بازدید 41799
با دویست و هفتاد و چهارمین روز از حمله روسیه به اوکراین

رسانه آلمانی: آلمان برای جنگ با روسیه آماده می شود/واکنش رئیس شبه‌جزیره کریمه درباره ادعاهای ضدایرانی اوکراین/ واکنش کرملین به خبر فراخوان بسیج عمومی در روسیه

دویست و هفتاد و چهارمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
کد خبر: ۱۱۵۱۹۵۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۰ 25 November 2022

رسانه آلمانی: آلمان برای جنگ با روسیه آماده می شود

بین الملل تابناک: دویست و هفتاد و چهارمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می‌گذرد؛ تهاجمی که رویداد‌های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.

واکنش رئیس شبه‌جزیره کریمه درباره ادعاهای ضدایرانی اوکراین
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۲:۵۱

«سرگئی آکسیونوف» رئیس شبه‌جزیره کریمه ادعاهای اوکراین درباره ایران را قویا رد کرد و آنها را «قصه‌پردازی» خواند.

 «آلکسی دانیلوف» دبیر شورای دفاع و امنیت ملی اوکراین در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین که پنجشنبه منتشر شد، ادعاهایی علیه ایران در شبه‌جزیره کریمه مطرح کرد اما وی در این باره هیچ سندی ارائه نکرد.

این ادعا ماه گذشته میلادی در رسانه‌های صهیونیستی منتشر شد و دانیلوف صرفا بر اساس این گزارش‌ها اظهارنظر کرد.

آکسیونوف در واکنش به این ادعا روز جمعه در پیامی در تلگرام این اظهارات را «کاملا یاوه‌گویی» خواند و افزود: این قصه‌پردازی‌ها صرفا از سوی کی‌یف ایجاد می‌شود به احتمال زیاد مخاطب آنها غربی است که با خوشحالی به آنها گوش می‌کنند.

وی افزود: هر چه جایگاه رژیم کی‌یف متزلزل‌تر می‌شود خیالبافی‌های آنها هم بیشتر می‌شود.

درخواست انگلیس از اوکراین برای ادامه جنگ
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۲:۱۶

«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس از اوکراین خواست تا در ماه‌های زمستان به حملات خود علیه نیروهای روسی ادامه دهد.

 والاس جمعه در مصاحبه‌ای با دیلی بیست گفت: اوکراینی‌ها از لحاظ کیفیت آموزش پرنسل و تجهیزات بر روس‌ها که تجهیزات و روحیه ضعیف‌تری دارند، در موقعیت برتری قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه اوکراین «۳۰۰ هزار یونیفور» زمستانی از جامعه بین‌المللی دریافت کرده است، افزود: از این رو، به نفع اوکراین است که در زمستان شتاب خود را حفظ کند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه در سفر به اندونزی مدعی شد که اوکراین در موقعیت خوبی برای ادامه جنگ با نیروهای روسیه در طول فصل زمستان است.

وی افزود: ما کارهای زیادی انجام داده‌ایم تا اوکراینی‌ها را برای جنگ در زمستان آماده کنیم و آنها را قادر به ادامه فشار بر دشمنانشان در طول ماه‌های فصل زمستان کنیم.

وی تاکید کرد: فکر می‌کنم اوکراینی ها شرایط بسیار بهتری نسبت به دشمنان خود خواهند داشت و این شرایط بهتر به دلیل تجهیزاتی است که ما به آنها ارائه می‌کنیم.

با این حال، وزیر دفاع آمریکا گفت: پیش‌بینی چگونگی اوضاع جنگ و جدول زمانی برای پایان آن دشوار است.

مرکل: دربرابر پوتین کاری نمی توانستم بکنم
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۱:۴۶

آنگلا مرکل صدراعظم سابق آلمان با اشاره به اینکه حمله به اوکراین وی را «غافلگیر» نکرد، گفت که وی در برابر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه کاری نمی‌توانست انجام بدهد.

 مرکل در مصاحبه‌ای با مجله آلمانی اشپیگل به آخرین دیداری که در اوت ۲۰۲۱ از مسکو داشت، اشاره کرد و گفت: این احساس در من ایجاد شد که به من می‌گویند «از لحاظ سیاسی به پایان رسیده‌ای.»

مرکل در پاییز ۲۰۲۱ پس از ۱۶ سال از صدراعظمی آلمان کنار رفت.

وی در مصاحبه با اشپیگل تاکید کرد که جنگ اوکراین او را «غافلگیر نکرد» و تلاش‌های وی برای ایجاد یک «چارچوب مستقل اروپایی برای گفت‌وگو با پوتین» و ب همراهی امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با شکست مواجه شد.

صدراعظم سابق آلمان گفت: دیگر قدرتی برای اجرای ایده‌هایم نداشتم زیرا همه می‌گفتند که او در پاییز خواهد رفت.

وی افزود: پس از ضمیمه شدن شبه جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ همه کاری برای جلوگیری از نفوذ روسیه به اوکراین کردیم و همه تحریم‌ها را با جزئیات (با کشورهای دیگر) هماهنگ می‌کردیم.

این اظهارات در حالی است که ولفگانگ شویبله رئیس سابق پارلمان آلمان از مرکل بدلیل اشتباهاتی که سیاستش در قبال روسیه داشت، انتقاد کرد.

به نوشته پولیتیکو، وابستگی روسیه به گاز روسیه در دوره مرکل افزایش یافت.

پوتین: الحاق دونباس به روسیه باید زودتر انجام می‌شد
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۰:۱۱

رئیس‌جمهوری روسیه با اشاره به توافق مسکو با قدرت های اروپایی برای پایان دادن به جنگ در دونباس در سال ۲۰۱۴ ، گفت: یکپارچگی روسیه و دونباس باید زودتر اتفاق می‌افتاد.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، ولادیمیر پوتین در نشستی با مادران نظامیان روس حاضر در جنگ اوکراین، با اشاره به توافق روسیه با قدرت‌های اروپایی برای پایان دادن به جنگ در دونباس در سال ۲۰۱۴، خاطرنشان کرد: ما در ابتدا این تصور را داشتیم که لوهانسک و دونتسک می توانند در چارچوب توافق مینسک به اوکراین برگردند.

وی افزود: اکنون معلوم شد پیوستن آنها به روسیه باید زودتر انجام می شد. در آنصورت، شاید غیرنظامیان و کودکان کمتری در بمباران های اوکراین کشته می شدند.

دبیرکل ناتو: زمان پیوستن فنلاند و سوئد فرا رسیده است
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۵

علی‌رغم هشدارهای مکرر روسیه درباره عضویت کشورهای فنلاند و سوئد در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل این ائتلاف نظامی از فرا رسیدن زمان این مسئله خبر داد.

اسولتنبرگ امروز (جمعه) طی نشست خبری گفت: «ما از اوکراین حمایت می‌کنیم و از این امر عقب نخواهیم نشست. ما چیزی را در اختیار اوکراین قرار داده‌ایم که بتواند با حملات پهپادی مقابله کند و از متحدان کمک بیشتری می‌گیریم».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با بیان اینکه ناتو به کی‌یف کمک می‌کند تا از وابستگی به تجهیزات نظامی شوروی سابق به سمت تسلیحاتی غربی برود، توضیح داد: «آنچه در میز مذاکره اتفاق می‌افتد نیز بستگی به آن دارد که در اوکراین چه روی می‌دهد».

این مقام نظامی اروپایی مدعی شد: «در صورت پیروزی روسیه متجاوز، صلح پایدار در اوکراین برقرار نخواهد شد. جنگ اوکراین وابستگی ما به گاز روسیه را آشکار کرد و ما باید از آن و [نفت و گاز] دیگر کشورهای مستبد اجتناب کنیم».

استولتنبرگ با بیان اینکه زمان پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو فرا رسیده، اظهار داشت: «[آغوش] ناتو به روی کشورهای جدید باز است و ما تصمیم گرفتیم فنلاند و سوئد را برای مشارکت در روند الحاق دعوت کنیم. روسیه در تلاش است مانع از پیوستن کشورهای جدید به ناتو شود ولی اعضای این ائتلاف باید در مورد الحاق اوکراین تصمیم بگیرند».

طبق این گزارش، وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره چین نیز گفت: «چین یک کشور دشمن نیست، اما در حال تقویت حضور نظامی خود است. نشست وزرای خارجه ناتو در بخارست درباره نحوه برخورد با چین تصمیم خواهد گرفت».

به نوشته اسپوتنیک، دبیرکل ناتو همچنین افزود: «روسیه و چین با یکدیگر همکاری می‌کنند و پکن نیز در حال تقویت زرادخانه نظامی خود از جمله سلاح‌های اتمی است. چین در حال سرمایه‌گذاری زیادی در توسعه فناوری است».

فعال شدن پدافند هوایی روسیه در شبه جزیره کریمه
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۴

یک مقام محلی در شبه جزیره کریمه از فعلا شدن پدافند دفاع هوایی روسیه در شمال این جزیره در روز جمعه خبر داد.

«واسیلی تلیزچنکو» شهردار شهر آرنیانسک روز جمعه در کانال تلگرامی خود نوشت، «لطفا آرامش خود را حفظ کنید، پدافند هوایی فعال شده است.»

وی در توضیح این مساله خطاب به مردم محلی نوشت، پدافند دفاع هوایی در خارج از شهر فعال شده، اگر صدای انفجاری شنیدید به دلیل این مساله است. من با همه سازمانها صحبت کردم و همه چیز خوب است.

وی همچنین تاکید کرد که هیچ کس شهر را تخلیه نخواهد کرد.

شهردا آرنیانسک نگفته که علت فعال شدن سامانه‌های دفاع هوایی چه بوده است. اما در روز سه شنبه نیز پدافند هوایی کریمه فعال شده و طبق گفته مقامات روس دو پهپاد مهاجم سرنگون شده بود.

پیش از این برخی کانالهای تلگرامی اوکراینی اخباری مبنی بر تخلیه شهر آرنیاسنک منتشر کرده بودند که «اولگ کریوچکوف» مشاور رئیس این شبه جزیره آن را دروغ و شایعه خوانده بود.

وی تاکید کرد، خبر مربوط به تخلیه شهر توسط مردم کاملا دروغ و توسط مقامات اوکراینی منتشر شده است. در حال حاضر تمام اقدامات و تدابیر برای تضمین امنیت شبه جزیره کریمه در حال انجام است.

واکنش کرملین به خبر فراخوان بسیج عمومی در روسیه
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۳

سخنگوی کرملین گفت، شایعات رسانه‌ای مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین در سخنان خود خطاب به مجمع فدرال روسیه اعلام «بسیج عمومی کشوری» خواهد کرد، صحت ندارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در اواسط هفته جاری پایگاه خبری «پراوادا» مدعی شد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در سخنرانی خود در مجمع فدرال این کشور در اواخر سال میلادی جاری، قصد دارد بر بسیج «سربازان و افسران و همچنین اقتصاد»، «قوانین جهانی جدید بازی» و سرنوشت مردم روسیه تمرکز کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به این سوال که آیا این گزارش‌ها صحت دارد، گفت: خیر.

همچنین پسکوف گفت که اظهارات ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در مورد بازگشت کریمه نشان دهنده عدم تمایل اوکراین به حل مشکلات از راه‌های غیر نظامی است.

تبادل 100 اسیر میان روسیه و اوکراین
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۲

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، ۵۰ سرباز روس که در اسارت نیروهای اوکراین بودند، آزاد شدند و در مقابل، ۵۰ سرباز اوکراینی تحت اسارت روسیه به کی‌یف بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در نتیجه مذاکرات انجام شده، در ۲۴ نوامبر (پنجشنبه) ۵۰ سرباز روسیه که در مناطق تحت کنترل اوکراین با خطری مرگبار روبرو بودند، آزاد شدند.

بر اساس این بیانیه، هواپیماهای نظامی روسیه این سربازان را به مسکو بازخواهند گرداند تا تحت درمان روحی و جسمی قرار گیرند.

در مقابل، ۵۰ سرباز اوکراینی که در اسارت نیروهای روسیه بودند، آزاد شدند.

در ۲۳ نوامبر هم ۳۵ سرباز روسیه آزاد شدند.

پاسخ منفی لهستان به کمک آلمان
۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۱

لهستان در اقدامی غیرمنتظره، پیشنهاد آلمان برای تقویت قدرت پدافند هوایی این کشور را نپذیرفت و اعلام کرد که بهتر است آلمان این تجهیزات را به اوکراین ارسال کند.

به گزارش خبرگزاری یورو نیوز، پس از آنکه هفته گذشته بر اثر اصابت یک موشک - احتمالا اوکراینی - به روستایی در لهستان دو تن جان باختند، وزارت دفاع آلمان اعلام آمادگی کرد که با ارسال جنگنده و سامانه‌های هوایی پاتریوت، پدافند هوایی این کشور را تقویت کند.

اما این پاسخ غیرمنتظره ورشو به پیشنهاد آلمان، مورد استقبال کی‌یف واقع شد. اوکراین که با حملات موشکی بی‌امان روسیه و قطعی برق متعاقب درگیر است، شدیدا به دنبال تقویت امنیت آسمان خود است.

این که لهستان از آلمان خواست این تجهیزات را - که شامل سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت است - به اوکراین ارسال کند، موجب افزایش نگرانی‌ها از احتمال تشدید تنش‌ها در رابطه با حضور ناتو در این مناقشه شرق اروپا می‌شود.

از همین رو، کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان تاکید کرد که استفاده از سامانه‌های دفاعی ناتو در جایی خارج از محدوده کشورهای عضو، باید مورد موافقت تمامی اعضا قرار گیرد.

رسانه آلمانی: آلمان برای جنگ با روسیه آماده می شود

رسانه‌ها روز جمعه مدعی شدند که ارتش آلمان خود را برای یک جنگ احتمالی با روسیه آماده می‌کند.

روزنامه آلمانی «اشپیگل» به یک گزارش محرمانه دست پیدا کرده که نشان می دهد ارتش این کشور برای جنگ احتمالی با روسیه آماده می‌شود. ارتش آلمان این سند محرمانه داخلی ۶۸ صفحه‌ای را ماه سپتامبر منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، «ابرهارد زورن» از مقام‌های ارشد ارتش آلمان هشدار داده که ممکن است آلمان مورد حمله قرار گیرد و او طرح‌هایی را برای درگیری مسلحانه آینده با روسیه پیشنهاد کرد.

در این گزارش ادعا شده که آلمان با تهدیدهای «وجودی» مواجه است و جنگ در اروپا دوباره یک واقعیت است و محتمل ترین سناریو درگیری با روسیه در جناح شرقی ناتو خواهد بود.

چندی قبل «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان اعلام کرد که دولت او یک صندوق دفاعی ویژه ۱۰۰ میلیارد یورویی، علاوه بر بودجه نظامی ایجاد خواهد کرد. در ماه ژوئن، پارلمان آلمان، این صندوق ویژه را تصویب کرد.

آلمان قصد دارد دستکم ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به هزینه‌های نظامی اختصاص دهد و این کشور را پس از آمریکا و چین به عنوان سومین هزینه کننده بزرگ نظامی در جهان تبدیل کند.

رئیس ستاد کل ارتش جمهوری چک در جمع فرماندهان ارتش این کشور از لزوم آمادگی نیروهای مسلح این کشور برای نبرد محتمل با روسیه خبر داد.

