بازدید 6689

مهاجرت بزرگ چین در سایه کووید

– چین روز شنبه اولین روز از “چون یون” را جشن گرفت، دوره 40 روزه سفر سال نو قمری که به عنوان بزرگترین مهاجرت سالانه مردم در جهان شناخته می‌شود در حالی که گسترش COVID-19 و عفونت ها روبه افزایش است.
کد خبر: ۱۱۵۸۵۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳ 08 January 2023

 

به گزارش تابناک به نقل از شفقنا ، این تعطیلات رسمی سال نو قمری، که به طور رسمی از 21 ژانویه آغاز می شود، اولین تعطیلات از سال 2020 بدون محدودیت سفرهای داخلی خواهد بود.

طی ماه گذشته، چین شاهد برچیده شدن چشمگیر رژیم «صفر کووید» خود در پی اعتراضات تاریخی علیه سیاستی بود که شامل آزمایش‌های مکرر، حرکت محدود، قرنطینه‌های گسترده و آسیب‌های سنگین به اقتصاد شماره ۲ جهان بود.
سرمایه گذاران امیدوارند که بازگشایی در نهایت اقتصاد 17 تریلیون دلاری را که کمترین رشد خود را در نزدیک به نیم قرن اخیر دارد، دوباره تقویت کند.
اما تغییرات ناگهانی بسیاری از جمعیت 1.4 میلیاردی چین را برای اولین بار در معرض این ویروس قرار داده است و موجی از عفونت را برانگیخته است که برخی از بیمارستان ها را تحت تأثیر قرار داده است، قفسه های داروخانه ها را از داروها خالی کرده و باعث تشکیل صف های طولانی در کوره های آدم سوزی شده است.

وزارت حمل و نقل روز جمعه اعلام کرد که انتظار دارد بیش از 2 میلیارد مسافر در 40 روز آینده سفر کنند که نسبت به سال قبل 99.5 درصد افزایش داشته و به 70.3 درصد از تعداد سفرها در سال 2019 خواهد رسید. با این حال، بسیاری دیگر گفتند که امسال سفر نخواهند کرد، زیرا نگرانی از ابتلای بستگان مسن یک موضوع رایج است.
نگرانی های گسترده ای وجود دارد که مهاجرت زیاد کارگران از شهرها به زادگاهشان باعث افزایش عفونت در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی شود که کمتر مجهز به تخت های آی سی یو و دستگاه تنفس مصنوعی برای مقابله با آنها هستند.
مقامات می گویند که در حال تقویت خدمات پزشکی مردمی، افتتاح کلینیک های بیشتر تب روستایی و ایجاد “کانال سبز” برای بیماران پرخطر، به ویژه افراد مسن با شرایط بهداشتی زمینه ای، هستند تا مستقیماً از روستاها به بیمارستان های سطح بالاتر منتقل شوند.

می فنگ، سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت روز شنبه گفت: مناطق روستایی چین گسترده است، جمعیت آن زیاد است و سرانه منابع پزشکی نسبتاً ناکافی است.
ارائه خدمات مناسب، تسریع در واکسیناسیون سالمندان در مناطق روستایی و احداث خطوط دفاعی مردمی ضروری است.
عفونت در اوج
ارنان کوی، تحلیلگر در Gavekal Dragonomics در پکن، به چندین نظرسنجی آنلاین اشاره کرد که نشان می‌دهد مناطق روستایی در حال حاضر بیشتر از آنچه در ابتدا تصور می‌شد در معرض عفونت‌های کووید بوده‌اند. وی خاطرنشان کرد: «تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد. مناطق شهری و روستایی».

چین روز یکشنبه مرز خود با هنگ کنگ را بازگشایی خواهد کرد و همچنین به الزام مسافران خارج از کشور برای قرنطینه پایان خواهد داد.
این به طور موثر در را برای بسیاری از چینی‌ها باز می‌کند تا برای اولین بار از زمان بسته شدن مرزها به خارج از کشور، تقریباً سه سال پیش، بدون ترس از قرنطینه شدن در بازگشت، به خارج از کشور سفر کنند.
جیلیان شین که سه فرزند دارد و در هنگ کنگ زندگی می کند، گفت که از باز شدن مرز “بسیار هیجان زده” است، به خصوص که این به معنای دیدن راحت تر خانواده در پکن است. او گفت: “برای ما، باز شدن مرز به این معنی است که فرزندان من در نهایت می توانند پدربزرگ و مادربزرگ خود را برای اولین بار از زمان شروع همه گیری ملاقات کنند.” دو نفر از فرزندان ما هرگز نتوانسته اند پدربزرگ خود را ببینند، بنابراین ما نمی توانیم منتظر ملاقات آنها باشیم.
افزایش موارد ابتلا در چین باعث نگرانی در سطح بین‌المللی شده است و بیش از ده‌ها کشور اکنون از مسافران چینی خواستار آزمایش کووید هستند.
سازمان بهداشت جهانی روز چهارشنبه اعلام کرد که داده‌های مربوط به کووید در چین تعداد بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر ناشی از این بیماری را کمتر نشان می‌دهد.
مقامات چینی و رسانه های دولتی از مدیریت شیوع این بیماری دفاع کرده و شدت این افزایش را کم اهمیت جلوه داده و الزامات سفر خارجی برای ساکنان آن را محکوم کرده اند. روز شنبه در هنگ کنگ، افرادی که قرار ملاقات گذاشته بودند باید حدود 90 دقیقه در یک مرکز برای آزمایشات PCR مورد نیاز برای سفر به کشورهایی از جمله سرزمین اصلی چین صف می کشیدند.
درمان به جلو
برای بیشتر موارد همه‌گیری، چین منابع را در یک برنامه آزمایشی گسترده PCR برای ردیابی و ردیابی موارد COVID-19 تزریق کرد، اما اکنون تمرکز بر روی واکسن‌ها و درمان است.
برای مثال، در شانگهای، دولت شهر در روز جمعه پایان آزمایش‌های PCR رایگان برای ساکنان را از 8 ژانویه اعلام کرد.
بخشنامه ای که روز شنبه توسط چهار وزارتخانه دولتی منتشر شد، از تخصیص مجدد منابع مالی به درمان خبر داد و طرحی را برای مالیه عمومی برای یارانه 60 درصدی هزینه های درمان تا 31 مارس تشریح کرد.
در همین حال، منابع به رویترز گفتند که چین در حال مذاکره با Pfizer Inc (NYSE:PFE) برای دریافت مجوزی است که به داروسازان داخلی اجازه می‌دهد نسخه ژنریک داروی ضد ویروس کووید Paxlovid شرکت آمریکایی را تولید و توزیع کنند. بسیاری از چینی ها تلاش کرده اند این دارو را در خارج از کشور بخرند و آن را به چین ارسال کنند.
در زمینه واکسن، شرکت CanSino Biologics چین اعلام کرد که تولید آزمایشی واکسن تقویت کننده mRNA کووید را آغاز کرده است که به نام CS-2034 شناخته می شود.
چین بر 9 واکسن تولید شده داخلی که برای استفاده تأیید شده اند، از جمله واکسن های غیرفعال شده، تکیه کرده است، اما هیچ کدام برای هدف قرار دادن نوع بسیار قابل انتقال Omicron و شاخه های آن در حال حاضر در گردش، اقتباس نشده است.
نرخ کلی واکسیناسیون در کشور بالای 90 درصد است، اما بر اساس داده‌های دولتی منتشر شده در ماه گذشته، میزان واکسیناسیون برای بزرگسالانی که واکسن تقویتی انجام داده‌اند به 57.9 درصد و برای افراد 80 سال و بالاتر به 42.3 درصد کاهش یافته است.
چین در روز جمعه سه مورد مرگ و میر جدید ناشی از کووید در سرزمین اصلی را گزارش کرد که تعداد رسمی مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را از زمان شروع همه‌گیری به 5267 نفر رساند که یکی از کمترین موارد در جهان است.
کارشناسان بین‌المللی سلامت معتقدند که تعریف محدود پکن از مرگ و میر ناشی از کووید، آمار واقعی را منعکس نمی‌کند و برخی پیش‌بینی می‌کنند که امسال بیش از یک میلیون مرگ رخ خواهد داد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی