بازدید ۷۴۲۷
سخنگوی دولت تشریح کرد
روز سه شنبه، علی بهادری جهرمی، در نشست خبری هفتگی اظهار داشت‌: با توجه به ترویج آشکار تروریسم، خشونت و نقض تمامیت ارضی کشور از سوی رسانه‌های معاند، هرگونه همکاری با آنها در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است.
کد خبر: ۱۱۵۲۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۲ 29 November 2022

دولت تمام قد پشتیبان تیم ملی / هرگونه همکاری با رسانه‌های معاند در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است / آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ الکترونیکی / تورم به حدود ۴۰ درصد رسید / زمان معرفی وزیر راه

 

 

تابناک _ علی بهادری جهرمی در نشست خبری هفتگی خود با بیان این‌که «۸۳ درصد دستگاه‌ها به سامانه پنجره واحد متصل شده‌اند»، اظهار کرد: بیش از ۸ میلیون توانسته‌اند از خدمات پنجره واحد بهره‌مند شوند و ۱۷ درصد باقی مانده دستگاه‌ها هم یا در حال اتصال هستند یا مسائل فنی دارند که قرار است حل شود.

بیش از ۸ میلیون تاکنون از خدمات پنجره واحد بهره‌مند شده‌اند

وی افزود: برای نخستین‌بار در کشور برای بررسی لایحه بودجه، کمیسیون خاصی در دولت ایجاد شد تا تخصصی به این موضوع پرداخته شود و اولین جلسه کمیسیون بودجه هفته گذشته برگزار شد و این جلسات هفتگی در حال انجام است و با اصلاح فرایندی که صورت گرفته است، انتظار می‌رود کار بررسی برنامه‌ها و احکام بودجه زودتر پیش رود و در موعد قانونی به مجلس ارسال شود.

تفاوت دور اول و دوم سفرهای استانی

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه دور دوم سفرهای استانی چه تغییراتی نسبت به دور اول دارد و تمرکز دولت در این دور بیشتر بر چه مواردی است، اظهار کرد: این دوره با تمرکز بر تکمیل و افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های دور اول است و اولویت‌دهی به این حوزه صورت خواهد گرفت. قرار است استان هایی در اولویت باشند که موفق شدند طرح‌های دور اول را با سرعت بیشتری پیش ببرند.

وی افزود: این امر هم مشوقی برای استان‌ها خواهد بود هم به نوعی رقابتی برای تسریع به انجام مصوبات سفرهای استانی و عمل به خواسته‌های مردم در این مدت است.

وی یادآور شد: احتمالاً دور دوم سفرها بخشی از سفرها به صورت تشکیل جلسات هیات وزیران در استان‌ها و بخشی دیگر هم به روش سابق در قالب سفر رییس جمهوری و برخی وزرا برگزار می‌شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: با توجه به رصدی که هم در دور اول سفرها و هم در مکمل آن در این فاصله صورت گرفته است، دور دوم عملیاتی‌تر، طراحی‌شده‌تر و با آسیب‌شناسی دقیق‌ از وضعیت پیشرفت طرح‌های دور اول صورت خواهد گرفت تا شاهد سرعت‌بخشی بیشتر به عملیاتی‌شدن مطالبات مردم در استان‌ها باشیم.

رشد ۲۶۹ درصدی تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی، اظهار کرد: در این زمینه با رشد ۲۶۹ درصدی تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای اموال تملیکی، حرکت جهادی که از یک سال پیش برای ساماندهی به انبارهای اموال تملیکی با بازدید رییس‌جمهوری از این انبارها در بوشهر آغاز شده، پیش برده‌ایم.

وی با بیان این‌که «از سال گذشته برای رفع موانع قانونی، لایحه‌ اصلاح قانون تاسیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و اساسنامه آن تنظیم شده است»، اظهار کرد: این لایحه با قید دو فوریت به مجلس ارائه شده و منتظریم تا هرچه سریعتر نمایندگان مجلس، بررسی و تصویب آن را پیش ببرند، تا سرعت اصلاحات در این مجموعه بیشتر شود.

وی با یادآوری این‌که «طی سال گذشته توسعه و تجهیز انبارهای ۱۴ استان انجام شده است»، ادامه داد: این امر در مساحت ۱۳ هزار متر مربع و با هزینه‌ای بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان صورت گرفته و از ابتدای امسال تا ابتدای آذرماه نسبت به دوره مشابه سال پیش ارزش تعیین تکلیف کالا از ۱۵ هزار میلیارد تومان بیشتر بوده و با رشد ۲۶۹ درصد مواجه شده است.

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره وضعیت تحقق وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال گفت: بیش از ۹۵ درصد متقاضیان مسکن تعیین تکلیف شدند. حدود یک میلیون و پانصد هزار مسکن هم در مراحل اجرایی صفر تا صد قرار گرفتند و در سفرهای آتی استان شاهد افتتاح‌ها خواهیم بود. در خصوص تامین مصالح نیز وزارت صمت برنامه‌ریزی لازم را برای تامین مصالح این مسکن‌ها در چهار سال پیش‌بینی کرده و تاکنون نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان تامین مالی جهت ساخت این واحدها در اختیار سازندگان قرار گرفته است.

دولت تمام قد پشتیبان تیم ملی است

وی در پاسخ به پرسشی درباره پاداش در نظرگرفته شده برای ملی‌پوشان تیم فوتبال در جام جهانی، گفت: آرزوی موفقیت برای تیم‌ ملی داریم و امیدواریم بازی موفقی داشته باشند و مثل بازی قبل، با روحیه و اتحاد و انسجامی که در تیم شاهد هستیم شاهد موفقیت در بازی امشب باشیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: پاداش‌هایی را فدراسیون فوتبال و دولت در نظر گرفته که بخشی هم تقدیم شده است. اگر امشب شاهد بازی موفقی باشیم، باز هم پاداش‌های دیگری در اختیار عزیزان قرار خواهد گرفت و دولت تمام قد پشتیبان تیم ملی است.

وی یادآور شد: اصلی‌ترین پاداش به فوتبالیست‌ها خروش و شادی ملی ملت ایران است که دل همه مردم کشور و دوستداران ملت و کشور را شاد کردند و ان‌شاءالله امشب این شادی مضاعف شود. آن‌چه مهم است این که اعضای تیم ملی درک و احساس کنند که دولت و ملت کاملاً پشتیبان آنان هستند.

وی در پاسخ به سوالی درباره پیشنهاد تعطیلی فردا (چهارشنبه) در صورت برد امشب تیم ملی فوتبال در برابر آمریکا، اظهار کرد: ان شاالله همه با هم دعا کنیم که امشب بازی خوبی را شاهد باشیم و شیرینی خوبی هم از بازیکنان هم از کشور بگیریم.

بهادری جهرمی در برابر اصرار خبرنگاران تاکید کرد: همه دعا کنیم بازی خوبی داشته باشیم؛ همه برد خواهیم داشت.

هرگونه همکاری با رسانه‌های معاند در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت برای اقدام متقابل با تحرکات رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی علیه امنیت ملی، اظهار کرد: با توجه به ترویج آشکار تروریسم، خشونت و نقض تمامیت ارضی کشور از سوی رسانه‌های معاند، هرگونه همکاری با آنها در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است.

سخنگوی دولت ادامه داد: مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست‌جمهوری با همکاری دستگاه‌های مرتبط، مستندات لازم درباره اقدامات تروریستی این رسانه‌ها را گردآوری کرده و موارد نقض قوانین و مقررات بین‌المللی مشخص شده است. همچنین اقدامات حقوقی و پیگیری‌ها با مسئولیت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در مراجع بین‌المللی آغاز شده است.

کمیته‌های حقیقت‌یاب برای شناسایی تامین‌کنندگان بمب‌های شیمیایی تشکیل دهند

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل و کمیته حقیقت‌یاب، تصریح کرد: آلمان که یکی از بانیان این قطعنامه بود، سابقه طولانی در اقدامات ضدحقوق بشری دارد. شهروندان اهل سنت و کرد ساکن سردشت گواه روشن و زنده‌ای بر وضعیت و اقدامات ضدحقوق بشری، ضدکودکان و ضدزنان کشور نژادپرست آلمان علیه ملت ایران است.

وی ادامه داد: این کشورها باید پاسخگوی بیش از شش هزار بمب شیمیایی باشند که بر سر ملت ما ریخته‌اند. کمیته‌های حقیقت‌یاب برای شناسایی تامین‌کنندگان این بمب‌های شیمیایی تشکیل دهند و آنچه در گذشته انجام دادند را جبران کنند. بیش از ۶۷ هزار تن را جانباز شیمیایی کردند که بیش از ۱۵۰۰ تن از آنان زنان و کودکان بودند. برای بررسی اظهارات دروغین مقامات غربی باید کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شود.

دولت اولین‌ مدعی در حوزه بررسی تخلف و کوتاهی است

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره تدابیر دولت برای رفع کمبود دارو گفت: دولت نشان داده که اولین‌ مدعی در حوزه بررسی تخلف و کوتاهی است و به همین دلیل با توجه به شیوع گسترده ویروس آنفلوآنزا که بسیار بیشتر از ایام‌ گذشته بود، در آغاز کار، رئیس‌جمهوری دستوری برای رسیدگی به عوامل و علل این کمبود دادند و تدبیری صورت گرفت و برخی مدیران کارخانه‌ها برکنار شدند. تغییراتی هم در سیاست ها شاهد بودیم.

وی ادامه داد: به موازات آن، واردات دارو در دستور کار قرار گرفت و دومین‌ محوله وارد کشور شد تا بخشی از این کمبودها جبران شود و همزمان تولیدکننده‌ها با سه‌شیفته کردن تولید را افزایش دادند و نتیجه این تولید سه‌شیفته منجر به افزایش حجم تولیدی دارو در حوزه آنتی‌بیوتیک و سِرم شد که طبق آمار وزارت بهداشت بیش از سه‌برابر مدت مشابه سال قبل بوده است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: منتظریم این سرعت‌بخشی صورت گرفته در تولید دارو در کارخانه‌ها، دسترسی‌ها را برای مردم محقق کند. در کشور ذخایر استراتژیک نسبت به کالاهای خاصی در حوزه دارو و سایر اقلام داریم و از شرایط خوبی برخورداریم.

مراحل آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ الکترونیکی در حال انجام است

سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور اظهار کرد: از ابتدا در مجلس و بودجه مقرر شده بود که یارانه به شیوه کالابرگ یا سایر طرق ممکن باشد؛ دولت همین مسیر را طی کرد و اصل را بر این گذاشت که اگر زیرساخت‌ها آماده شد، از این طریق پیش رود؛ اما وقتی زیرساخت‌ها و شرایط آن فراهم نیست، پرداخت یارانه را متوقف نکند و مستقیم پرداخت کند.

وی افزود: مراحل آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ الکترونیکی مستمر در حال پیگیری و انجام است و در جلسات دولت از جمله ستاد تنظیم بازار و ستادهماهنگی اقتصادی  هفتگی رصد می‌شود. دولت اصرار دارد در تخصیص یارانه به مردم و تامین کالاهای اساسی مردم و منابع غذایی آن‌ها ریسک نکند و به روش‌هایی پیش برود که فرایند دچار حاشیه و وقفه نشود.

دانشگاه همچنان فعال، پیشرو و زنده است

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره این‌که با توجه به حضور وی در دانشگاه‌ها، وضعیت دانشجویان معترض چگونه است و مشکل حضور نیافتن آنان در کلاس درس دانشگاه چه زمان حل می‌شود، اظهار کرد: دشمنی تمام‌قد دشمنان که می‌خواستند تولید علم در کشور که باعث سرعت‌بخشیدن به تولید و حل مشکلات در سایر بخش‌ها می‌شود را با تمام‌ قدرت متوقف کنند، نتیجه نداد و بر خلاف انتظار آنان دانشگاه همچنان فعال، پیشرو و زنده است و مسیر علمی خود را طی می‌کند.

وی تاکید کرد: در دوره کرونا شاهد تعطیلی چه در سطح مدارس چه در سطح دانشگاه بوده‌ایم اما امسال دانشگاه‌ها و مدارس کشور باز، فعال و پویا بودند و تقریباً تمامی کلاس‌ها منظم برگزار شده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: همین مسیر هم انشاءالله پیش خواهد رفت و دولت هم حامی استمرار همین فضای علمی باز ،رونده و حل کننده مشکلات در کشور خواهد بود. خط قرمز دولت وقفه در جریان تولید علم کشور است و به هر عاملی که مانع جریان تولید در کشور می‌شود، اجازه این امر را نخواهد داد.

دولت استقلال دانشگاه‌ها را محترم می‌شمارد

وی همچنین درباره برخورد درون‌دانشگاهی با برخی دانشجویان اظهار کرد: فرایندها و سازوکارهای درون‌دانشگاهی ظرفیت‌های کافی را برای پیشبرد علمی، نظم و انضباط دارد و باید اجاره داد این موضوعات، درون دانشگاه پیگیری شود. دولت هم استقلال دانشگاه‌ها را محترم می‌شمارد.

از انعکاس خبر امیدبخش ابا نداشته باشیم

سخنگوی دولت در ادامه گفت: احساس می‌کنم بعضاً اگر جایی دستاورد ملی برای کل مردم محقق شده، برخی رسانه‌ها ابا دارند که آن خبر امیدبخش و افتخارآفرین را منعکس کنند. ابا نداشته باشیم و اگر خبری امیدبخش است آن را منعکس کنیم.

تورم به حدود ۴۰ درصد رسید

وی یادآور شد: در حوزه اشتغال مطابق آمار رسمی بیش از ۸۰۰ هزار شغل در سال اول فعالیت دولت حاصل شده است. آمار رسمی بیکاری هم کاهش داشته است. در مورد تورم هم از نزدیک ۶۰ درصد در ابتدای کار دولت با پرداخت یارانه ۴۵ هزار تومانی بود که در اسفندماه به تورم حدود ۳۵ درصدی رسیدیم و با اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها این تورم به حدود ۴۰ درصد رسید و بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش تورم را تجربه کردیم. یارانه هم به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

بهادری جهرمی تاکید کرد: نرخ بیکاری برخی از شهرهای ما به پنج یا شش درصد رسیده است و مسیر مشکلات در جهت درمان حرکت می‌کند. البته درمان تکمیل نشده و کار باید ادامه یابد. دولت در سخت‌ترین شرایط اقتصادی کار را تحویل گرفت و بصورت شبانه روزی تلاش می‌کند اوضاع را بهبود بخشد.

وی خطاب به نمایندگان رسانه‌ها با بیان این‌که «اگر تورم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد رسیده است آن را یک‌ بار تیتر بزنیم»، اظهار کرد: گناهی ندارد که یک وقتی دل مردم را شاد کنیم. خیلی بد نیست. البته ۴۰ درصد تورم به معنای نداشتن گرانی نیست یعنی ما در سال گذشته موفق شدیم ۲۰ درصد از گرانی را کنترل کنیم؛ آن‌ هم بر خلاف اینکه یارانه را از ۴۵ هزار تومان به ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان افزایش دادیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: اگر فرض کنیم حتی سرعت فعلی را هم افزایش ندهیم پیش‌بینی‌ می‌شود که دو سال دیگر هم بتوانیم ۲ تا ۲۰ درصد تورم را کاهش دهیم و تورم را کنترل کنیم.

