بازدید 2073

سالیوان با رئیس رژیم صهیونیستی دیدار کرد

مشاور امنیت ملی آمریکا در سفر به سرزمین های اشغالی با اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی دیدار و رایزنی کرد.
کد خبر: ۱۱۶۰۲۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷ 19 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از روسیا الیوم، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سفر به سرزمین‌های اشغالی با اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، هرتزوگ با استقبال از سفر سالیوان به سرزمین‌های اشغالی، گفت این سفر در زمان مناسبی که دو طرف با چالش‌های مشترک متعددی مواجه هستند صورت گرفته است.

رئیس رژیم صهیونیستی و مشاور امنیت ملی آمریکا با مشارکت مشاوران خود نشستی را برگزار کردند و سپس به صورت خصوصی دیدار کردند.

دو طرف همچنین شراکت راهبردی بین ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی و راهکارهای تعمیق همکاری راهبردی را مورد بحث قرار دادند.

این در حالی است که مقامات آگاه در آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش از این اعلام کرده بودند دولت بایدن قصد دارد «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را به اسرائیل اعزام کند تا با «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر جدید رژیم صهیونیستی دیدار و درباره سیاست‌های کابینه جدید این رژیم با او گفت‌وگو و رایزنی کند.

این مقامات افزودند که «جیک سالیوان» قرار است برای دیدار با نتانیاهو اواسط ژانویه ۲۰۲۳ راهی سرزمین‌های اشغالی شود.

در پی نگرانی‌های دولت آمریکا از سیاست‌های کابینه جدید و افراطی بنیامین نتانیاهو، آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور هم قرار است به زودی راهی اراضی اشغالی شود.

سفر بلینکن به فلسطین اشغالی احتمالاً اواخر ماه ژانویه جاری انجام خواهد شد.

روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت پیش از این در گزارشی تاکید کرده بود که جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا قرار است ۱۹ ماه جاری برای دیدار و گفتگو با نتانیاهو و شماری از وزرای کابینه دولت وی به فلسطین اشغالی سفر کند. همچنین نتانیاهو نیز قرار است ماه آینده راهی آمریکا شود.

این دو مسئول ارشد آمریکایی تلاش خواهند کرد تا با کابینه نتانیاهو در مورد برخی مسائل مهم و اساسی از جمله مسئله ایران، راه حل تشکیل دو کشور، جنگ در اوکراین و موضوع تعرض ایتمار بن گویر وزیر تندرو صهیونیست به مسجد الاقصی تبادل نظر کرده و به توافق برسند.

آمریکایی‌ها به شدت نگران تحولات اخیر به ویژه تعرض بن گویر به مسجد الاقصی هستند و آن را اقدام تحریک‌آمیز و غیرضروری می‌دانند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی