بازدید 18308
۸

صداوسیما و نشان دادن راه خروج از کشور به مردم!

به جای اینکه صداوسیما آغوش خود را برای هنرمندان باز کند و به آنها بگوید از هر جا ماندید به تلویزیون برگردید، درهای خود را می‌بندد و می‌گوید «برو همانجا که بودی!»
کد خبر: ۱۱۵۸۱۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳ 06 January 2023

به گزارش «تابناک»، مصطفی داننده در عصرایران؛ «اگر کسی اعتقاد ندارد، جمع کند و از ایران برود. برود همان جاهایی که آن رفاه و آن مدل زندگی را دارند.» این جمله یادتان هست؟

اگر فراموش کرده‌اید، به یادتان می‌آورم. این کلمات متعلق به «زینب ابوطالبی» مجری شبکه افق است. چشم در چشم مردم، به آنها گفت که اگر مثل ما نیستید، لطفا بروید.

دو سه سال بعد، فرد دیگری در همان شبکه در مورد آدم معروف‌های جامعه گفت:« نباید آنها را ممنوع الخروج کرد تا بروند و کشور تطهیر شود.»

عجیب نیست رسانه‌ای که به اصطلاح ملی است، به همین راحتی در خروج از کشور را به مردم نشان می‌دهد؟

این رفتار بیانگر خُلق انحصارگرایانه جریانی سیاسی است که چند سالی است در صداوسیما قدرت را به دست گرفته و اول مخالفان سیاسی و فرهنگی خود را از صحنه به در کرد و حالا مدام تکرار می‌کند که بروید.

 فکر می‌کنند که ایران متعلق به آنهاست و دیگران هیچ سهمی ندارند و اگر هم می‌خواهند در ایران بمانند باید مثل این جریان فکر کنند.

عملکرد تلویزیون در این سال‌ها به خوبی حکایت از عملکرد این نحله سیاسی دارد. تمام کسانی که مردم به خاطر آنها پای شبکه‌های مختلف سیما می‌نشستند، امروز ممنوع الکار هستند.

کسانی که هنوز هم می‌شود سریال‌های آنها را دید و خندید و دچار حال خوب شد.

هیچ رسانه‌ای را در دنیا پیدا نمی‌کنید که همین راحتی و به خاطر علقه‌های سیاسی عده‌ای، به سرمایه‌های خود چوب حراج بزند.

دنیا برعکس شده است. به جای اینکه صداوسیما آغوش خود را برای هنرمندان باز کند و به آنها بگوید از هر جا ماندید به تلویزیون برگردید، درهای خود را می‌بندد و مثل رفتار برخی از پدران یا مادران با فرزندان‌شان، می‌گوید« برو همانجا که بودی!»

یک زمانی هنرمندان خارج نشین، ته دل‌شان این بود که به ایران برگردند و سریالی بازی کنند تا دوباره مردم آنها راببیند. اما حالا همین هنرمندان داخل کشور هم به خاطر برخی تنگ‌نظری‌ها، راهی فرنگ شده‌اند و حاضرند کار هنری نکنند اما زیر بار همکاری با صداوسیما نروند.

صداوسیما در دهه ۷۰ و ۸۰ دوران درخشانی را داشت. مردم هنوز از آن دو دهه به نیکی یاد می‌کنند. اما حالا کار به جایی رسیده است که برخی از آثار تولید شده در آن برهه زمانی در همین تلویزیون قابل پخش نیست.

جالب است که بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی صدا و سیما از مالیات و عوارض و منابع ملی متعلق به مردمی تامین می شود و همین رسانه خواستار آن می شود که بخشی از مردم بروند تا ایران تطهیر شود.

 آقایان، اینجا ایران است با ۵ هزار سال تاریخ و تمدن‌ که جامعه را به مطهر و نامطهر تفکیک و فرمان پاک سازی و تطهیر صادر کنید.

یکی به اینها بگوید: جمله «کلش واسه ماس» در نقد همین ایده است. ایران و کلش برای شما نیست و ما نیز مردمان ایم.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱۳
انتشار یافته: ۸
البته خودشان هم از میزان اقبال مردم آگاهند زیاد به آمار سازی هایشان اعتقاد ندارند من یک آمار جزئی گرفتم در تبریز کمتر از ده درصد به تلویزیون ایران نگاه می کنند عده ای حتی در سیستم ماهواره شان ایران نصب نیست چون می گویند اعصاب خرد کن و روحیه خراب کن هست فقط نوحه و رنج و عذاب و سخنرانی پخش می کند و روح و روان آدم را به هم می ریزد
کارشناس برنامه نظر شخصی خودش را گفته. اتفاقا باید ممنوع الخروج شوند تا بفهمند که نمیشود از این کشور پول درآورد و به آن خیانت کرد. اگر خیانت کردی، منافع مادی ات هم باید به خطر بیافتد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
شما نه تنها با تمام دنیا دشمنید بلکه دشمن مردم خودتان هم هستید.
نکته بسیار خوبی را گفتی
ولی یک مقدار دیر گفتی
بهتر نیست صدا و سیما را از وجود این گونه افرا پاک شود
صداسیمای مگه 90 درصد مخاطب و کشته مرده نداره؟ پولیش کنن ، عاشقانش اشتراک بخرن ، پول بیت المال ما چند نفر رو هم بدن خودمون ، ببینم یک ساعت می تونه به فعالیتش ادامه بده
فقط کسانی توو ایران می مونن که یا پول رفتن ندارن یا دارن میچاپن.
کسانی که با دشمنان همراه هستند و علیه کشور بروند با همان ها خوش باشند و درست گفت چون کمتر هزینه برای کشور درست می کنند
خدا روشکر تو خونه ی ما کسی کلا برنامه های صدا و سیما رو نگاه نمیکنه...
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022