده میکنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز یازدهم رمضان # سیزده به در
آخرین اخبار