بازدید 3951
۱

توصیه‌های آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار وزیر کشور

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به حوادث اخیر تصریح کردند: باید میان کسانی که نسبت به مسائل و مشکلات اقتصادی اعتراض دارند با کسانی که در پی تخریب و آتش‌زدن و یا تبلیغ مسائل ضد فرهنگی هستند و یا عوامل خارجی‌اند، تفاوت قائل شد و با هر کدام رفتار متناسب داشت.
کد خبر: ۱۱۶۰۳۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۰ 20 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از شفقنا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار وحیدی؛ وزیر کشور با اشاره به اهانت مجله‌ی فرانسوی فرمودند: کشور‌های غربی تابع هیچ قانون اخلاقی نیستند، بدترین اهانت‌ها را می‌کنند، اما نه دادگاهی به آن‌ها رسیدگی می‌کند و نه از سوی دولت خودشان و نه دیگر دولت‌ها محکوم می‌شوند.

ایشان در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و مردم افزودند: ما نمی‌خواهیم مطلبی بگوییم که سبب تضعیف دولت گردد، اما مردم دچار مشکلات و گرفتاری اقتصادی هستند و انتظار دارند تا گامی جهت حل مشکلات آنان برداشته شود.

ایشان با اشاره به حوادث اخیر افزودند: باید میان کسانی که نسبت به مسائل و مشکلات اقتصادی اعتراض دارند با کسانی که در پی تخریب و آتش‌زدن و یا تبلیغ مسائل ضد فرهنگی هستند و یا عوامل خارجی‌اند، تفاوت قائل شد و با هر کدام رفتار متناسب داشت.

این مرجع تقلید شیعیان افزایش نرخ دلار را از عوامل نگرانی و ناراحتی مردم دانسته و تأکید کردند: معلوم نیست بازیگر و گرداننده‌ی بازار ارز کیست؟ آیا دولت سبب افزایش آن می‌شود یا عرضه و تقاضا و یا عوامل خارجی و خارج‌نشینان؟ لذا باید عامل اصلی بازار ارز مشخص شود و جلوی این مسائل گرفته شود.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به افزایش فروش نفت و درآمد‌های ارزی حاصله از آن و همچنین تفاوتی که در نرخ ارز اتفاق افتاده، افزودند: باید آثار و نتیجه‌ی آن در زندگی و سفره‌ی مردم آشکار شود، در حالی که چنین چیزی احساس نمی‌شود.

ایشان، بانک‌ها، قاچاق کالا، عدم تأمین مناسب کالا‌های اساسی، مسکن، اشتغال و ازدواج جوانان را از دیگر مشکلات مردم برشمرده و فرمودند: مشکلات اخلاقی همچون طلاق نیز در حال گسترش است که باید نسبت به آن تدبیری اندیشیده شود.

ایشان به بیشتر شدن فاصله‌ی طبقاتی میان قشر کارگر و کارمند با اقشار مرفه جامعه اشاره کرده و فرمودند: کارگران و کارمندان بیشترین مشکلات را دارند، چرا که حقوق آن‌ها ثابت بوده، ولی اجناس مدام گران‌تر می‌شوند و آن‌ها نمی‌توانند هزینه‌های زندگی خود را با آن مطابقت دهند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه دولت باید خود در مسأله‌ی حجاب پیش‌قدم شود و حجاب را در مجموعه‌ی کارکنان و ادارات خود آغاز کند، افزودند: در این زمینه باید کار فرهنگی صورت گیرد و مسأله‌ی حجاب را از مدارس ابتدایی به دختران تعلیم داد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۱
خدا حفظ کند مراجع تقلید را.

ممنون که حرف دل ما را زدید. من هم انقلاب و کشورم را دوست دارم ولی حرفی بزنم کم کم کنار گذاشته می شوم.
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی