بازدید 3467

روایت محسن هاشمی از یک خاطره نوشت پدرش

محسن هاشمی رفسنجانی در یادداشتی از خاطره نوشت پدرش در ۱۱ بهمن سال ۹۱ رونمایی کرد.
کد خبر: ۱۱۵۸۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲ 09 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از جماران، در قسمتی از یادداشت محسن هاشمی رفسنجانی آمده است:

در این فرصت برای نخستین بار بخشی از خاطرات ایشان در سال ۱۳۹۱ را که به صورت طبیعی در دهسال آینده قرار بود منتشر شود را روایت می‌کنم تا افکارعمومی و نخبگان بخصوص مراجع تقلید و علما، نسبت به ریشه‌های برخی از رفتار‌های امروز جامعه ونسل جوان نسبت به روحانیت ونماد‌های دینی، توجه بیشتری داشته باشند.

ایشان در روز ۱۱ بهمن سال ۱۳۹۱ در خاطرات روزنوشت خود تقریر کرده اند:

«جمعی از اساتید و فضلای قم آمدند. آقایان قادری و مرتضوی و شریعتی سبزواری و سلطانی و. صحبت کردند. از وضع جاری کشور و خطر‌های آینده ابراز نگرانی نمودند و از مطرح شدن احتمال حضور من در انتخابات ابراز امید کردند و از مشکلاتی که حوزه به خاطر کمبود امکانات دارد گفتند. من هم از نقش روحانیت در مشروطه و انقلاب گفتم و سرکوب روحانیت بعد از مشروطه توسط رضاخان با نقشه اجانب و برنامه شاه، برای تضعیف حوزه بعد از رحلت آیت‌الله بروجردی و هوشیاری آن‌ها و برگرداندن نقشه در علیه خود رژیم را توضیح دادم و گفتم: اکنون با بی لیاقتی مدیران و تحریم‌های قدرت‌ها و و مشکلات سنگین که ایجاد شد و عمدتاً به حساب عملکرد روحانیت و رهبری و حتی امام راحل و بالاتر ناکار آمدی دین در اداره کشور یا شبکه است، گذاشته می‌شود عملاً همان توطئه حذف روحانیت را دارند».

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری