بازدید ۳۱۳۵۴
نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه
امروز دوشنبه، هفتم آذر ماه ۱۴۰۱ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به پرسش‌های خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.
کد خبر: ۱۱۵۲۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۱ 28 November 2022

هیچ همکاری با «کمیته حقیقت یاب» حقوق بشر نخواهیم کرد

بین الملل تابناک: امروز دوشنبه، هفتم آذر ماه ۱۴۰۱ نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی برگزار شد و ناصر کنعانی به پرسش‌های خبرنگاران داخلی و خارجی پیرامون مسائل مختلف سیاست خارجی پاسخ داد.

امروز سخنگوی وزارت امور خارجه همراه با یک ماسک شیمیایی در نشست هفتگی خود در جمع خبرنگاران حضور یافت؛ گویا این اقدام کنعانی، اشاره‌ به حمایت آلمان در جنگ تحمیلی از صدام و در اختیار قرار دادن سلاح‌های شیمیایی از سوی دولت این کشور به رژیم صدام دارد.

تشریح نقش آلمان در تامین مواد اولیه سلاح شیمیایی مورد استفاده از سوی رژیم بعث

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی گفت: روز چهارشنبه آینده در زمره مناسبت‌هایی که باید ذکر می‌کردم، روز بین‌المللی و جهانی همبستگی با قربانیان سلاح‌های شیمیایی است. این ماسک مخوفی هم که من امروز همراه خودم در این جلسه آورده‌ام برای من هم گویای خاطراتی است و هم رمز و نماد خاصی برای ملت ایران، شهروندان ایرانی و همچنین برای نیروهای مسلح، نیروهای نظامی و بسیجیان ما در طول دوران جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعث عراق علیه ایران است.

بیشتر بخوانید

کنعانی افزود: جالب است بدانید بنده در دوران دفاع مقدس مقدس، زمانی که جوان ۱۶، ۱۷ ساله‌ای بودم شخصا بر مبنای وظیفه ملی این فرصت را داشتم که مدت زمانی را در جبهه‌های جنگ در حوزه دفاع مقدس در کنار رزمندگان جمهوری اسلامی ایران در خطوط مختلف جبهه‌های جنگ باشم. این ماسک که ظاهر مخوفی هم دارد یکی از اقلام همراه ما بود که معمولاً با خودمان در مناطق مختلف حتی در پشت جبهه داشتیم.

وی بیان کرد: دلیل آن هم این است که رژیم صدام در استفاده از تسلیحات ممنوعه و غیرمتعارف از جمله استفاده از تسلیحات بمب‌های شیمیایی هیچ ابایی نداشت. براساس اسناد سازمان ملل متحد، مسئولیت تجاوز به جمهوری اسلامی ایران و جنگ تحمیلی هشت ساله با رژیم بعث عراق به رهبری صدام معدوم بود. با این حال در دوران جنگ تعداد قابل توجهی از دولت‌ها به ویژه دولت‌های غربی از جمله دولت آلمان با علم و اطلاع دولتمردان این کشور مبنی بر اینکه رژیم صدام از محموله‌های شیمیایی و مواد شیمیایی که در اختیار این رژیم قرار می‌گیرد استفاده صنعتی نمی‌کند بلکه استفاده نامشروع و غیرقانونی در تولید بمب‌های شیمیایی و تسلیحات شیمیایی در جبهه‌های جنگ می‌کند، اجازه دادند که چنین محموله‌ها و موادی در اختیار رژیم بعث عراق قرار بگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه عنوان کرد: جنایات بی‌شماری هم توسط رژیم بعث عراق علیه نه فقط نظامیان ایرانی بلکه علیه شهروندان ایرانی و عراقی رخ داد، هم چنین تسلیحاتی به‌کارگیری شد. بر اساس بررسی‌هایی که خود منابع غربی مشخصا آلمانی انجام دادند و در برخی نشریات و رسانه‌های آلمان از جمله در اشپیگل آلمان در ابتدای دهه ۹۰ میلادی و بعد از تشکیل کمیسیون بازرسی تسلیحاتی عراق توسط سازمان ملل منتشر شد، به نقش آلمان در تسلیح عراق به مواد شیمیایی و سلاح‌های شیمیایی اذعان و تصریح شده است.

کنعانی خاطرنشان کرد: بعد از انتشار همین قبیل گزارش‌های رسانه‌ای به نقل از سخنگوی وقت دولت آلمان در آن زمان گزارش شد که نتیجه بازرسی‌های سازمان ملل نشان می‌دهد که شرکت‌های آلمانی، نقش وسیعی در مسلح کردن رژیم بعث عراق به سلاح‌های کشتار جمعی داشته‌اند و در این گزارش ها آمده است که حدود ۸۰ درصد تولید گازهای شیمیایی عراق با کمک شرکت‌های مذکور بوده است. مجله اشپیگل در جای دیگری گزارش می‌کند که آلمان ۱۳۹ تذکر از سازمان ملل برای فروش مواد شیمیایی و بیولوژیکی به عراق دریافت کرده است. گزارش‌های کمیسیون بازرسی تسلیحات سازمان ملل موسوم به آنسکام را هم در این زمینه داریم.

وی تصریح کرد: ما در این روزها با پرچمداری دولت آلمان در طرح ادعاهای حقوق بشری و نقض حقوق بشر و نقض حقوق زنان و خشونت علیه زنان از سوی دولت آلمان و پرچمداری این کشور در ارائه پیش‌نویس قطعنامه ضدایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران مواجه هستیم. دولتی که در سالیان تاریخی گذشته، عامل اصلی شکل‌گیری دوجنگ بزرگ جهانی بوده که فارغ از اینکه میلیون‌ها تن از جمله در اروپا در این دو جنگ کشته شدند، ایران جزو کشورهایی بود که به‌ رغم بی طرفی، خسارات بسیاری از ناحیه شکل‌گیری این جنگ متحمل شد و هزاران تن از ملت ایران در نتیجه این جنگ مستقیم و غیرمستقیم کشته و قربانی شدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: کشوری که به اذعان گزارش‌های متعدد و مستندات مختلف ـ که هم مراجع آلمانی گزارش کرده‌اند و هم در گزارش‌های کمیته‌های تحقیقاتی سازمان ملل متحد آمده ـ و شرکت‌های این کشور با علم دولت آلمان و تذکرهایی که حتی از سوی سازمان ملل گرفت، جزو تامین کننده‌های اساسی مواد شیمیایی و تسلیحات شیمیایی رژیم متجاوز عراق علیه جمهوری اسلامی بود.

کنعانی یادآور شد: آماری که در این زمینه وجود دارد جالب است. تعداد حملات شیمیایی رژیم بعث عراق علیه ایران ۵۷۲ بار، ۱۶۵ بار توسط توپخانه ۷۹ بار توسط خمپاره ۱۴ بار توسط بالگرد سه واحد توسط کاتیوشا و موارد عدیده دیگر بوده است. مصدومین سلاح‌های شیمیایی در ایران ۱۰ هزار شهید حدود ۱۰۰ هزار مصدوم در حال حاضر ۶۷ هزار جانباز شیمیایی که در قید حیات هستند و ۶۵۰ جانباز شیمیایی شدید که اینها مرتبط با جمهوری اسلامی ایران هستند. مصدومین سلاح‌های شیمیایی در عراق هشت هزار تن، ۳۰ هزار مصدوم، انواع حملات شیمیایی که عراق استفاده کرده است ۲۷۶ مورد عامل تاول‌زا، ۱۴۳ مورد اعصاب و روان، ۸۱ مورد سیانور، ۴۸ مورد خفه کننده، ۸ مورد فسفری و ناپال، ۶ مورد عامل ناتوان کننده در حمله شیمیایی انجام شده است.

من جزو کسانی بوده‌ام که در مدتی که در حضور داشتم این ابزار مخوف برای حفاظت از اقدامات و بمباران‌ شیمیایی دولت عراق در کنار ما بود. اما نه رزمندگان در خطوط مقدم جنگ بلکه حمله شیمیایی به شهرهای ما در آذربایجان غربی مشخصا در شهر سردشت هفت هزار و هشتصد تن مصدوم؛ مصدومانی که هنوز و تاکنون به رغم گذشت سالیان طولانی از عوارض این بمباران‌ها و عوامل شیمیایی در رنج هستند و زندگی روزمره بسیار سختی را دارند.

وی ادامه داد: چنین کشورهایی چگونه به خودشان حق می‌دهند که خودشان را مدعی و مدافع حقوق بشر نشان می‌دهند؟ چطور به خودشان حق می‌دهند در عین حالی که زنان و کودکان و مردان کُرد ما را در سردشت با تجهیز رژیم متجاوز بمباران شیمیایی کنند، اکنون دم از دفاع حقوق زنان کُرد ما بزنند. آیا این غیر از نفاق آشکار است؟ شرم آور است اما انجام می‌دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: چطور می‌توان باور کرد رژیمی که این میزان جنایت علیه بشریت نه در تاریخ طولانی گذشته بلکه در تاریخ معاصر در دهه‌های اخیر علیه یک ملت انجام بدهد، الان با کمال پررویی پرچمدار حمایت از حقوق زنان ما باشد؛ این یک نفاق آشکار است. البته دولت آلمان و رژیم آلمان صرفاً مرتکب چنین جنایاتی نشده است بلکه جنایات دیگری هم هست که در زمان مناسب اعلام خواهد شد و قطعاً دولت جمهوری اسلامی ایران در استفاده از حقوق مسلم خود در چهارچوب‌های سیاسی پیگیری جنایات کشورهای غربی علیه ملت ایران از جمله پیگیر جنایت‌های آلمان و شرکت‌های آلمانی خواهد بود.

امیدوارم شاهد بازی خوب و نتیجه شیرین دیگر برای بازی مهم فردا باشیم

وی ادامه داد: امروز سالروز شهادت شهید دانشمند بسیجی و برجسته هسته‌ای و دفاعی کشورمان شهید فخری‌زاده است که توسط تروریسم سازمان‌یافته رژیم آپارتاید صهیوینسیت به درجه رفیع شهادت رسید که به روح این شهید سلام می‌فرستیم.روز سه‌شنبه روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین و چهارشنبه روز ولادت حضرت زینب و روز پرستار که پیشاپیش خدمت آنها تبریک می‌گویم و برای آنها آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

کنعانی تاکید کرد: آرزوی موفقیت برای تیم ملی فوتبال در مسابقه پیش‌رو داریم و برای آنها دعا می‌کنیم، تبریک می‌گوییم به دلیل بازی فنی و خیلی جذاب و نتیجه شیرینی که کسب کردند و دل ملت ایران را به‌دست آوردند و امیدواریم در سایه تلاش آنها شاهد بازی خوب و نتیجه شیرین دیگر برای بازی مهم فردا باشیم.

ایران هیچ گونه همکاری با این کمیته سیاسی با نام کمیته حقیقت‌یاب حقوق بشری نخواهد داشت

وی در پاسخ به سوالی در مورد تصویب قعطنامه حقوق بشری علیه ایران توسط دولت آلمان گفت: در این ارتباط، بیانیه وزارت امور خارجه مفصل منتشر و دیدگاه‌های ایران بیان شد. ایران همانطور که رسما اعلام کرد، هیچ گونه همکاری با این کمیته سیاسی تحت عنوان کمیته حقیقت‌یاب نخواهد داشت. جمهوری اسلامی در چارچوب مسئولیت‌های ملی خود راسا اقدام به تشکیل کمیته ملی با حضور صاحبنظران و حقوقدانان و نمایندگان رسمی و غیررسمی کرده؛ به این معنا  که معتقد به مسئولیت ذاتی و ملی خودش است و در این ارتباط در حال انجام وظایف مسئولانه و بررسی و تحقیق همه‌جانبه هستیم. لذا استفاده عجولانه از ساز و کارهای حقوق بشری و رویکردهای سیاسی و استفاده ابزاری مردود است و هیچ کمکی به مفهوم حقوق بشر نخواهد کرد. جمهوری اسلامی در این ارتباط به مسئولیت‌های ملی خود عمل می‌کند. دولت در این زمینه تا الان مسئولانه عمل کرده و با تشکیل کمیته ملی مسئولیت خود را ادامه می‌دهد و اطلاع‌رسانی شفاف خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه درمورد حمله به نفتکش صهیونیستی گفت: اتهام زنی واهی به ایران، هدف رژیم صهیونیستی و دیگر متحدان است و ایران اگر اقدامی انجام دهد آنقدر شجاع است که بخواهد مسئولیت آن را به عهده بگیرد.

کنعانی در مورد سفر نخست وزیر عراق گفت: آنگونه که هماهنگی شده سفر نخست وزیر عراق روز سه شنبه به تهران انجام می‌شود و در چارچوب استمرار دو کشور خواهد بود و کمیسیون های عالی دو کشور در سطح عالی روسای جمهور برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سوالی در مورد شکایت ایران به شرکت های آلمانی مبنی بر فروش مواد و سلاح شیمیایی گفت: روزچهارشنبه روز همبستگی با قربانیان سلاح شیمیایی است. جالب است بدانید که بنده در طول دوران دفاع مقدس شخصا بر مبنای وظیفه ملی این توفیق را داشتم که در کنار رزمندگان دفاع مقدس باشم و این ماسک مخوف همیشه همراه ما بود چراکه رژیم صدام برای استفاده از سلاح های شیمیایی ابایی نداشت و در طول دوران جنگ تعدادی از دولت های غربی به ویژه آلمان از آن علیه ملت ایران در دفاع مقدس داشتند و محموله ها و سلاح های شیمیایی را در اختیار رژیم بعث قرار دارند. در رسانه های آلمان در ابتدای دهه نود میلادی به نقش این کشور تصریح شد.

وی ادامه داد: نتیجه گزارش‌های سازمان ملل نشان می‌دهد، آلمان نقش مهمی در این خصوص داشته و مجله اشپیگل آلمان در این خصوص هم نوشته است و ما در آلمان همواره شاهد نقض حقوق بشری و حقوق زنان بودیم.

کنعانی درمورد نقش دولت های غربی و همسو با ایالات متحده امریکا در اغتشاشات گفت: اطلاعات دقیق در مورد دخالت این کشورها به روسای نمایندگی های دولت های غربی در تهران و حافظ منافع امریکا داده شده است، تعدادی از شهروندان و اتباع کشورهای مختلف در اغتشاشات حضور داشتند که شواهد زیادی در این خصوص وجود دارد که در اختیار دولت های متبوع آن ها گذاشته شده است. چطور کشوری که کمیته ملی برای رخدادی تشکیل داده است؛ اما کشورهای دیگری دست به اقدامات سیاسی و انتشار اخبار کذب می زنند.

حدود پنجاه تعرض به نمایندگی های ایران در خارج از کشور شده است

 وی در پاسخ به سوالی در مورد دخالت غرب و آمریکا در اغتشاشات اخیر گفت: مخالفین سیاسی خشونت‌طلب در کشورهای غربی وارد سفارت شدند، اما هیچ اقدامی علیه آنها انجام نشد. کشورهای غربی بر اساس کنوانسیون های بین المللی  تعهد دارند که خشونت طلبان و معترضان علیه نماینده دیپلماتیک را بازداشت و محاکمه یا به کشور متبوع مسترد کنند تا این شهروندان مورد پیگرد قضایی قرار گیرند.

کنعانی ادامه داد: این کشورها خبرنگاران ما را تحریم می‌کند؛ خبرنگارانی که صرفاً منتقل کننده صدای یک ملت هستند اما در همان کشور یک رسانه که در واقع اتاق جنگ است، با بدترین روش‌ها اقدام نظامی مسلحانه شورش را ترویج می‌کند و آموزش می دهد؛ این کشورها مدعی حقوق بشر هستند؛ اما شواهد حاکی از مداخله مستقیم این کشورها در دامن زدن به اغتشاش در ناآرامی و بی ثباتی در داخل کشور ماست.

اروپا دچار نوعی بی عملی در ارتباط با برجام شده است

سخنگوی وزارت امورخارجه با بیان اینکه متاسفانه اروپا دچار نوعی بی عملی در انجام تعهدات خود در ارتباط با برجام است، اظهار داشت: اروپا در دوره خروج آمریکا از برجام هم به رغم تعهداتی که داده بود مبنی بر اینکه خروج آمریکا از برجام را جبران خواهند کرد و در این زمینه به تعهدات خود به گونه ای عمل می کنند که ایران از مزایای برجام از جمله مزایای اقتصادی آن منتفع شود، عمل نکرد.

وی تصریح کرد: دولت های اروپایی شریک برجام  هستند و در عمل نشان دادند که دچار بی عملی و نوعی عدم استقلال رای و تصمیم در ارتباط با برجام هستند. در مذاکرات دوره های اخیر برای بازگشت دولت آمریکا به برجام هم اروپا نشان داد که کاملاً در سایه تصمیم و رویکرد سیاسی دولت آمریکا قرار گرفته است، بنابراین ‌نمی‌توانیم بگوییم که اروپا در ارتباط با مذاکرات برجام، نقش مستقلی را ایفا می‌کند و مواردی که از طرف اروپا اعلام می شود، مواضع چندان قابل سرمایه گذاری نیست.

کنعانی در ارتباط با آمریکا، اظهار داشت:  آنها در مواضع سیاسی اعلامی همانطور که آقای وزیر گفتند، نکاتی را مبنی بر بی میلی نسبت به ادامه مذاکرات مطرح می‌کنند و می‌گویند، مذاکره در دستور کار ما نیست اما در حوزه عملی همچنان در حال ارسال پیام ها هستند و همچنین پیام ها و نکاتی را دریافت می‌کنند.

سخنگوی وزارت امورخارجه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است، روند دیپلماتیک بهترین روندی است که می تواند منافع طرف‌های مذاکره کننده را در ارتباط با برجام تامین کند. ما به چارچوب دیپلماتیک پایبند و علاقه مند هستیم؛ اما به روند جاری اظهار خوشبین نمی‌کنیم و اظهار بدبینی می‌کنیم. ما همواره واقع‌بین بوده ایم و واقع‌بین هم خواهیم ماند، ایران فعال عمل می‌کند چنانچه طرف مقابل فعال باشد، اراده سیاسی داشته باشد، حتماً با واکنش مثبت جمهوری اسلامی مواجه می‌شود و در صورتی که طرف مقابل فعال نباشد، جمهوری اسلامی هم سیاست و رویکرد مستقل خود را مبتنی بر تصمیم و سیاست‌های کلان ملی دنبال خواهد کرد.

اقدام آمریکا در ارتباط با پرچم ایران غیرقانونی و جرم بود

کنعانی با تاکید بر اینکه اقدام آمریکا در ارتباط با پرچم ایران غیرقانونی بود، اظهار داشت: در حوزه ورزشی شاهد رفتارهای غیر اخلاقی و غیر قانونی از سوی کشورهایی هستیم؛ از جمله رژیم آمریکا که مدعی قانونمداری است و این اقدام غیرقانونی و غیر اخلاقی بود.

سخنگوی وزارت امورخارجه با بیان اینکه در این ارتباط بلافاصله دستگاه دیپلماسی واکنش نشان داد، اظهار داشت: شخص وزیر امور خارجه در این ارتباط فعال شد، ارتباطات و تماس‌های برقرار شد، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی در این زمینه بلافاصله فعال شدند، سفیر ایران در قطار قطر هم فعال شد و طرف آمریکایی در این زمینه به اشتباه خود اذعان نمود و پرچم را عوض کرد و پرچم صحیح جمهوری اسلامی ایران را بارگذاری نمود.

وی تصریح کرد: اقدام طرف آمریکایی از منظر مقررات فیفا هم اقدام غیرقانونی است، فدراسیون فوتبال ایران مبتنی بر چارچوب مقررات موجود در این زمینه کار را دنبال می‌کند و ما معتقد هستیم که طرف امریکایی مرتکب جرم و نقض قوانین و مقررات فیفا شده و باید در این زمینه مسئولانه مورد پیگرد قرار بگیرد و پاسخگو باشد، قوانین فیفا در این ارتباط جرایم سنگینی را در نظر گرفته است. امیدواریم با پیگیری که توسط فدراسیون فوتبال انجام می‌شود، فیفا در این زمینه قوانین و مقررات خود را در ارتباط با طرف مجرم اعمال کند.

استقبال از استقرار نیروهای رسمی عراق در مرز اقلیم کردستان

وی در پاسخ به سوالی در مورد تصمیم عراق مبنی بر استقرار نیروهای امنیتی رسمی در مرزهای اقلیم کردستان با ایران گفت: در سفر نخست وزیر عراق به ایران، موضوعات سیاسی، اقتصادی، تجاری مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد. همان طور که اعلام شد، نشست مشورتی عالی مقامات ذیربط  امنیتی دو کشور در تهران و در بغداد برگزار و در ارتباط با موضوع مورد اشاره توافقاتی شد. ما تاکید داریم که اقلیم کردستان عراق بخشی از خاک عراق است، دولت عراق به عنوان دولت مرکزی این کشور مسئولیت تامین امنیت خطوط مشترک مرزی دو کشور را برعهده دارد و باید به مسئولیت های قانونی خود در این ارتباط عمل کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: ما این خبر را شنیده‌ایم که دولت عراق تصمیم گرفته نیروهای رسمی خود را در طول مرزهای مشترک در حوزه اقلیم کردستان عراق مستقر کند. امیدوارم این اتفاق بر مبنای تعهدات دولت عراق مسئولیت های این کشور و قول هایی که به ما داده اند برای تامین امنیت مرزهای مشترک این اتفاق صورت بگیرد و استقبال می‌کنیم آماده هستیم اگر دولت عراق در این زمینه نیازمند کمک های فنی و تکنیکی باشد، به این دولت کمک کنیم.

کنعانی در مورد پیام های ایران و امریکا گفت: پیام هایی از سوی ایران و امریکا از طریق واسطه ها منتقل می‌شود و به کشورهای نزدیک و دوست این پیام ها انتقال می‌یابد.

وی در مورد مواضع اروپایی در خصوص اتفاقات اخیر و ‌ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت گفت: ایران برای حفاظت از منافع ملی از همه چارچوب ها برای دفاع از منافع خود استفاده می‌کند، آزموده را آزمودن خطاست.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد پرونده اسدالله اسدی گفت: تحول جدیدی رخ نداده است.

کنعانی در مورد اقدامات امنیتی که علیه ایران می‌شود، گفت: اقدامات غیرقانونی علیه ایران فراموش نمی‌شود و در زمان خود پاسخ مقتضی داده خواهد شد. در مورد سردار شهید سلیمانی هم گام هایی برداشته شده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱۲
در انتظار بررسی: ۱۴
انتشار یافته: ۱۰۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
بذار بیاد داخل کمیته حقوق بشر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
ما که در کشور اسلام ناب داریم نگران چه هستیم
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
چرا قوه قضاییه و وزارت دادگستری علیه محکومان و کلاهبرداران مقیم کانادا درمجامع بین المللی طرح دعوا نمی کند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
گردو از همدان خریدم یا پوکن، یا سیاه یا تلخ. اگه خواستید از همدان گردو بخرید از الوند غربی یعنی دره امام زاده کوه بخرید که آب زیاد داره نه از الوند شرقی یعنی روستاهای پشت سد اکباتان که به دلیل کم آبی گردوهاش عمدتا خراب شدن. مرگ بر آمریکا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
بذار بیاد با یک پرونده دیگر برای تحریم بیشتر یا ایجاد زمینه بیشتر برای آشوب در کشور و یا ایجاد اجماع برای حمله یا مسلح کردن گروههای مسلح مانند تشکیل گروه دوستان سوریه و مسلح کردن با سلاح های غیر کشنده مانند موشک های ضد تانک تاو.
کاری که با تحریم نکردند می‌خوان با تشکیل کمیته حقوق بشری انجام بدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
آیا برای جنایات عربستان در یمن کمیته تحقیق تشکیل شد؟
آیا برای حمله غیرقانونی آمریکا به عراق و کشتار صدها هزار نفر کمیته تحقیق تشکیل شد؟
آیا برای ایجاد آپارتاید توسط اسراییل و کشتار کلی فلسطینی کمیته تحقیق تشکیل شد؟

صنعت جهانی حقوق بشر عمدتا یک ابزار سیاسیه اونهم برای تحمیل خواسته های غرب به کشورهای دیگه با جنگ، تحریم و غیره. در واقع خود صنعت حقوق بشر همکار بسیاری از جنایتهای بزرگ بوده.

نهادهای حقوق بشر باید به کشورهای مختلف کمک کنند تا وضع حقوق بشر در اونها بهتر بشه اما در عمل دقیقا برعکس کار میکنند و فقط فشار میارن به کشورها تا جنگ و تحریم و غیره ایجاد بشه در جهت منافع سیاسی غرب.

البته شاید این نهادها در مجموع کارکردهای مثبتی هم داشته باشند اما کارکردهای منفی زیادی هم دارند.
پاسخ ها
حسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
برای همشون تشکیل شده ولی قرار نیست رای اونی باشه که شما دوست داری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
اگر در ایران مشکلی وجود ندارد باید با کمیته حقیقت یاب همکاری کرد تا روسیاهیش بمونه برای دشمنان ایران.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
نه حسن راي شون اين بوده كه امريكا و ساير كشورهايي كه اسم شون برده شده هر غلطي بكنند كسي نبايد
اعتراضي داشته باشد در واقع معيار حقوق بشر خود امريكاست . مثلا اگر عربستان جمال قاشقچي رو اره كرده اين عين حقوق بشره و همينطور رعايت يكي از اصول حقوق بشري كه همون ازادي بيان است . . حسن مطمئن باش اونها هيچ كمكي به تو نمي كنند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
الان یعنی از نظر شما چون امریکا و اسرائیل و عربستان حقوق بشر رو نقض کردن دولت ما هم حق داره نقض کنه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
کسایی که منفی دادیدواقعا ایرانی هستید؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
به ناشناس 12:46: تو هم اگر تو خونه مطمئنی هیچ مشکلی تو خانواده ات نداری، اجازه بده من به عنوان مددکار اجتماعی و بازرس خشونت علیه زنان و کودکان، بیام با همسر و فرزندانت
یک مدتی در تماس بوده و یکسری هم مصاحبه محرمانه بکنم و هر اطلاعات و اسنادی رو هم جه مالی، چه سوابق پزشکی و آموزشی، قضایی و خلاصه مجموعه مواردی که ممکنه سرنخی بهمن بده از خشونت احتمالی تو علیه خانواده ات، هر چیزی از منزل شما خواستم مجبوری در اختیارم قرار بدی، بعد از طریق مراجع قضایی و نیروی انتظامی بهت نتیجه تحقیقات و نظرمو ر این باره اطلاعت خواهم رسوند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
به ناشناس 15:54: اگر یک دزد حرفه ای ماشینهای لوکس در کسوت مجری قانون بیاد به تو بگه باید مجازات بشی به
خاطر دزدی یک چیزی مثل باری از فلان مغازه، بعد دوست دارم ببینم همینقدر مفلوک جلوش می نشینی و تن به مجازاتش می دهی؟
مثلا حاکم عربستان دم از ضعف دموکراسی تو ایران بزنه یا از زندانی کردن خبرنگاران خاطی و فتنه گر در ایران انتقاد کنه، یا نخست وزیر کانادا از برخورد با مفسدان اقتصادی ، پادشاه انگلیس از حضور نظامی کشوری در کشور دیگر، دولت امریکا از چاپ پول بی پشتوانه و گسترش فقر در جایی انتقاد کنه شما خوشحال میشی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
بذارید کمیته حقیقت یاب کارش رو بکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
چه امیدی بهشون داریم تاباهاشون همکاری کنیم تحریم ها رابرمی دارن؟دیگه قطعنامه صادرنمی کنن؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
ناشناس ۱۲:۵۸
، آخه کمیته حقیقت یاب چه ربطی داره به برداشتن تحریمها؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
ما فقط با پوتین همکاری میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
دقیقا گرفتاری ما از اینجا شروع شده و وجود دارد

و دیگر اینکه تندروها ، چون جلیلی و باقری و مرندی و

صفری متکی و امیر عبدالهیان و امام صادقی ها را

به جای ظریف و عراقچی و حتی خرازی و ولایتی گذاشته

تا سرنوشت سیاست خارجی کشور را دنبال کنند !!؟

کسانیکه اصولا با توافق مشکل و مخالف بوده و هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
اگر هم این گزاره درست باشد چرا پوتین خار چشم شما خودباخته های زلنسکی مسلک دلقک مترسک شده؟
چون پوتین هم ذات خراب اونها رو شناخت و نگذاشت ایلتسین باقی آبرو و سرمایه ملی شونو به باد بده و جلو زیاده خواهی و به ذلت کشیدن ملتش توسط غرب محکم ایستاد، پس چرا با چنین شخصی کار نباید کرد؟
ناشناس
|
Romania
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
جز این هم انتظار نبود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
صدام احمق شرارت هایی کرد ملت منطقه و خودش را به ستوه آورد و در آخر توسط غربی ها به درک واصل شد
سید مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
سلام آقای سخنگوی شما بچه بودید یادتون نمیاد شوروی هم در جنگ با تجهیزات خود خون هم وطن هایمان را به زمین ریخت و تاریخ یا باید کلا فراموش بشود یا همه آن گفته شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
شما بی سوادی و مطالعه نکردی... تاریخ بخون. در مورد دولت فخیمه بریتانیا چه نظری دارید؟ آیا از جنایتهای بریتانیا علیه ایران هم خبر دارید؟ برای پایکوبی رفقاتون برای پیروزی انگلیس بر ایران چی دارید بگید؟؟؟
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
گفتی شوروی
الان دیگه‌ شوروی نیست که اون. از هم پاشید
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
و موشکهای ۹ متری در کوچه های ۶ متری بزازید یادتون بیارم میگها و توپولوفهای روسیه که چه نکردن در این جنگ تحمیلی با شهرهای ما هیچ وقت کسی هم دنبال گرفتن خسارت جنگ نرفت که نرفت فقط عمر ما بود که ۲ سال به هدر رفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
مدافعان غرب دوباره دارند ادرس غلط روسیه را می دهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
شوروي به قول شما در اين زمان كنار ماست حالا به هر دليلي اما اين امريكاي لعنتي و اروپا بي اراده دايما براي ما دشمني دارند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
اون حکومت کمونیستی بر باد رفت ولی این امپریالیستها هنوز ادعای خدایی دارند. ضمنا شوروی ها اگر از متحد مهمشون یعنی حکومت وقت عراق حمایت نمی کردند از
کی باید می کردند؟ حزب بعث رسما گرایش های جدی به اونها داشت اصلا اسمش هم روشه
کاوه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
کسانی که به دیگران صفت بی سواد و غربزده میدن آگاه باشن که هسته اصلی تجهیزات جنگی عراق روسی بود سلاح شیمیایی از آلمان انواع میراژ فرانسوی سوپر اتاندارد انگلیسی پول کشورهای عربی به همراه نفرات ارتش آنها حمله آمریکایی ها به سکوهای نفتی و هواپیمای مسافربری وغیره،همه بر علیه ایران بودن چه شرق و چه غرب در ضمن اتحاد جماهیر شوروی که از هم پاشید هسته اصلی و مرکزی آن همین روسیه فعلی به ظاهر دوست است ولی تاریخ ثابت کرده که هیچ کشوری به فکر منافع ملی کشور دیگر نیست و در عالم سیاست خیلی زود دوست به دشمن تبدیل میشه و برعکس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
آنها هم می دانند ایران همکاری نمی کنند و دنبال عدم همکاری ایران هستند و بدنبال تبلیغات ضد ایران .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
احسنت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
همکاری کردن یا همکاری نکردن ایران، در هر دو صورت موجب محکومیت جهانی خواهد بود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
جناب ناشناس 17.07
اگه کسی خلافی کرده باشه چه با قاضی همکاری کنه چه نکنه بالاخره باید جواب کاری که کرده رو پس بده

اینجور نیست که من بزنم زیر گوش شما، بعد با قاضی همکاری کنم و مجازات نشم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
حداقل متن خبر رو قبل از انتشار خودتون بخونید. شاید نیاز به ویرایش نگارشی داشت.
بابک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
درود بر ملت بزرگ ایران.بنده به عنوان یک دانشجوی دکترای حقوق به اساتید و دانشجویان و مدیران آمریکا به منظور روشن شدن حقایق و رفع شبهات از اذهان جهانیان و آمریکائیان ؛ پیشنهاد می دهم در گفتگو های صلح جهانی به مرکزیت مرودشت استان فارس و در محوطه تاریخی تخت جمشید حاضر بشوند تا در مورد صلح جهانی بطور انلاین و برخط با همدیگر گفتگو کنیم.آنگاه مردم جهان خواهند فهمید که حق با ملت و مردم ایران است و یا با دولت و مردم آمریکا.این پیشنهاد ما دانشگاهیان به آمریکایی هاااست،اگر منطق داشته و از حقیقت نمی ترسید و تکبرتان اجازه می دهد ؛بسم الله منتظریم.
فدائیان ایران و اسلام-الله اکبر خمینی رهبر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
صرفنظر از اینکه چنین خواسته ای عملی شوذد یا نه من به مردم و تحصیل کردگان مرودشت درود می فرستم. دنیا تحمل حرف حق را ندارد و نداشته است و نخواهد داشت. اصلا انسان موجود پر جدالی است و آمادگی شدید به خروج عدل و انصاف دارد. الان منافع کشوری و قومی تعیین کننده مرزهای اخلاق شده است.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
از کجا معلوم تو دانشجوی دکترای حقوق باشی الکی یه چیزی میپرونی که مثلا من تحصسل کرده ام و درقالب همین گفتن یه مدرک الکی یه متن دلخواه ناشی از تفکر پوسیده خودتو میخوای غالب کنی . ولی دوست من با خالی بندی وهوچی گری نمیتونید مردم را خام کنید لذا از یک تحصیلکرده خیلی بعیده این مدل فکر کردن و این
مدل متن نوشتن و سطحی نگری ووو
دیپلم قدیم
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
به بابک دانشجوی دکترای حقوق از امام صادق ع

ببخشید ولی بسیار اشتباه میکنید

و این شورا از عضویت تمام ۲۰۰ کشور عضو سازمان

ملل متحد تشکیل و حکم کرده است

و از شما که دانشجوی دکترای حقوق هستید!!؟

انتظار می رود که بدانید سازمان ملل فقط ساختمانش

در نیویورک آمریکا است و آمریکا هم یک عضو است

و حتی کرایه ساختمان و آب و برق و گاز و مخابرات و

عوارض شهرداری ساختمان سازمان ملل را از اعضا دریافت میکند

آقا دکتر بابک
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
حیف از نام پر افتخار "بابک" که برای خودت انتخاب کرده ای
ناشناس
|
Austria
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
اروپا با بی عملی در مذاکرات عمل می کند!!!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
نتیجه کار نکردن ها و بی عملی های جلیلی و متکی و باقری
و مشاوره های مرندی و صفری است این اوضاعتان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
احتمالا متن خبر توسط رییسی نگارش شده است
دلواری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
بگو برو بابا دنبال کارت.کمیته بره غزه.بره المان برا بمب شیمایی.بره میانمار.افغانستان.بره یمن.بره امریکا قاتل سلیمانی رو بگیره.و تحریم مردم ایران.بره سودان.بره بوسنی.بره جنایت ک انگلیس و امریکا تو جنگ جهانی کردن و تو خلیج فارس .بجا اینکه ما طلبکار باشیم اونا شدن.لازم باشه بازم میجنگیم ولی اینبار فرقداره.ما دستمون رو ماشه هست.چرا دشمن ایران ایقدر احمق هستن از بزرگترت بپرس .ایران کجاست فکر کرده لیبی یا سودانه.؟!نه بابا جان صحبت اتیش وانبار کاه که بگیره همه میسوزن.مگه ول میکنیم ما چه بعدش چ قبلش چه هر حالتی.امنیت خلیج فارس و اروپا واسیا اروپا مگه بازیچه دست 4 تا اواره منافق ؟!خود اسرایل میدونه غلطی کنه حذف میشه و سالها امنیتش در خطره..باید کنار بیان مثل انسان با ایران...وسلام.این کار تو مجازی بدرد دختر بچه ها میخوره.اونام نگاه میکنن و میخندن.مگه اتفاقی بیوفته میاد اجنبی داخل ایران ؟!هنوز کارشناسانتون نفهمیدن که ما هنوز کاری نکردیم در برابر دشمن.دشمنی کنید نیروی نظامی یکطرف مردم خودشون مزدور و عامل بیگانه رو از بین میبرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
واقعا درسته که آلمان به صدام لعنتی سلاح های شیمیایی داد جا داره یاد کنیم از کشور دوست و برادر روسیه،که موشک و میگه و سوخو به همون صدام لعنتی داد تا شهرهای ما را بمباران کنه، ‌اش آقای کنعانی قطعاتی از بمب های روسی را هم با خودشون سر،میز می آوردند و نشون میدادند، اگه قراره برای همیشه با آلمان قهر باشیم ، با روسیه باید بیشتر قهر باشیم ، اونقدر که سلاح های روسی از هموطنان ما شهید کرد، سلاح های آلمانی نکرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
یه ذره از مغزتون استفاده کنید... ایشون استاد تاریخ که نیست... سخنگوی وزارت خارجه هست... آلمان اقدامی علیه ایران کرده و طبیعتاً سخنگو علیه آلمان جبهه گیری کرده... اگر اینجوری که شما میگی باشه باید سخنگو یه نشان هم از حمله مغول بیاره ... میشه؟؟؟؟ قبل از ژست روشنفکری یه ذره فکر کنیم... جای دوری نمیره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
حالا تو چرا از المان دفاع می کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
ما با كسي قهر نيستيم مگر رژيم صهيونيستي و امريكا .در ثاني شوروي انروز و روسيه امروزي الان كنار ماست نه در مقابل ما. قرار هم نيست تا اخر دنيا با همه قهر باشيم هركي رفتارش رو با ما اصلاح كرد ما هم ديدگاه مون رو عوض خواهيم كرد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
ناشناس|Iran (Islamic Republic of)|۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
مغول!؟!؟!؟
الان بهشون دسترسی داری!؟؟
روسیه رو با این همه جنایت علیه مردم ایران، دست دوستی به طرفش دراز میکنید!؟!؟!؟
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
آقا یا خانم ناشناس مگه کشور داری بچه بازیه حرف از قهر و آشتی میزنی؟؟!! روسیه و چین هم در عمل نشون دادن دلشون به حال ما نمیسوزه شما چرا شرق گدایی می‌کنی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
ناشناس 13:44
از آلمان حمایت نکرد گفتم روسیه هم بوده
ناشناس 13:14
چه ربطی به حمله مغول داره
ارسال سلاح آلمان و شوروی هر دو تو جنگ ایران و عراق بوده
با کلمات بازی نکنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
چرا چرت میگی. آلمان الان هم با افتخار نوکر آمریکاست و برای خوشایند شیطان بزرگ هنوز هم علنا علیه کشورمان گام برمیدارد.تو هم لازم نیست نوکری توکر آمریکا کنی
کارن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
دیگه حالا تمام شد دشمنی هاشون میخان بیان پول بگیرن اونطوری ن بابا خود مردم اغتشاشات رو جمع کردن .و نه بزرگ گفتن ب همه.اروپا بره کمیته ببره غزه.یمن سوریه ترکیه عراق بوسنی میانمار افریقا و داخل امریکا چون از تمام سازمان ها و دلار داره سواستفاده میکنه.ثروت ملت ها در مقابل کاغذ بدون پشتوانه دلار.فروش تسیلیحات میکروبی شیمایی .کرونا .دفاتر جاسوسی سیا در دنیا شده مثل بلک واتر.دولت اجازه بده پا مردم نمیزاریم بیان داخل.اینچ حرفیه برن خودشون رو مسخره کنن.میکشن بعد دنبال قاتل بروسلی میگردن..ن غرب دیگه خراب کرد.باید جبران کنه .باید اول تحریم عا ورداشته بشه.بعدم مگه ما میزاریم تو ایران شماها بعدش برید و بیاید راحت؟!پس فقط فکر دشمنی با ایران نباشید.باید کنار بیاید با ایران اسلامی.
پاسخ ها
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
احسنت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
البته شما می گویید اغتشاشات !!!؟

