بازدید 3597

الحاق زیردریایی‌های فوق‌سنگین به نیروی دریایی ارتش

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توسعه و پیشرفت چشمگیر تجهیزات ارتش در دریا و آب‌های آزاد، گفت: به زودی زیردریایی‌های فوق سنگین به نیروی دریایی راهبردی ارتش اضافه خواهد شد. 
کد خبر: ۱۱۵۲۹۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳ 02 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، امیر دریادار بابک بلوچ در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه قم افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران روند عزتمندانه و قدرتمندی را در عرصه دفاع از مرزهای آبی و اثرگذاری در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را سپری می‌کند.

وی با اشاره به حضور پررنگ نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و دوران بالندگی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس قدرت نظامی دشمن را شناسایی می کرد و تحرکات و تحولات نیروی دشمن را مورد رصد و کنترل قرار می داد.

بلوچ ادامه داد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سه ماه پیش از شروع جنگ تحمیلی بسیاری از محدوده های حساس دریایی را در تسخیر خود قرار داده بود و از ورود شناورهای دشمن به مناطق شمالی خلیج فارس ممانعت به عمل می آورد و همزمان عملیات های پیش دستانه انجام می داد.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی دریایی اجازه هیچ گونه تحرکی در دوران جنگ به رژیم بعث نداد و با اقدامات بموقع و دقیق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول دوران جنگ تحمیلی، حتی یک روز هم صادرات نفت ایران متوقف نشد.

بلوچ خاطرنشان کرد: بعد از دوران جنگ نیز حفظ وضعیت و سامانه‌های موجود، تامین تجهیزات با اتکا با دانش بروز و طراحی و ساخت شناورهای جدید در دستور کار این نیروی نظامی قرار گرفت.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری نسبت نیروی نیروی دریایی راهبردی ارتش، اظهار داشت: دسترسی به نفت بعنوان مهمترین منبع انرژی و رقابت سیاسی و اقتصادی ناشی از آن در بین کشورهای مختلف و اهمیت تنگه های دریایی، حضور مستمر نفت‌کش‌ها در آب های آزاد، تامین امنیت دریا و افزایش دیپلماسی دریایی و توسعه ارتباطات دریایی با کشورهای همجوار و حضور عزت‌مند در مناسبات دریایی از مولفه های نیرویی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اخبار و اتفاقات افتخار آمیزی به زودی از اقتدار و قدرت نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های آزاد و دستاوردهای آنها به اطلاع مردم خواهد رسید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی