بازدید 2589

بوریس جانسون در انتخابات ۲۰۲۴ انگلیس نامزد می‌شود

رسانه های انگلیسی به نقل از محافل نزدیک به "بوریس جانسون"، نخست وزیر سابق انگلیس از تصمیم وی برای نامزد شدن در انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۴ خبر داده‌اند
کد خبر: ۱۱۵۳۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱ 03 December 2022


به گزارش تابناک به نقل از "اس ار اف" سوئیس، بوریس جانسون، نخست‌وزیر سابق بریتانیا می‌خواهد در انتخابات پارلمانی بعدی بار دیگر برای مجلس عوام بریتانیا نامزد شود.

خبرگزاری PA به نقل از یک "منبع مرتبط با جانسون" گزارش داد که این سیاستمدار محافظه کار در حوزه انتخابیه لندن در "آکسبریج" و "رایسلیپ جنوبی" نامزد خواهد شد.

محافظه کاران محلی اعتماد خود را به این مرد 58 ساله ابراز کردند.

اگر جانسون موفق شود در رای گیری مورد انتظار در سال 2024 به پارلمان بازگردد، می تواند دوباره برای رهبری حزب محافظه کار خود نامزد شود.

با این حال، اگر یک تحقیق پارلمانی نشان دهد که او در ماجرای موسوم به رسوایی «پارتی گیت» در داونینگ استریت به پارلمان دروغ گفته است، نخست‌وزیر سابق با باد مخالف شدیدی روبرو می‌شود.

جانسون در جولای 2022 در پی یک سری رسوایی های مربوط به نقض قواعد قرنطینه در دوران کرونا مجبور به استعفا شد. از آن زمان به بعد او در سرتاسر جهان با گرفتن مبالغ بالا سخنرانی کرده است.

اسکای نیوز گزارش داد که تمامی نمایندگان حزب محافظه کار تا روز دوشنبه فرصت دارند در مورد اینکه آیا می خواهند مجددا در سال 2024 نامزد شوند یا خیر، تصمیم بگیرند. حزب اپوزیسیون کارگر هم اکنون در نظرسنجی ها پیشتاز است. به همین دلیل است که بسیاری از محافظه کاران قبلاً اعلام کرده اند که این کار را نخواهند کرد.

شکست اخیر نماینده حزب حاکم انگلیس در انتخابات میان‌دوره‌ای شهر «چستر» هم علاوه بر تائید نظرسنجی‌های صورت گرفته درباره کاهش محبوبیت محافظه‌کاران، زنگ خطر سقوط این حزب در انتخابات عمومی سال 2024 را به صدا درآورده است.

حزب کارگر به رهبری «کی‌یر استارمر» که خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام عمومی است، در این انتخابات موفق شد کرسی حوزه انتخابیه چستر را که در انتخابات سال 2019 تصاحب کرده بود حفظ کند. بر اساس نتایج منتشر شده، سامانتا دیکسون با اختلاف فاحش 38.83 درصد آراء رقیب خود «لیز واردلو» از حزب محافظه‌کار را شکست داد و به مجلس عوام راه یافت.

حزب کارگر معتقد است که رای‌گیری چستر نشان داد که مردم خواهان دولت با رهبری حزب کارگر هستند. «انجلا رینر» معاون رهبر حزب کارگر گفت که مردم انگلیس از دولت محافظه‌کار و سیاست‌های فاجعه‌بار آن به ستوه آمده‌اند. خانم دیکسون هم پس از پیروزی در انتخابات تصریح کرد که دولت سوناک دیگر از پشتوانه مردم برخوردار نیست.

بسیاری از کارشناسان نتیجه انتخابات چستر را یک افتضاح تمام عیار برای دولت ریشی سوناک تعبیرکرده و معتقدند که شمارش معکوس برای سقوط دولت وی آغاز شده است.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی