بازدید 2042

هشدار نارنجی سازمان هواشناسی درباره تداوم آلودگی هوا

کد خبر: ۱۱۵۵۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۰ 17 December 2022

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از سکون هوا، تداوم پایداری جو، آلودگی همراه با انباشت آلاینده‌های هوا، پیش‌بینی افزایش شاخص و کاهش کیفیت هوا از دوشنبه تاسه‌شنبه ( ۲۸ تا ۲۹ آذر) در تهران و کرج خبر داد.

به گزارش میزان، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ از سکون هوا، تداوم پایداری جو، آلودگی همراه با انباشت آلاینده‌های هوا، پیش‌بینی افزایش شاخص و کاهش کیفیت هوا از دوشنبه تاسه‌شنبه ( ۲۸ تا ۲۹ آذر) در تهران و کرج خبر داد.

بر این اساس افزایش شاخص های آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم پیش‌بینی می‌شود.


با توجه به این شرایط کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای تمام گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم توصیه می‌شود.

این سازمان در ادامه با صدور هشدار زرد رنگ از افزایش سرعت باد و ارتفاع موج در سواحل خلیج فارس بین ۱ تا ۱.۵ متر در فراساحل تا ۲.۵ متر از شنبه تا دوشنبه (۲۶ تا ۲۸ آذر) خبر داد.

این شرایط جوی روز شنبه در خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل در استان‌های خوزستان، بوشهر و غرب هرمزگان، یکشنبه در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل در استان‌های بوشهر و غرب هرمزگان و دوشنبه در تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه‌سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی دور از انتظار نیست.

به توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط جوی محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه‌سنگین، محدودیت در فعالیت‌های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی به‌ویژه در فراساحل در دستور کار قرار گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز نهم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی