بازدید 6718
۵

پلیس: رانندگی زنان با موتور برقی ممنوع است

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران تأکید کرد: قانون فقط مردان را به شرط داشتن گواهینامه مجاز دانسته که با موتورسیکلت رانندگی کنند؛ برخی شیادان برای فروش موتورسیکلت عنوان می کنند زنان می توانند با موتور برقی یا موتور بدون کارت سوخت رانندگی کنند که این حرف آنها خلاف قانون است.
کد خبر: ۱۱۴۹۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹ 06 November 2022

 

به گزارش تابناک به نقل از برنا، سرهنگ علی اصغر شریفی درباره تفاوت موتورسیکلت برقی با موتورسیکلت بنزینی تصریح کرد: از نظر قانون و پلیس، موتور موتور است و فرقی در این باره بنزینی و برقی وجود ندارد، عده ای می گویند موتورسیکلت برقی شامل قانون نمی شود که تصور اشتباهی است؛ موتور برقی نوعی از موتورسیکلت است حالا یک موتورسیکلت با بنزین کار می کند و دیگری با نیروی الکتریسته.

آقای شریفی درباره رانندگی با موتورسیکلت برقی گواهینامه نیاز ندارد، گفت: این حقه بازی است و نوع موتورسیکلت ربطی به ندارد، برخی موتورسیکلت فروشان و شیادان برای اینکه بتوانند از روش های مختلف برای فروش موتور اقدام کنند این حرف ها و شایعات را پخش می کنند؛ متاسفانه برخی موتورسیکلت فروشان می گویند موتوربرقی چون سرعت کمتری دارد نیازمند گواهینامه و کلاه ایمنی نیست که این حرف هم اشتباه است.

وی افزود: اگر یک موتور برقی با یک پیرمرد تصادف کند و پای او شکسته شود قانونی هیچ تفاوتی در نوع موتورسیکلت برای دیه و جرایم قائل نشده است.

وی با بیان اینکه برخی افراد می گویند چون موتورسیکلت برقی کارت سوخت ندارد گواهینامه هم نمی خواهد تصریح کرد: این حرف ها از شگردهای تبلیغاتی شیادان برای فریب نوجوانان و جوانان است اما قطعا رانندگی بدون گواهینامه عواقب سنگینی دارد و اگر حادثه ای پیش آید قعا پلیس برخورد قاطعی می کند.

وی گفت: تکلیف پلیس درباره موتورسیکلت برقی یا بنزینی یا اتوماتیک یا دنده ای مشخص است؛ از نظر پلیس موتور موتور است و تفاوتی در نوع آن نیست.

آقای شریفی درباره موتورسواری خانم ها خاطرنشان کرد: قانون در این باره سکوت کرده و ما هم سکوت می کنیم؛ قانون گفته هر کسی که گواهینامه موتورسیکلت دارد می تواند رانندگی کند اما هیچ خانمی گواهینامه موتورسیکلت ندارد؛ تبصره ماده 20 صدور گواهینامه موتورسیکلت برای مردان را بر عهده نیروی انتظامی گذاشته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶۶
انتشار یافته: ۵
باید در این قانون هم تجدید نظر شود. چقدر این بانو موقر و پوشیده سوار موتور سیکیلت شدند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
الان خیلی ها تحریک میشن
داشتم سخنان قالیباف را میخوندم ، یهو این خبر را دیدم!!!! گوش کردن به معترضین ، حکمرانی نو !!!!
قانون انسانها می نویسند به تناسب شرایط قانون باید اصلاح شود اگر نشود انسانهای قانون گذار باید عوض بشود
انتظار تغییر در این مسئولین
انتظاری عبث است و بس !
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی