بازدید 3149

هشدار و آماده‌باش هلال احمر برای بارش باران و برف

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نسبت به بارش باران، برف و وزش باد شدید در پنج استان کشور هشدار داد.
کد خبر: ۱۱۴۹۸۲۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۷ 11 November 2022

به گزارش تابناک، مهدی ولی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران، برف و رگبار در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور گفت: برابر اعلام سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که در روزهای جمعه و شنبه بیستم و بیست و یکم آبان ماه بارش شدید و رگباری باران، وزش شدید و بارش برف در برخی مناطق کشور رخ دهد.

وی با اشاره به مناطقی که تحت تاثیر این پدیده‌ها قرار خواهندگرفت، گفت:‌ مناطق کوهستانی شرق و شمال شرق استان خوزستان، جنوب شرق استان لرستان اکثر نواحی در دو استان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب استان اصفهان جزو مناطقی هستند که طبق پیش‌بینی هواشناسی تحت تاثیر این پدیده‌های جوی قرار خواهند داشت.

ولیپور با بیان اینکه در این شرایط لغزندگی جاده‌ها، آب‌گرفتگی محدود و محلی معابر و بالاآمدن سطح آب رودخانه‌ها دور از انتظار نیست، گفت:‌ در همین راستا نیز سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر امدادگران خود در این پنج استان را به حالت آماده‌باش درآورده تا در صورت وقوع هرگونه حادثه احتمالی در کم‌ترین زمان ممکن نسبت به امدادرسانی به حادثه‌دیدگان اقدام کنند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه لازم است شهروندان نیز یکسری نکات را مورد توجه قرار دهند، اظهارکرد:‌ با توجه به این هشدار از مردم درخواست می‌کنیم تا از اتراق و نشستن در حاشیه رودخانه‌ها و نیز صعود به ارتفاعات پرهیز کنند. همچنین لازم است رانندگان به خصوص رانندگانی که قصد عبور از گردنه‌های برف‌گیر را دارند از سفر غیرضروری در این ایام خودداری کرده و در صورت الزام سفر حتما غذا و سوخت کافی و زنجیرچرخ به همراه داشته باشند. رعایت دستورالعمل‌های ایمنی برای پیشگیری از وقوع حوادث فصل سرما نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل
آخرین اخبار