بازدید 2661

اعلام نحوه بازپرداخت ۴ وام دانشجویی

نحوه بازپرداخت وام تحصیلی، ویژه دکتری، ضروری و شهریه توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۴۹۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵ 09 November 2022

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران، شرایط بازپرداخت وام‌های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام شد.

بر اساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان شرایط بازپرداخت وام‌های دانشجویی به شرح زیر است:

۱. پایان دوره دریافت وام دانشجویان در مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال و دکتری ناپیوسته ۸ نیمسال است.

۲. پایان دوره دریافت وام دانشجویانی که مطابق قوانین در اولین نیمسال اضافی وام دریافت کرده‌اند، یک نیمسال تحصیلی اضافه می‌ شود.

۳. بازپرداخت وام تحصیلی، ویژه دکتری، ضروری و شهریه:

دانشجو ملزم است حداکثر ۹ ماه پس از پایان دوره دریافت وام (کارشناسی‌ارشد ترم ۴ و دکتری ترم ۸) با مراجعه به امور دانشجویی و پرداخت ۱۰ درصد مجموع وام‌ها، نسبت به تقسیط آن اقدام کند.

۴. بازپرداخت وام مسکن حداکثر ۹ ماه پس از پایان دوره دریافت وام (کارشناسی‌ارشد ترم ۴ و دکتری ترم ۸) به صورت یک‌جا و قبل از صدور دفترچه قسط سایر وام‌ها است.

۵. آن دسته از دانشجویان و دانش‌آموختگانی که در زمان مقرر نسبت به تعیین وضعیت بدهی خود و دریافت دفترچه اقساط اقدام نکنند، مجموع بدهی آنان به دین حال تبدیل شده و دانشجو ملزم به پرداخت یک‌جای کل بدهی خود است.

۶. از کلیه وام‌ها از زمان دریافت وام تا شروع اولین سررسید بازپرداخت، ۴ درصد کارمزد به صورت روزشمار اخذ می‌ شود.

۷. حداقل مبلغ قسط دویست‌هزار تومان است که این مبلغ می‌تواند هر سال با تشخیص رئیس صندوق افزایش یابد.

۸. مدت بازپرداخت، متناسب با میزان باقی‌مانده بدهی حداکثر تا ۵ سال (۶۰ قسط) است.

۹. بهره‌مندان از وام‌های دانشجویی صندوق در صورتی که یک یا بیش از یک قسط معوق داشته باشند و یا در زمان تعیین شده نسبت به تعیین وضعیت بدهی و اخذ دفترچه اقساط اقدام نکنند، در فهرست بدهکاران بانک مرکزی قرار خواهند گرفت.

۱۰. در صورتی که بیش از ده قسط متوالی در پرداخت اقساط تأخیر ایجاد شود، کل بدهی (اعم از اصل، کارمزد و خسارات متعلقه) به دین حال تبدیل شده و باید به صورت یک‌جا در یک مرحله پرداخت شود.

۱۱. صدور هرگونه تأییدیه و جواب استعلام‌های سازمان‌ها و گواهی فراغت از تحصیل با احراز عدم وجود اقساط معوق و بدهی صادر خواهد شد.

۱۲. تسلیم اصل مدرک تحصیلی (نه گواهی موقت) و ریز نمرات، بعد از پرداخت کل بدهی و انجام تعهدات قانونی دیگر امکان‌پذیر است.

۱۳. دانشجویانی که بر اساس مقررات تحصیلی در مقطع تحصیلی پذیرش‌شده امکان ادامه تحصیل را نداشته باشند (انصراف و اخراج)، ملزم به تسویه کل بدهی به صورت یک‌جا به صندوق هستند.

۱۴. دانش‌آموختگان فاقد بضاعت مالی که بدهی آنان به دین حال تبدیل شده است، در صورت ارائه دلایل، مدارک و مستندات کافی مبنی بر عدم بضاعت مالی، به تشخیص رئیس صندوق مجموع بدهی آنان (اعم از اصل، کارمزد و خسارات متعلقه) حداکثر تا ۳۶ قسط متناسب با میزان بدهی قابل تقسیط مجدد است.

۱۵. در صورت قبولی دانش‌آموخته در مقطع بالاتر با توجه به شرایط دانشجو (مطابق ص ۱۵ آئین‌نامه) پرداخت اقساط و بدهی دفترچه تغییر خواهد کرد.

۱۶. جهت اطلاع از سایر شرایط خاص و ویژه بازپرداخت وام‌های دانشجویی می‌توانید به صفحات ۱۵ تا ۱۸ آئین‌نامه (آئین‌نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی) مراجعه کنید.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی