بازدید 5710
۹

ورود نفتکش ایران به آبهای ونزوئلا

رویترز گزارش داد اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد نفتکش «دور» با پرچم ایران حامل ۲ میلیون بشکه نفت فوق سبک در روز دوشنبه در نزدیکی بندر خوزه ونزوئلا دیده شده‌است.
کد خبر: ۱۱۵۳۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۵ 07 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم از رویترز، یک نفت‌کش ایرانی حامل ۲ میلیون بشکه نفت فوق سبک در این هفته به آب‌های ونزوئلا رسیده است. ونزوئلا و ایران که هر دو تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، اخیراً همکاری خود را از طریق معاملات تهاتری افزایش داده‌اند. طبق این توافق‌ها، ایران در ازای نفت سنگین و سوخت ونزوئلا، نفت سبک در اختیار این کشور قرار می‌دهد تا از آن برای رقیق کردن درجات نفتی خود و تولید نفت قابل صادرات استفاده کند.

 اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد نفتکش «دور Dore» با پرچم ایران در روز دوشنبه در نزدیکی بندر خوزه ونزوئلا دیده شده‌است. این نفت‌کش قبلاً در ماه اکتبر در عسلویه در استان بوشهر ایران دیده شده بود.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا هیچ پاسخی در مورد این خبر نداده است.

 اطلاعات شرکت ریفینیتیو آیکن نشان می‌دهد فرستنده این نفت‌کش در اواخر اکتبر و پس‌از بارگیری محموله میعانات گازی خاموش شده بود.

 طبق برنامه داخلی صادرات شرکت نفت دولتی ونزوئلا، در ماه نوامبر ۲ نفت‌کش بزرگ مرتبط با ایران آب‌های ونزوئلا را با نفت خام و سوخت برای شرکت بازرگانی نفت ایران ترک کرده‌است.

 ایران در سال جاری میلادی بیش‌از ۲۶ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی به ونزوئلا صادر کرده‌است. ونزوئلا هم از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا همین مقدار نفت و سوخت در اختیار ایران قرار داده و قصد دارد ۱.۹ میلیون بشکه دیگر هم در این ماه به سمت ایران ارسال کند.

 ایران همچنین در چندین پروژه پالایشگاهی در ونزوئلا با هدف کمک به احیای تولید سوخت در این کشور مشارکت کرده‌است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۹
با این تیتر ها چه چیزی را ثابت می کنید؟؟؟

واقعیت تلخ مردم و کشور را ببینید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
با این تیتر یعنی 2 میلیون بشکه نفت صادر کردیم همین اثبات ناکارآمدی تحریم هاست برای کسی که نمی خواهد باور کند هرمدرکی برای اثبات کم است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
شاخ غول رو‌ شکوندن!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
ثروت ملی رامجانی به حراج گذاشتن که معنی ناکارآمدی تحریم نداره جناب ناشناس
بی کفایتی یعنی این: مالک بزرگترین ذخایر نفتی جهان باشی آن وقت محتاج یکی دیگر بمانی که خود عاجز از حل کوچکترین مشکل خود است. نمونه بارز مثل «کوری عصاکس کوری بود».
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
دقیقا.
ذخایر نفت ونزوئلا با فاصله زیاد بیشترین ذخایر نفت در جهان است.
این را بگذارید در کنار اینکه با روند رو به رشد استفاده از انرژی خورشیدی و شاید کنترل انرژی همجوشی هسته ای عملا قیمت بسیار نفت کاهش پیدا می کند یعنی مانند این می ماند که گنجی در خانه داری که در آینده کم ارزش می شود اما هیج استفاده ای از آن نمی کنی.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
علتش تحریم آمریکا بوده تاسیسات آمریکایی بوده
الهی که نتوانند ازش استفاده کنند آمین
الهی خیرشو ببینین...منافقا و ضد انقلابا هم اب بریزن اونجاشون
دم ونزویلا گرم
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022