بازدید ۳۵۶۹
احزاب تونس در بیانیه ای اعلام کردند: «نظام قیس سعید شایستگی حکمرانی را ندارد و همه باید برای پایان دادن به آن تلاش کنند. یکی از راه‌ها برای نجات کشور تحریم نمایش انتخابات است.»
کد خبر: ۱۱۵۳۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱ 04 December 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از سایت العربی الجدید، احزاب کارگر، جمهوری، جریان دموکراتیک، فراکسیون و قطب تونس در بیانیه‌ای اعلام کردند: انتخابات ۱۷ دسامبر منجر به تدوین قانون اساسی به صورت انفرادی بدون مشارکت هیچ فردی در تدوین آن خواهد شد. قانون اساسی قیس سعید، رئیس جمهور تونس قدرت را از پارلمان گرفت و اختیاراتش را سلب کرد. قیس سعید با این اقدامات قدرت خود را بیشتر کرد و یک قانون انتخاباتی به صورت انفرادی تدوین شد.

در این بیانیه آمده است: تجاوزات و نقض اصول دموکراسی ساده‌ترین معیارهای شفافیت و دموکراسی را از انتخابات پارلمانی می‌گیرد و باعث می‌شود پارلمان آتی صرفا یک دکور باشد و نماینده مردم نباشد. بیشتر گروه‌های سیاسی و مدنی مخالفت خود را با این نمایش اعلام کرده‌اند؛ نمایشی که تنها مشروعیت بیشتری به حکومت یکجانبه و استبدادی قیس سعید می‌بخشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: قیس سعید تنها برای سلطه بر تمام نهادها و تقویت نفوذ شخصی خود تلاش می‌کند. وی تونس را در دوره کوتاهی دچار وضعیتی کرد که تاکنون سابقه نداشته است. وی میزان خطری را که در کشور به دلیل فروپاشی بخش‌های اقتصاد و ناتوانی حکومت از احترام به تعهدات خود در قبال شهروندان با آن مواجه است، بیشتر کرد. نظام قیس سعید شایستگی حکمرانی را ندارد و همه باید برای پایان دادن به آن تلاش کنند. یکی از راه‌ها برای نجات کشور تحریم نمایش انتخابات است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی مصوبه مولدسازی حکومت پهلوی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب دهه فجر
وب گردی