بازدید 2135
۹

همه مدارس کشور از امروز باز است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تعطیلی مدارس به دانش‌آموزان لطمه می‌زند، گفت: همه مدارس کشور از دوشنبه ۳ بهمن باز است.
کد خبر: ۱۱۶۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۷ 23 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یوسف نوری در گفتگوی تلفنی با خبر ۱۹ شبکه خبر گفت: این تصمیم برای همه استان‌های مختلف گرفته شده و به همین منظور با وزیر کشور و مدیران کل ادارات آموزش و پرورش استان‌ها در این زمینه صحبت‌هایی شده است.

وی افزود: همه مهد‌های کودک، دبستان‌ها و همه مقاطع تحصیلی در سراسر کشور برای حضور دانش‌آموزان باز است.

نوری ادامه داد: در بحث کرونا اصرار داشتیم مدارس مانند دیگر کشور‌ها باز باشد که اکنون با همکاری مردم، رسانه‌ها و دانش‌آموزان و معلمان، مدارس با وجود وقفه زیاد باز شده، اما متاسفانه آسیب زیادی داشت.

وزیر آموزش و پرورش گفت:، اما امسال نیز به دلیل آلودگی هوا، صرفه‌جویی در مصرف گاز و به علت سرمای هوا نیز مدارس تعطیل شده که این گونه تعطیلات را در گذشته نداشتیم و این نوع تعطیلی مدارس بی‌سابقه بوده است.

نوری ادامه داد: با توجه به اینکه تعطیلی مدارس به یادگیری دانش‌آموزان لطمه وارد می‌کند این موضوع باید پیگیری شود و به همین منظور رییس جمهور نیز دستور داد که مدارس دیگر تعطیل نباشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شاخص‌های جهانی برای آلودگی هوا را مطالعه کردم به این صورت نیست که مدارس باید تعطیل شود، اظهار داشت: به همین منظور فردا مدارس در سراسر کشور باز است.

نوری ادامه داد: این اتفاقات برای جامعه آموزش و پرورش مطلوب نیست البته ممکن است در یک منطقه یا یکی از استان‌ها به دلیل مسدود بودن راه یا اتفاقات خاص یا نزولات جوی، بارش برف شدید یا لغزندگی مدارس تعطیل باشد.

وی افزود: بار‌ها اعلام کردیم که مدارس باید آخرین مکانی باشد که تعطیل شود، اما اکنون در کشور، مدارس به عنوان اولین مکان برای تعطیلی است.

وزیر آموزش و پرورش درباره برگزاری امتحانات جامانده دانش‌آموزان در نوبت اول نیز گفت: در بحث امتحانات برای تعداد امتحاناتی که از دانش‌آموزان باقی مانده، این مساله به شورای مدارس سپرده شده که نوبت دوم را شروع کنند و نوبت اول نیز همزمان با این دوره امتحانات برگزار شود.

وی اظهار داشت: معلمان آمادگی کامل برای جبران این کاستی‌ها در دروس دانش‌آموزان را دارند. باید این کاستی‌ها به واسطه تعطیلات جبران شود و نباید بیشتر شود. نوری افزود: گرچه معلمان زحمت زیادی برای جبران این کاستی‌ها انجام می‌دهند، اما این مشکل دانش‌آموزان در یاددهی و یادگیری به طور کامل حل نمی‌شود و انتقال یادگیری به صورت موثر نیست.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۹
مبناي تصميم گيري ها اگر از روي علم نباشد نتيجه جز توليد مساله هاي به پايان نخواهد بود !!
بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، موجب افزایش آلودگی می شود

.
.
این وزیر باید پاسخگوی دنیا و آخرت ابتلای دانش آموزان و دانشجویان به انواع سرطان و سایر بیماری ها باشد


.
کلاسهای اول و دوم ابتدایی از نظر جسمی ضعیف تر هستن و آلودگی هوا میتونه بهشون به شدت آسیب بزنه . دختر من از اول سال تحصیلی تا حالا هر وقت رفته مدرسه با سرفه برگشته خونه.
مدرسه باز باشه بی زحمت طرح زوج و فرد بردارید شده مثل زلزله و کرونا که اولی مردم میکشونه تو خیابونها دومی هم میکشتشون،مدرسه ها باز و پلیس هم خودروهارو جریمه میکنه با این طرح زوج وفرد
این چه مدیریت و تصمیم گیریه؟ امروز هم هوا مثل روزهای قبل الودست. پس بر چه مبنایی روزهای گذشته تعطیل اعلام شد؟ در راس تصمیم گیریها چه کسانی هستند؟
خودتون می‌برید خودتون میدوزید اگر تعطیلی کارشناسی شده چرا پس ادامه ندارد اگر کارشناسی نشده چرا اجرا میشود؟ تنها چیزی که مهم‌نیست سرنوشت مردم و فرزندان آنهاست
کار بسیار اشتباه
مردم باید به آلودگی هوا عادت کنند و زندگی روزمره خودشون رو انجام بدن هرکی هم هر بلایی سرش اومد مهم نیست !
اگرآلودگی واقعا وجود دارد باید همه دستگاه ها تعطیل شوند چرا فقط مدارس و دانشگاه ها و حقوق به معلمان و اساتید بی کار داده شود یک ماه است که به بهانه های مختلف کلاس های درس تعطیل می شود اگر زیان آور است برای همه زیان اور است و کلا تعطیل کنند
عجب داستانی شده !

یکی میگه خطرناکه طرح زوج و فرد گذاشته ماشین ما رو 105 هزارتومن هم جریمه میکنه !

یک دیگه میگه نه خودم خوندم خطر نداره ما باید بچه رو ببریم مدرسه جریمه هم بشیم توسط اون اولی که میگه خطر داره چرا امدید بیرون !
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022
آخرین اخبار