«کارل زهکا» رئیس ستاد کل ارتش جمهوری چک اخیرا در یک مجمع فرماندهی ارتش این کشور از لزوم آمادگی نیروهای مسلح این کشور برای نبرد محتمل با روسیه خبر داد.

رزمایش شبیه‌سازی حمله هوایی، موشکی ناتو در رومانی

ناتو در تلاش برای ادامه تقویت نیروهای دفاعی در شرق اروپا و از بیم قدرت هوایی و موشکی روسیه ، تمرین شبیه‌سازی حمله موشکی و هوایی در رومانی انجام داد.

وبگاه «ارو تایمز» روز جمعه گزارش داد در حین این تمرین، سامانه دفاع هوایی «مامبا» ساخت فرانسه ی حمله شبیه سازی شده جنگنده‌های دشمن فرضی را دفع کرد.

در این تمرین ترکیب جنگنده‌های دشمن فرضی، از جمله «اف-۱۶» ترکیه و یوروفایترهای اسپانیا و همچنین هواپیماهای جنگ الکترونیک «گرولر» آمریکا و جنگنده‌های «رافال» فرانسه حضور داشتند.

«اوآنا لانژسکو» سخنگوی ناتو گفت: «در پاسخ به جنگ روسیه علیه اوکراین، به تقویت بازدارندگی و دفاع خود در بخش شرقی ائتلاف ادامه می‌دهیم. این شامل افزایش قابل توجه دفاع هوایی با جنگنده‌ها و هواپیماهای تجسسی، دفاع هوایی و کشتی‌ها با قابلیت دفاع هوایی در دریا است. رزمایش‌هایی مانند این تضمین می‌کند که نیروهای ناتو می توانند باهم عمل کنند و به هر تهدیدی از هر جهت پاسخ دهند».

برخورد موشک آمریکایی در اوکراین به ساختمان غیرنظامی

روزنامه نیویورک تایمز از بروز خطا در یک موشک آمریکایی در اوکراین و فرود آن در شرق این کشور خبر داد که به مجروح شدن سه غیرنظامی منجر شد.

 روزنامه نیویورک تایمز در این گزارش با استناد به بازمانده‌های بدنه موشک و شواهد عینی اعلام کرد، در ۲۶ سپتامبر یکی از موشک‌هایی که آمریکا به اوکراین داده بود، از مسیر خود خارج شده و به یک آپارتمان پنج طبقه در شرق اوکراین برخورد کرد که سه تن را مجروح کرد.

افراد حاضر در محل و کارمندان نیویورک‌تایمز در صحنه حاضر شده و تکه‌هایی از لاشه موشک را بررسی کردند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که این موشک از نوع AGM-۸۸B بوده که یک موشک سریع ضدرادار است.

هنوز هدف اصلی این موشک مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد پس از آنکه نتوانسته به هدف اصابت کند، سوختش تمام شده و به این ساختمان برخورد کرده است.

 

 
 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۲
محمد فقیه نوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
اگر آلمان دوباره رشد کنه تبدیل به دشمن جدید آمریکا می‌شود حواستان به آلمان باشه چون سرکش است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
آمریکا شیطان بزرگ است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
به جای اینکه این همه کامنت بفرستید و خوتون رو خسته کنید. پول هاتون رو جمع کنید با یک بلیط هواپیما به اوکراين یا روسیه بروید و برای کشوری که طرفدارش هستید بجنگید
چون کامنت های شما به درد هیچ کسی نمی‌خورد و سیاستمداران قدرتمند جهان همچو پوتین و بایدن این قدر بی کار نیستند که بیان کامنت های غربگدا ها و پیام های خوب طرفداران روسیه و ایران رو بخونند
محمد فقیه نوری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
من واسه دل خودم می‌نویسم نه بخاطر سیاستمداران غرب یا شرق
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
لعنت بر چین و روسیبه غارتگر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
آمریکا در خاورمیانه چه غلطی می‌کند ‌‌؟ بعد روسیه را
صدا میزنی غارتگر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
لعنت بر رژیم فرماسونی طاغوتی کافر ظالم آمریکا
کاربر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
آقای (زلنسکی) خان مراقب باش (سوختش تمام شده و به این ساختمان برخورد کرده است.!!!) یه هوی سوختش تموم نشه و روی سر دفتر کار خودت سقوط بکنه از آمریکایی ها ی دم بریده هر چه بگویی کم است!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
شما فکر کن سوخت اروپا تموم شد به اندازه کل امسال
ذخیره دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
مگرالمان فضول حودش را نخود هر آشی می کند
تناقض،دروغ ممنوع
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
عجب،مگه آلمان هم ارتش نظامی داره،چه کاریه اخه با گفتگو و گفتمان حلش کنید.بودجه نظامی تون رو صرف چیز دیگه کنید.مگه نمیگفتن روسیه شکست خورده،آلمان پس چرا میخواید تازه دست بکار بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
آلمان ارتش داره؟ یکم تاریخ میخوندی متوجه میشدی 80 سال پیش ارتش المان کل اروپا رو درهم کوبیده بود و هم در شمال افریقا و هم در روسیه در دو جبهه می جنگید نه مثل این روسیه که به کشور همسایش حمله کرده و بعد 9 ماه فقط 15 درصد اشغال کرده به زور با کلی تلفات
ناشناس
| Denmark |
۲۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
آلمان و ژاپن بعد از پایان جنگ دوم جهانی، به دلایل سیاسی، ارتش‌ آن ها توسط متفقین به رهبری آمریکا (به عنوان طرف پیروز جنگ) بین سال‌های 1945 و 1946 منحل شدند اما این انحلال زیاد طول نکشید و فقط تا اواسط دهه 1950 میلادی ادامه داشت
دانیال نارمک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
المان زندگیشون رو تازه اب برد تو سیل.اماده بشه برا جنگ؟!ارتش مگه داره؟!تا اون جا ک ما میدونیم از زمان هیتلر ارتش نداشته.فقط پلیس و پلیس مرزی.بعدم اینا فقط مغلطه هست برا ملت.و بازی رسانه یی سیا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
بله ولی اتومبیلی میسازه که شما باید 5 سال کارکردشو بخری 10 میلیارد تومن ب ام و سری 7 این یعنی صنعت و تکنولوژِی که این مهمه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
ناتو صلح جهانی را به مخاطره انداخته،سازمان ملل باید کشورهای عضو ناتو را ذیل فصل هفتم منشور ملل ببرد
انو
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
هرملتی که حق ودوست وفادار ماباشد سرا پا ایستادایم کنارشان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
اگر آلمان با روسیه درگیر شود ، آمریکا و انگلیس به هدف چند دهه اخیر خود که ویرانی اروپا باشد دست می یابند . به سوذد روسیه و اروپای غربی و به نفع بشریت است که سرچشمه جنگ ( محل زندگی و کارخانه سهامداران تولید سلاح در آمریکا یعنی عاملان جنگ افروزی در جهان ) هدف قرار گیرد . تا جنگ را در خانه خود احساس نکنند از بتبدیل تفوت به شکاف و رویارویی و جنگ در جای جای جهان دست برنمی دارند ؛ امروز در اوکراین ، فردا در شرق آسیا و ....
یک صلح طلب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
مثل اینکه آلمان بدش نمیآدمانندجنگ جهانی دوّم باشکست مفتضحانه مواجه شود،امیداست که آلمان درباطلاق اوکراین گرفتار شود.،
هوشنگ حیدری
|
Italy
|
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
جنگ اوکراین روس تزار جنایتکار اشغالگر با شکست تزار جنایتکار اشغالگر تمام خواهد شد و فروپاشی روسیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
مرگ بر پوتین دیوانه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
یه سری از کشورا مثل آلمان وکلا اروپا و ...مثل دزدای سرگردنه شدن حمایت از یاغی ها رو به عهده میگیرن که خودشون باقی بمونن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
زنده باد ولادیمیر پوتین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
پوتین همانند هیتلر بالاخره مردم روسیه رو به لجن میکشه
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
جیک جیک مستون بود فکرزمستونت نبود
هاعامو به دست مال کشای داخلی هم میگم ،پوتین ادم خوبیه چون تواین چندسال باتمام امکاناتی که دداره به هیچ کشوری تجاوز نکرداگر قرارباشه اقتدارش نشون بده لح میکنه همه این رومی فهمندهم داخلی ها اون بری هاولی تا الان خودشون رو زدن به نفهمی باسرماتلافی میکنه ،ایرانم باید باهاش همکاری کنه چون تو قضیه داعش کمکش کرده،سکه دو رو داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
آلمان قصددارد شکست خوددرجنگ جهانی دوم باروسیه را جبران کند...این جنگ تازه شروع شد وامریکا وانگلیس تا اتحادیه اروپا وروسیه را به افول نکشند ازحمایت اکراین دست بردارنیستند المان هم باید وارد شود چون پدر وپسر میخواهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
بنظر من روسیه به اهداف خودش در اکراین نزدیک شده است و هدف او حمله به آلمان نیست
روسیه حتی دنبال تسخیر اکراین هم نیست بلکه هدف او توقف و نابودی ماشین جنگی ناتو و غرب است که تا مرزهای روسیه امتداد یافته و خطر بالقوه برای روسیه شده بود که تا حدود زیادی موفق و توانسته است هزینه های زیادی را از طریق تسلیحات جنگی به غرب وارد و آنرا ضعیف کند
به عبارتی غرب هم دچار کمبود مواد غلات و کمبود سوخت شده است که باعث تورم و افزایش هزینه های اقتصادی او شده است و هم متحمل هزینه های تسلیحاتی کمک به اکراین شده است که همگی من جمله قدرت نظامی ناتو و غرب را در مرزهای روسیه ضعیف و کاهش داده است
متاسفانه با وجود نکات منفی جنگ بین روسیه و اکراین که به مردم اکراین وارد شده است اما از این بابت باید هوش نظامی پوتین را تحسین کرد و در واقع قسمت بزرگی از مشکلات مردم اکراین به سیاست های غلط حاکمان اکراین بازگشت می کند که باعث شده است پای ناتو و ماشین جنگی غرب وارد اکراین شده و منافع روسیه را تهدید کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
ناتو تضعیف شده ؟ یه مشت سلاح های سبک فرستادند اوکراین سلاح پیشرفته ای که نفرستادند دوما سوئد و نروژ هم که عضو ناتو شدند سوما روسیه برای همیشه تحریم شده و هیچ سرمایه گزاری خارجی دیگه در روسیه انجام نمیشه مگر اینکه غرامت جنگی پرداخت کند و پوتین برکنار بشه عملا فاتحه روسیه با این جنگ باتلاقی خونده شد
محمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
در خصوص خبر "واکنش رئیس شبه‌جزیره کریمه درباره ادعاهای ضدایرانی اوکراین" چرا شفاف توضیح نمی دهید که چه ادعائی؟ یا خبر را منتشر نکنید یا اگر منتشر می کنید واضح توضیح دهید.
محمد فقیه نوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۵
آلمان اگر صاحب ارتش بشه برای آمریکا خطرناک است
پیلا پیلا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
آمریکا عجب جونوریه! انگلیس با فریب کاری از اتحادیه اروپا کشید بیرون که اگر اروپا درگیر جنگ شد بگه به من ربطی نداره و آتیش بیار معرکه بشه. معلوم نیست چه نقشه ای کشیده اند. ولی نتیجه اش اینه که آمریکا قوی تر میشه و اروپا و روسیه هم داغون! 10-20 سال عجب می مونند و اروپا رسما مستعمره آمریکا میشه.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
کجاست آن سیاست مدار !!کهنه کاری !! که آلمان و ژاپن را برای تعطیلی ارتش و نیروهای مسلحشان میستود ؟؟؟؟؟؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
وب گردی