بازدید 3314

نخستین ماهواره کویت به فضا پرتاب می‌شود

منابع خبری یکشنبه شب گزارش دادند، نخستین ماهواره کویت طی روزهای آینده از پایگاه فضایی فلوریدا آمریکا به فضا پرتاب می‌شود.
کد خبر: ۱۱۵۷۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۳ 02 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، کویت اولین ماهواره خود را روز سه‌شنبه از پایگاه فضایی فلوریدا به فضا پرتاب می‌کند.

«احمد الکندری» مدیر پروژه ماهواره «Kuwait Sat ۱» در این خصوص گفت: این ماهواره حدود چهار ساعت و دو دقیقه پس از پرتاب، اولین سیگنال را به ایستگاه زمینی ارسال می‌کند.

وی افزود: این ماهواره دوربینی با دقت بسیار بالا دارد که به هنگام چرخش ماهواره تصاویر با وضوح بسیار زیاد را برای تجزیه و تحلیل به زمین ارسال می‌کند.

مدیر پروژه ماهواره «Kuwait Sat ۱» اضافه کرد، از این ماهواره برای تصویربرداری از دریا، آلودگی‌های نفتی در دریا و جزر و مد و نیز مسائل شهر استفاده می‌شود.

الکندری همچنین گفت که هزینه این پروژه بالغ بر ۳۱۶ هزار دینار (بیش از یک میلیون دلار) بوده و حدود ۶۷ نفر بیش از یک هزار ساعت کاری روی این پروژه کار کرده‌اند.

وی درخصوص ارسال ماهواره «KuwaitSat ۱» به فضا نیز گفت که این ماهواره مقدمه‌ای برای ارسال ماهواره‌های بیشتر به فضا خواهد بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری