بازدید 3371

دریای طوفانی اسکله‌های گردشگری قشم را تعطیل کرد

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم اعلام کرد: بندر مسافری شهید ذاکری این جزیره و مجموعه تفریحی جزیره هنگام (اسکله های کندالو و شیب دراز) با توجه به وضعیت بحرانی و دریای طوفانی امروز جمعه (هفتم بهمن ۱۴۰۱) به طور کامل تعطیل است.
کد خبر: ۱۱۶۱۴۱۳
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷ 27 January 2023

به گزارش «تابناک»، علی اشتری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به پیش بینی هواشناسی دریایی، افزایش سرعت باد و به دنبال آن، تلاطم دریا در آب های محدوده جزیره قشم، فعالیت بندر مسافری شهید ذاکری قشم از ساعت (۶ صبح تا اطلاع بعدی) متوقف شده است.

وی ادامه داد: بازگشایی مجدد این بندر، منوط به احراز شرایط مساعد جوی خواهد بود.

رییس کمیته حمل و نقل دریایی شهرستان قشم توضیح داد: همچنین با توجه به شرایط نامساعد جوی و دریایی در محدوده جزیره هنگام، اسکله های گردشگری کندالو و شیب دراز برای رفت و آمد به این جزیره از ساعت ۶ صبح امروز به طور کامل تعطیل است.

اشتری اضافه کرد: در این راستا تمام سفرهای تفریحی از اسکله‌ های گردشگری یادشده ممنوع است و بازگشایی آنها منوط به بهبود شرایط جوی و دریایی و افزایش دید افقی خواهد بود؛ از این رو گردشگران و مسافران زمستانی از تجمع و رفت و آمد در این اسکله ها به طوری جدی خودداری کنند.

شهرستان قشم ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

۹ اسکله گردشگری مجاز در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل، دهخدا و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند.

سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل بندرعباس به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی