بازدید 2588
نماینده مجلس در گفتگو با تابناک اقتصادی؛

اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری با حمایت از کارآفرینی اجتماعی

وجود برخی قوانين، عدم و سکوت قوانین در برخی از حوزه ها کارآفرینان اجتماعی رو آزار می دهد. پیشنهاد این است که هیاتی در میان کارآفرینان اجتماعی تشکیل شود تا با نمایندگان مجلس ارتباط داشته باشد و مشکلات آن ها را به صورت مستقیم به گوش نمایندگان مجلس برسانند.
کد خبر: ۱۱۶۰۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸ 23 January 2023
علی اکبر بسطامی نماینده مردم ایلام و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تابناک اقتصادی درباره کارآفرینی اجتماعی اظهار کرد: کارآفرینان معمولا به دنبال ارزش افزوده و ایجاد سود برای خود و برای نیروهایی هستند که با آن ها فعالیت میکنند، اما کارآفرینی اجتماعی متفاوت است، این دسته از کارآفرینان در کنار کسب سود به دنبال بر طرف کردن یک دغدغه‌ یا مشکل اجتماعی هستند. به طور مثال برخی از آن ها موضوع اعتیاد، برخی موضوعات مربوط به زنان سرپرست خانوار و برخی مشکلات مربوط به معلولان را تحت نظر دارند. 
 
وی افزود: همین نکته که درباره کارآفرینی اجتماعی ذکر کردم نشان دهنده اهميت این موضوع است. این افراد بازوی کمک به مسئولان در هر شهر و استانی هستند،آن ها نه تنها نرخ بیکاری را کاهش میدهند، بلکه از آسیب های اجتماعی نیز میکاهند.
 
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما این حوزه از فعالیت در کشور ما تقریبا جدید محسوب میشود و وجود برخی قوانين، عدم و سکوت قوانین در برخی از حوزه ها کارآفرینان اجتماعی رو آزار می دهد. پیشنهاد میکنم هیاتی در میان کارآفرینان اجتماعی تشکیل شود تا با نمایندگان مجلس ارتباط داشته باشد و مشکلات آن ها را به صورت مستقیم به گوش نمایندگان مجلس برسانند.
 
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # عید نوروز # دعای سال تحویل # عادی سازی روابط ایران و عربستان # سال 1402
آخرین اخبار
وب گردی