ما میگوییم : اعتراضات

و هنوز هم تمام نشده است کارن خانم
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
باید در یک حرکت انقلابی ایران از کمیته حقوق بشر سازمان ملل خارج بشود و اعلام کند ان را به رسمیت نمیشناسد و قویا ان را محکوم کند اسناد جنایات و نقض حقوق بشر توسط کشورهای فاسد غربی و اروپایی در همه جای دنیا پیش چشم مردم آزاده جهان است و احتیاج به توضیح ندارد جنایاتی که حکومت غاصب اسراییل در حق ملت مظلوم فلسطین هر روزه انحام میدهد یا جنایات فرانسه در افریقا و امریکای جنایتکار در افغانستان کرده است یا عربستان در یمن میکند مگر قابل مخفی کردن است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
چشم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
یکی از دوستان ظاهرا فرق روسیه و شوروی را نمیدونه و یکی براش توضیح بده!!!!!!
اگر صحبتهای رئیس فیفا را شنیده باشید ایشون اروپا را خیلی خوب توصیف کرده است واینجور که ایشون گفته باید به اندازه 3000 سال از بقیه دنیا عذر خواهی کنند !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
شما زحمتش بکش توضیح بده. بالاخره روسها رفقای شما هستند میتونید بهتر توضیح بدید.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
مثل اینکه سخنگوی محترم و وزارت هم فرق بین آلمان نازی و آلمان امروزی رو نمیدونه
عباس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
مهم عمل هست که نشون داده برای ما فرقی بین روسیه و شوروی نیست. بدهی های میلیاردیشون رو پس بدن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
هیچ فرق ندارن روسیه همون شورویه
مگر با بازی با کلمات میشه اصل مساله رو تغییر داد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
شوروی : همان روسیه است

روسیه بس ا ز پیروزی انقلاب بلشویکهایش تمام کشور های همسایه اش را با اشغال نظامی و تجاوز شبانه تمام آن یست و پنج کشور را با زور و کشتن و شکنجه و تبعید یسبری به زیر پرچم روسیه در آورد و دست به ججنایات یادی از جمله اشغال نظامی ۵ ساله کل دو ااستان ذربایجان شرقی و غربی ما را کرد

که با تهدید آمریکا و شجاعت ارتش و مردم آذربایجان

در سال ۱۳۲۵ از آنجا عقب نشینی کردند

شوروی ========= روسیه

روسیه ======= شوروی میباشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
روسها همان تفاله های شوروی سابق هستند
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
ایا برای دریافت خسارت جنگ از عراق اقدامی شد و یا برعکس دلوطلبانه پول ملت درآنجا خرج می شود؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
در خیانت غربی ها و شرقی ها به ملت ایران شکی نیست، آنها تنها می نگرند و سلاح خود را اعم از شیمیایی، صلاح ضدشورش، گلوله به خودی و غیرخودی می فروشند .... جوانان شجاع متدین و متعصب جوانان شجاع و آزادی خواه را در خیابان و زندان می کشند و جوانان شجاع متدین توسط داعش و آمریکا در سوریه و عراق کشته می شوند افراد معتدل هم به خارج مهاجرت می کنند و ژنوتیپ فرزندان آنها به تدریج در ژنوتیپ غربی ها و شرقی ها آمیخته و از بین می رود... این است چرخه نسل کشی نرم ایرانیان بدست استکبار جهانی..... راه آزادی ملت ها فقط و فقط از ویرانه های کاخ سفید و کرملین می گذرد ولاغیر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
اسم کرملین رو نیار اخوی که برای بعضیها حکم ناموس رو داره.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
بفرما چرا قوه قضاییه و وزارت دادگستری علیه محکومان و کلاهبرداران مقیم کانادا درمجامع بین المللی جهت استرداد آنها طرح دعوا نمی کند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
کردن... دولت کانادا قرارداد استرداد مجرمین با ایران نداره و اونها رو نمیده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
پس مجرمین کانادا هم تشریف بیارن ایران و یک اختلاصی داشته باشند و در ایران پول هایشان را خرج کنند
شهروند
|
France
|
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
راه حل نهایی اتحاد کامل با روسیه و شرکت در نبرد جهانی برعلیه جهان غرب است
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
فعلا اجازه بده ارتش دوم دنیا تکلیف جنگش با اوکراین مشخص بشه بعدا هم میتونیم به اتحاد کامل با روسیه فکر کنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
کدوم روسیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
اول صبر کن ببینیم چیزی از روسیه باقی میمونه یا نه،، بعدا دستور حمله به کل جهان را صادر بفرمایید
ایرانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
روسیه فعلآ تو اوکراین زاییده!!!! بذار اونو بزرگ کنه بعد !!!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
آیا در ایران، وقتی پرچم آمریکا به آتش کشیده میشه، جرم نیست ؟
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
با این همه جنایت برای بشریت ،باید کشورش به اتش کشیده شود.
رجبی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
برای ایران پوتین با روسیه بسیار بسیار خطرناک‌تر از شوروی با گرواچف هستش... پوتین ما رو بصورت نعل اسبس گیر انداخته نمیذاره نفت ما به فروش بره نمیذاره گاز و مشتقات نفت و گاز. رو بفروشیم ... پا گذاشته رو گردن ما و همچنان امتیاز میگیره.... 52 درصد دریای خزر مال ایران بود آقای پوتین 11درصد رو به ما داد. و بقیه رو بین کشورهای مشترک‌المنافع تقسیم کرد.. دیگه چه بلایی باید سر ما بیاره که بفهمیم از شوروی سابق بدتره.... التماس کمی تفکر
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
سلام
درسته که دولتهای زیادی در جنگ ایران با عراق همراهی کردند و موارد نقض حقوق بشری زیادی داشتیم، اما بنظرم گذشته را نباید ملاک قضاوت حال حاضر بگیریم. کما اینکه بنظرم خفقان از جنبه هایی در کشور ما بیشتر از زمان جنگ شده. آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک هست. بواقع عملکرد حقوق بشری و محیط زیستی آلمان طی حداقل این دو دهه اخیر جزو الگوهای جهانی بوده و لذا بنظرم اینکه با ماسک شیمیایی به سراغ منکوب کردن جایگاه فعلی آلمان بخواهیم برویم، غیر منطقی و غیرمنصفانه است.
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
این المان بی همه چیز همین الان کلی صادرات جنگ افزار چه شیمایی و غیر شیمایی به کشورهای دیگر ارسال می کنه .اینها خوی استکباری دارنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
هیچ اعتمادی نمانده اجازه ندید.والله بمیریم بهتر از اینه زیر بار قلدری مثل آمریکا بریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
لعنت بر حزب منحوس توده روسیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
مرگ برامریکای جنایتکاروحشی ویاغی که وحشتناک به کل بشریت بدهکارمیباشدوضدانسانیت وضدبشریت میباشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
مرگ بر کمونیسم و کشورهای کمونیستی و چین و روسیه غارتگر و وحشی / آمریکا بزرگترین و زیبا و قدرتمند در اقتصاد و سیاست و حقوق اجتماعی و هنری و.... بازم بگم؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
انتظار از اروپا! جسارتا شما جه کار مثبتی برای احیا برجام کردید که بازم انتظار دارید.گویا در دستور عمل این دولت اینه که به هیچ قیمتی نباید برجام احیا شود.اقای باقری همون معاون اقای جلیلی بود که صد در صد مخالف برجام بوده و هست!
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
سلام.انشالله که هیچوقت با اروپا و آمریکا روابط وتعامل نداشته باشیم تا مردم دلشون را به خارج خوش نکنندوحکایت مردم شده این مثل قدیمی که میگد یکی به نعل بکوب یکی به میخ انشالله که همین کشورهای دشمن کلا برجام را پاره کنند و خیال همه را راحت کنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
مردم سالهاست دلشون به چیزی خوش نیست
شما نگران نباش دوست عزیز
جای شما قرصه
رضا
|
Switzerland
|
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
حضرت علی فرمود آنچه را برای خود نمی‌پسندی برای دیگران هم مپسند
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
پس چراباکشوری که ازسلاحهای شیمیایی درجنگ استفاده کردشدیم برادر؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
آلمان نازی با آلمان در حال حاضر چه ربطی به هم دارن
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
تابناک عزیز! چرا گل به خودی می زنی؟
تیتر شما با جمله سخنگو خیلی فرق دارد. او گفته با این کمیته سیاسی همکاری نمی کنیم. شما نوشته اید: هیچ همکاری با «کمیته حقیقت یاب» حقوق بشر نخواهیم کرد. یعنی ایران را در برابر حقیقت و بشر قرار داده ای. این از مقدمات خبرنگاری است که شما خیلی خیلی بهتر از ما می دانید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
اول اینکه مسائل حقوق بشری ابزاری شده برای فشار به دولت هایی که با کشورهای اروپایی و آمریکا هماهنگ نیستن. نشون به اون نشون که تو خود انگلیس قتل های مشکوک افراد منتقد دولت و ملکه اتفاق افتاده و کسی کمیته حقیقت یاب تشکیل نداد یا در همه کشورهای اروپایی و آمریکا نقض حقوق بشر صورت میگیره ولی کسی پیگیرش نمیشه اما
اگه دولت و نظام ایران با این کمیته همکاری نکنه بعید نیست که موضوع به شورای امنیت کشیده بشه و اگه مشاوران خواب آلود ما فکر میکنن که روسیه و یا چین قطعنامه رو وتو میکنن سخت در اشتباه هستن این دو کشور نهایتا رای ممتنع میدن و قطعنامه صادر میشه . اگه قبول ندارن باشن تا به وقتش رای روسیه و چین رو ببینن
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
خدایا به داد ما مردم ایران برس
معلم بازنشسته
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
یکی از این آقا ناصر نپرسیده چرا فرزندان شما و دیگر مسولان به شرق و روسیه مهاجرت نمی‌کنند و به غرب و اروپا میروند هر چند غرب جنایات کار می‌باشد و شرق دوست و رفیق ما می‌باشد و در کشورهای غربی سرمایه گذاری میکنید ؟؟؟؟؟!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
صد سلام و رحمت حق بر شما
علی خوزستان
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
غرب ازجنایات خودش بگه که در طول تاریخ میلیونها نفر رو کشته
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
حقوق بشر و اینارهمه چرت هست ،همه بازیچه هستند .مرگ بر اشوبگر .
داوود
|
Ireland
|
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
جواب ندادن و همکاری نکردن با کمیته حقیقت یاب چه ربطی داره با جنگ ایران و عراق و مواد شیمیایی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
باید این کمیته اساسا در فرانسه و آلمان تحقیقات انجام بدهد. شاکیان ایرانی(رزمندگان شیمیایی) باید پرونده ای بین المللی پرو پیمون را بر علیه آلمان باز کنند که تا ابد بر مثل جنگ هيتلری بر پیشانی آنها حک شود لطفا دولت و امور خارجه در این خصوص کمک کندتا پرونده جامع با اجزا مختلف تشکیل شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
فقرفقرفقر فقر فقر فقر فقر فقر
ناشناس
|
Finland
|
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
إيران هم بايد تمامى ستاره هاى كه روى پرچم آمریکا است حذف کند وفقط خطوط قرمز که هست بگذارد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا حسن فیروزی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب خزانه جواهرات ملی ایران
وب گردی