زمان معرفی وزیر راه

بهادری جهرمی در پاسخ به این پرسش که قرار بود وزیر پیشنهادی راه، ششم آذر به مجلس معرفی شود اما چنین نشد، گفت: وزیر پیشنهادی راه به محض نهایی‌ شدن اعلام می‌شود.

آخرین مصوبات دولت

سخنگوی دولت در ابتدای نشست خبری خود آخرین مصوبات دولت را به این شرح اعلام کرد؛

* موافقت هیأت دولت با آیین نامه اجرایی مربوط به واگذاری بلاعوض دارایی های فکری، دستاوردهای پژوهشی و حق بهره برداری از آنها به شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان

در اجرای ماده (۵) قانون جهش تولید دانش بنیان مبنی بر مجوز به کلیه دستگاه های اجرایی برای واگذاری بلاعوض تمام یا بخشی از دارایی های فکری، دستاوردهای پژوهشی و حق بهره برداری از آنها به شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و یا افراد فعال در انجام طرح اعم از اعضای هیأت علمی، دانشجویان و پژوهشگران، هیات وزیران آیین نامه اجرایی مربوطه را به تصویب رساند. حقوق دولت از دستاوردهای پژوهشی بصورت بلاعوض به پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان و فناور که در جهت حل مسائل کشور فعالیت می‌کنند، واگذار می‌شود. مانع زدایی و تسهیل تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی، گام مهمی در مشارکت هرچه بیشتر نظام علمی و پژوهشی کشور در حل چالش های ملی و تحقق اقتصاد دانش بنیان محسوب می‌شود.

در اختیار گذاشتن تمام یا بخشی از دارایی فکری، دستاوردهای پژوهشی و حق بهره برداری از آنها که متعلق به دستگاه اجرایی است، بصورت بلاعوض با تأیید بالاترین مقام دستگاه به اشخاص فعال و به شرکت های دانش بنیان و فناور در طرح در جهت تجاری سازی آنها مجاز است.

*موافقت دولت با لایحه دو فوریتی ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان

پیرو مصوبات سفرهای استانی و وعده های رئیس جمهور در خصوص ساماندهی فعالیت کولبران و ملوانان، دولت در راستای تقویت اقتصاد مرز، تأمین معیشت مرزنشینان، مدیریت واردات کالا، کاهش قاچاق کالا و ارز، رونق گردشگری مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان با پیشنهاد لایحه دو فوریتی «ساماندهی و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری و ملوانی) و ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان» موافقت کرد. به موجب لایحه مذکور، به منظور تقویت و رونق اقتصاد مناطق مرزی، ایجاد شفافیت و رصدپذیر نمودن واردات، توزیع و عرضه کالاهای مبادله مرزنشینی، تقویت معیشت مرزنشینان و کاهش مبادلات غیررسمی در مرزهایزمینی و آبی، واردات کالا از طریق شناور‌های سنتی و فلزی با ساختار لنج با ظرفیت ناخالص کمتر از ۵۰۰ تن، ملوانی (تهلنجی) و فعالان مرتبط با مبادلات مرزی (کولبران) پنج سال مطابق با ترتیبات این قانون مجاز و پس از آن کالا‌های وارداتی به استثنای میزان مورد نیاز مرزنشینان و اصناف مستقر در مناطق مرزی، تابع قوانین و مقررات تجارت خارجی است.

محدوده جغرافیایی اجرای این قانون شامل مناطق مرزی مشمول در استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به موجب آیین نامه‌های هیئت وزیران تعیین می‌شود. سقف و ارزش کل واردات کالا از طریق رویه‌های فوق الذکر، به میزان حداکثر ۱۰ درصد حجم واردات سال قبل تعیین و انجام آن منوط به ثبت آماری در سامانه جامع تجارت، اخذ شناسه کالا و رهگیری، ثبت اطلاعات در سامانه جامع انبار‌ها و تعیین منشاء ارز کالا‌های وارداتی است.

* موافقت دولت با افزایش کمک هزینه پرداختی مندرج در قانون حمایت از حقوق معلولان

* هیات وزیران به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با افزایش میزان کمک هزینه (یارانه) پرداختی سازمان بهزیستی کشور به مراکز غیردولتی (روزانه و شبانه روزی) بابت نگهداری، مراقبت و خدمات توانبخشی، آموزشی، حرفه آموزی معلولان و حق پرستاری افراد دارای آسیب نخاعی و معلولان شدید و خیلی شدید از محل اعتبارات تخصیصی سازمان مذکور مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور موافقت کرد. برای اولین بار یارانه کمک هزینه نگهداری شبانه روزی عزیزان معلول ۵۰ درصد افزایش یافت. کمک هزینه نگهداری روزانه معلولان ۳۵ درصد افزایش یافت. حق پرستاری مادران و همسران فداکاری که در خانه از معلولان عزیز مراقبت می کنند ۲۰ درصد افزایش یافت.

* پایان هفته، طرح آبرسانی سنندج افتتاح می‌شود

چند سالی می‌شود که آب مخزن سد قشلاق سنندج به دلیل تغذیه‌گرایی دچار تغییر در طعم و بو شده و این موضوع، نارضایتی مردم را به دنبال داشته است، تا اینکه تصمیم بر این شد برای رفع این مشکل، از سد آزاد مستقیم، آب به سنندج می رسد. طرح آبرسانی سنندج از بهمن سال ۱۳۹۹ آغاز شد. آب شرب سنندج از اولویت‌دارترین پروژه‌های کشور در دولت سیزدهم قرار گرفت. اکنون با یک کار جهادی و شبانه روزی آماده افتتاح است. با بهره برداری از این طرح، سالانه امکان آبرسانی ۵۷ میلیون مترمکعب آب به شهر سنندج ایجاد شده است تا مردم از آب شرب با کیفیت و پایدار بهره‌مند شوند. طراحی، ساخت، نصب، راه‌اندازی آن کامل توسط متخصصان، کارشناسان ایرانی و تولیدکنندگان داخلی انجام شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۳۸
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
یه دلخوشی مردم داشتند آن هم تیمهای ورزشی بود که داره به لطف دولت سیاسی و محل کشمکش می شه...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
شده متاسفانه!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
لطف و قدرت رسانه ها را از قلم انداختی . الان عصر رسانه ها است . دولت کیلویی چند. الان شبکه های اجتماعی پر شده از آرزوی باخت ایران و همه هم ادعای وطن دوستی و وطن پرستی دارن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
آمار غلط و ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
حالا که تورم از این ور کم نمیشه از اون طرف زیادش کنید تا دستتون برای بعد باز باشه. مثلاً به جای شصت درصد بگید تورم را در هشتاد درصد تحویل گرفتیم تا اگه یهو تورم هفتاد درصد شد باز هم بتونین ادعا کنین که کاهشش دادید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
قرار نیست که همه مردم مثل شما فکر کنن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
دولت تمام قد پشت چیزهایی که باریش سود دارد ایستاده است . مثل ایستادن تمام قد پشت دلار و رشد آن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
دست شما درد نکنه که زحمت کشیدید تورم را پایین آوردید. البته برای شاد کردن دل مردم دروغ گفتن هم بد نیست!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
«نرخ بیکاری برخی از شهرهای ما به پنج یا شش درصد رسیده است.»

شکسته نفسی نکنید. من خودم اهل «برخی شهرهای» شما هستم. نرخ بیکاری از صفر درصد هم پایین آمده و منفی شده است. مردم هم آنقدر وضعشان خوب است که هر چه ادارات و کارخانه ها التماس می کنند حاضر نیستند دست به سیاه و سفید بزنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
وقتی تورم لجام گسیخته را با تمام وجود احساس می کنیم شمابگو یک درصد ...ماهم عقل داریم
بانام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
کاش میزان شکاف برداشتن مردم هم مثل تورم اندازه گیری می شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
رسانه های معاند قبول ولی نگاهی هم بینداز به برنامه های صدا و سیما
جناب سخنگو بازار بازار رقابت است چیزی برای ارایه نداشته باشی باختی
صدا و سیما بکل زمین بازی را واگذار کرده .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
از تورم هم خیالمون راحت شد. شکر خدا تا اینجا به ۴۰% رسوندن . انشالله با تلاش مسئولین محترم شاهد رشد بیشترش باشیم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
کنتور که نداره جایی هم لازم نیست جواب بدی، هر چی دلت می خواد وضع کن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
آقای سخنگو به کار خودت برس . حکم صادر کردن کار تو نیست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
والا خیلی محترمانه حرف میزنین. و البته صاحب خونه من هم بسیار محترمانه گفت یا کرایه دوبرابر یا شرمنده! و خب من دو سه روز پیش یه جا گرفتم ۲۰ کیلومتر دورتر. سخنگوی دولت همینه دی.ه. فقط سخن گویی میکنه.. راستی مسکن ۲ ملیون چی شد؟ سالی ۱ ملیون قرار شد بسازین. البته جناب وزیر نه تنها نساخت که نیمه کاره ها هم تکمیل نشد و من و امثال من در حسرت اینکه هر سال پرسه نزنیم و هی اسباب کول نگیریم بریم دورتر. سخنگوی خوبی هستین. ادامه بدین به خدمت سرکار گذاشتن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
اجرای کالا برگ در این مقطع زمانی به نظر صلاح نیست و پرداخت یارانه نقدی به تأمین کنندگان مواد یارانه ای باید به تجربه پرداخت مابه‌التفاوت قيمت دارو به شرکت‌های تولیدی دارو توجه شود که تا حد کمبود شدید دارو پیشرفت
ناشناي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
والله دلار به ٣٨ هزار تومن رسيده و اين يعني در دولت فعلي ٣٠ درصد پول ملي ضعيفتر شده و با تورم قبلي چطور به عدد ٤٠ رسيدين ؟؟؟؟
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
هنوز سخنگوی دولت نمی‌داند دولت قوه قضائیه نیست که حکم دهد که همکاری با رسانه خارجی حکم اعدام دارد.ا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
امروز چون فوتبال میتواند اذهان مردم را از برخی جریانات منحرف کند برای دولت وسیاسیون حائز اهمیت شده والا اگر فوتبال برای این مسئولین مهم بود چند تا دیدار تدارکاتی برای تیم ردیف میکردند و یا زمانیکه حسن عباسی در مورد ورزشکاران لاطائلات میبافتند یه توپ و تشری از سوی مسئولان به این فرد صورت میگرفت ووووووو به امید فوتبالی سراسر ورزشی وغیر سیاسی
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
ما تیم میلی را شش دانک دادیم به دولت،برید باهم خوشبخت بشید!
S
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
گل و بلبل
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
دولت شش کلاسی
کاربر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
تورم به حدود ۴۰ درصد رسید!
اما مشکلات قیمتی در بازار به عرش الهی رسیده و نمیتوانیم زندگی کنیم این نرخ های داده شده دروغ است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
جالبه سخنگوی دولت حکم قضائی میده و با افتخار می گه تورم 40 درصد هست چه برکاتی داره این دولت و چه افتخاراتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
