بازدید ۵۵۳۸
پرستار جوانی صبح یک روز هنگام مراجعه به محل کارش در بیمارستان با همسر خود در حالی مواجه شد که از چشمانش خون می‌بارید و هدف ضربات متعدد قمه او قرار گرفت.
کد خبر: ۱۱۶۰۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸ 22 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، عقربه های ساعت از ۶ بامداد گذشته بودند که پرستار ۲۶ ساله بخش کرونای بیمارستان از منزل خارج شد و به طرف مرکز درمانی حرکت کرد تا شیفت کاری را از همکارش تحویل بگیرد اما هنگامی که از داخل کوچه وارد خیابان شد ناگهان همسرش را با قمه ای در دست دید که با چهره ای غضب آلود به سمت او می دوید.

پرستار جوان که از مدتی قبل به دلیل اختلافات خانوادگی در کشاکش طلاق بود، با مشاهده این وضعیت، جیغی وحشتناک کشید که سکوت صبحگاهی را در هم شکست و سراسر وجودش به لرزه افتاد. هنوز چشمان وحشت زده پرستار جوان به قمه ترسناک خیره مانده بود که شوهر ۲۶ ساله اش جیغ بعدی او را با وارد آوردن ضربه قمه بر پیکرش نیمه تمام گذاشت. او همسرش را در کنار تابلوی خیابان روی زمین انداخت و بی رحمانه ضربات پی در پی قمه را بر نقاط مختلف بدن وی فرود آورد.

در همین حال، مرد خشمگین با دستانی خون آلود سرش را بالا گرفت و با دیدن افرادی که فریادزنان به سویش می دویدند. پا به فرار گذاشت و سوار بر یک دستگاه خودرو از محل گریخت.

لحظاتی بعد شهروندان در حالی کنار پیکر خون آلود پرستار جوان قرار گرفتند که او نفس های آخر را می کشید اما باز هم انگشتان شهروندان شماره های ۱۱۵ را لمس کردند و بدین ترتیب پیکر نیمه جان زن ۲۶ ساله توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان انتقال یافت ولی او دیگر علایم حیاتی نداشت و بر اثر عوارض ناشی از اصابت ۲۵ ضربه قمه به قتل رسیده بود.

طولی نکشید که ماجرای این جنایت خیابانی به قاضی ویژه قتل عمد گزارش شد و دقایقی بعد بررسی های میدانی قاضی دکتر صادق صفری به محل وقوع جنایت کشید. با توجه به حساسیت این ماجرای تکان دهنده، گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا واکاوی‌های جنایی را برای یافتن سرنخی از قاتل ادامه دهند.

تحقیقات پلیس که با راهنمایی های میدانی و مستقیم قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب همراه بود، به یک مرد جوان عینکی رسید که طبق اظهارات یکی از شاهدان عینی از صحنه جنایت گریخته بود.

این شاهد به مقام قضایی گفت: حدود ساعت ۶ صبح از محل کارم به منزل بازگشتم. وقتی از خودرو پیاده شدم ناگهان مردی را با چاقویی دیدم که ضربات متعددی را به صورت کلنگی و محکم بر پیکر زن جوان فرود می آورد. آن مرد جوان پیراهنی مشکی و شلواری خاکستری بر تن داشت که در یک لحظه به سمت پراید قرمز رنگ دوید و سوار بر آن متواری شد.

در همین حال یکی دیگر از شاهدان که با تحقیقات پلیس شناسایی شده بود به قاضی صفری گفت: حدود ساعت ۶ صبح بود که صدای جیغ وحشتناک یک زن را شنیدم. وقتی از منزل به بیرون نگاه کردم، مردی را دیدم که خانمی را روی زمین انداخته و انگار به او مشت می زند اما زمانی که دقت کردم چاقوی بزرگی را در دست آن مرد دیدم که پیراهن مشکی بر تن داشت!

ادامه تحقیقات میدانی نشان داد که مقتول پرستار بخش کرونایی بیمارستان بود که به دلیل جدایی از همسرش در ملک پدری و به همراه خواهرش در همان نزدیکی زندگی می کرد.

خواهر «مریم.ب» (مقتول) نیز درباره این ماجرا به قاضی ویژه قتل عمد گفت: من و خواهرم هر دو شاغل هستیم و پدرمان در شهرستان سکونت دارد اما من و خواهرم به تنهایی در این منزل (ملک پدری) زندگی می کردیم چرا که خواهرم از مدت ها قبل با همسرش اختلاف داشت و در کشاکش طلاق بودند. او از حدود ۲ ماه قبل بعد از گرفتن حق طلاق و با بخشیدن مهریه و همه حق و حقوقات قانونی نزد من آمد که این حادثه رخ داد.

این گونه بود که قاضی ویژه قتل عمد، دستور بازداشت «علی.ص» (همسر مقتول) را صادر کرد و گروهی تخصصی از کارآگاهان عملیات ردزنی متهم به قتل فراری را آغاز کردند، اما حدود ۵ روز بعد درحالی که وی زیر چتر اطلاعاتی کارآگاهان قرار گرفته بود، خود را در استان قم تسلیم نیروهای انتظامی کرد و انتقال یافت.

وی در همه مراحل بازجویی به صراحت ارتکاب قتل را پذیرفت و مدعی شد به دلیل ابتلا به بیماری سرطان، همسرش او را رها کرده و قصد ازدواج با فرد دیگری را داشته است.

در همین حال یکی از بستگان مقتول که به عنوان شاهد در جلسه بازپرسی حضور داشت، در این باره گفت: حدود ۲ هفته قبل من با مادر مریم تماس گرفتم اما پاسخ تلفن را نداد، به این دلیل به «مریم» زنگ زدم و جویای احوال مادرش شدم. چند روز بعد مردی با یک شماره ناشناس با من تماس گرفت و خودش را معرفی کرد و به من گفت: من از «مریم» جدا شدم چراکه به دلیل بیماری سرطان ۲ سال بیشتر زنده نیستم اما اگر بدانم با کسی ارتباط دارد، می دانم او را چه کار کنم!

شاهد مذکور اضافه کرد: وقتی این سخنان را شنیدم، احساس کردم به «مریم» تهمت می زند و به او مشکوک شده است به همین دلیل به «مریم» گفتم که مواظب خودش باشد.

پس از تکمیل تحقیقات قضایی و اعترافات صریح متهم در بازسازی صحنه جنایت، کیفرخواست این پرونده جنایی در دادسرای عمومی و انقلاب در حالی صادر شد که پزشکی قانونی سلامت روانی متهم را تایید کرد.

در همین حال قاضی دکتر صادق صفری با استناد به مواد قانونی و همچنین استدلال های دقیق قضایی، ارتکاب جنایت توسط متهم را محرز دانست و بدین ترتیب پرونده مذکور به دادگاه کیفری ارسال شد تا متهم جوان پای میز محاکمه بنشیند و پاسخگوی این جنایت تکان دهنده باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
باز هم مشهد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
اعدام نمیشه چون دیه زن نصف مرد است
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
خانم خزعلی بیاد از برابری زن و مرد بگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
خوبه حالا مهریه و حق و حقوقش را بخشیده بوده. واقعا بدبختی که هم خودت بدبخت کردی و هم خانواده دیگری رو.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
ایکاش سرطان زودتر نابودت میکرد روانی.
رضا اهوازی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
مشکلی نیست،۷ سال حبس میدن به جناب قاتل و تمام
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
خانم ها و آقایون در انتخاب همسر دقت کنن تا مبادا گرفتار یه آدم روانی کینه ای عقده ای بشن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
برای این نامرد هم حداکثر ۲ سال میبرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
مشهد چه خبر لست!؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
زده دختره مردم روگشته ازعقده ي بيماري كه خدابهش داده!چقدرسنگدل وبي رحم.!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
لعنت بر این خشونت ! جامعه رو مداوا کنییییییییید. این همه از دشمن خارجی نگید ، دشمن در درون ماست! اسمش جهل و نام خانوادگی اش فقر پیدا کردنش سخت نیست!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
بابا چگونه باید این مساله در قوه قضاییه تفهیم و حل شود ؟ وقتی دونفر با هم تفاهم ندارند و میخواهند از هم جدا شوند این بردن و آوردن ها چه معنی دارد ؟ چند نفر باید قربانی این وقت کشی ها بشوند که شما میخواهید کانون خانواده از هم نپاشد ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا علیرضا اکبری لایحه بودجه 1402 نرگس معدنی پور سپاه شبنم مددزاده
وب گردی