خدا از دولت بی کفایت نگذرد.رییسی لطفاً جلوی گرانی خصوصاً گرانی دارو را بگیرید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
یعنی با تورم ۴۰ درصد باید خوشحال باشیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
ایشون سخنگوی دولت سوئیسه یا ایران؟؟؟!!تورم 40درصد؟؟؟!!خدایا چقدر صبرت زیاده!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
تورم 40 درصدی و افزایش حقوق چندرغاز بازنشسته ها مخصوصا کشوری ها ... جناب رییسی اینکه بخواهید تورم رو با فشار به پدربزرگ ها و مادربزرگ ها کنترل کنید ظلمیست بس بزرگ .... جواب جدتون رو چجوری میخواهید بدهید؟!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
عجب!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
از نظر سازمان ملل، عراق بعنوان شروع کننده جنگ محکوم به پراخت غرامت به ایران شده چرا مسؤلان پیگیری نمی کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
دریافت غرامت پیشکش میلیاردها دلار از کیسه ملت ایران در عراق هزینه نکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
چرا ستاد تنظیم بازار مشکل 20000تومان اضافی در قبوض مخابرات را نا دیده گرفته وبا این عمل از اکثریت مردم یارانه بگیر پول اضافی می خواهند ومی گویند شما میتوانید 4444 مکالمه داشته باشید آیا این عمل صحیح است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
سخنگوی محترم ریش و قیچی دست شما ست هر طور صلاح میدونید حکم بدهید ،هر طور صلاحه آمار بدهید
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
از تورم هم خیالمون راحت شد. شکر خدا تا اینجا به ۴۰% رسوندن . انشالله با تلاش مسئولین محترم شاهد رشد بیشترش باشیم.
ابن آخر عمری گفتیم که بازنشسته بشویم و حالا میبینم با این حقوق بازنشستگی بک هفته هم نمیشه زندگی کرد.
لذا برای رفع مشکلات اقتصادی کشور آمادگی دارم بجای مسئولان رده بالای کشور در صورتی که استعفا بدهند و بروند سر کاری که تخصص خودشان است قول شرف میدهم کشور را از انزوای بین المللی بیرون بیاورم، آرامش را به کشور برگردانم، اقتصاد را در سطح کشور های خلیج فارس و بالاتر ببرم، تمامی ایران مهاجر را به کشور بر میکردانم‌که همه دارای تخصص بالا و سرمایه هستند.
فقط کاری را می‌کنم که اکثریت مردم میخواهند والسلام نامه تمام.
در ضمن جمع مدارک تحصیلی بنده از دانشگاهای معتبر بین‌المللی
حداقل برابر با جمع مدارک تحصیل کل دولت می باشد.
من الله التوفیق
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
معنی تورم را درست تشخیص نمیدهید چون بیسوادید یا فکر میکنید مردم بیسوادن فرض کنید یک جنس 100 تومانی با تورم 60 %میشود 160 تومان یعنی 60 تومن افزایش قیمت حالا افتخار شما با 40 درصد به جای 60 تومن 65 تومن روی این کالا میرود و..... خحودتان هم میدانید که راه نجات ایران برجام بود که نابودش کردید منتظر تابستان داغ سال دیگه باشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
افزایش یارانه و افزایش واردات کالاها که دولت ارز آنرا تامین کند = افزایش تورم و گرانی
افزایش تورم و گرانی = رشد فقر و بی اثر شدن یارانه ها و کاهش خرید مردم
کاهش خرید مردم = کاهش تولید و کاهش اشتغال
کاهش اشتغال = کاهش ضریب درآمد به هزینه
کاهش ضریب درآمد به هزینه = فرار نخبگان و افزایش اعتراضات و اغتشاشات و بزهکاری های اجتماعی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
هر گونه همکاری با رسانه‌های معاند در حکم مشارکت در اقدام تروریستی است
یعنی الان باید حداقل ۵۰ درصد مردم ایران را بخاطر مشارکت در اقدام تروریستی دستگیر کرد
تو سخنگوی دولت هستی یا سخن کوی قوه قضائیه؟ تو باید برای مردم بگویی که دولت برای این مردم چه کاری.. می کند نه اینکه برای آنها تعیین تکلیف کنی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا حسن فیروزی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب خزانه جواهرات ملی ایران
آخرین اخبار
وب گردی